Jump to content
WinClub
amularix

Problem z kontrolą głośności laptop+klawiatura bezprzewodowa+hdmi (telewizor)

Recommended Posts

Kupiłem mini klawiaturę bezprzewodową (chiński klon Rii i8), podpiąłem do laptopa (Lenovo z50-70 z windows 7), instalują się domyślne sterowniki i klawiatura elegancko działa, również klawisze multimedialne. Problem pojawił się, gdy podpiąłem laptop do telewizora przez hdmi (próbowałem Samsung, oraz LG), przestają działać klawisze odpowiedzialne za regulację głośności (działa tylko wycisz, reszta klawiszy działa bez zarzutu), po odpięciu kabla hdmi znów działają. Zauważyłem, że w kontrolerze urządzeń  => kontrolery dźwięku, wideo i gier pojawia się po podpięciu kabla "Audio dla wyświetlaczy Intel(R)", po wyłączeniu tego obraz jest przesyłany do telewizora, ale dźwięk idzie z laptopa (i wtedy dźwięk można kontrolować). Czy można kontrolować dźwięk klawiaturą bezprzewodową, jeśli podepniemy laptopa do telewizora?

edit

Udało mi się obejść problem, zainstalowałem program Volume2 i przypisałem dwa klawisze multimedialne których nie używałem (uruchom odtwarzacz multimedialny, oraz uruchom program pocztowy), do regulacji głośności. jednak lepiej sprawdza się 3RVX, trzeba w nim przypisać w nim klawisze odpowiedzialne za głośność, za regulację głośności i działa:)