Jump to content
WinClub
Bodziusz

Zaszyfrowane pliki?

Recommended Posts

Witam, ostatnio znajomy podrzucił mi do sprawdzenia laptopa sony vaio svf152a29mktóry "umarł", mianowicie przy próbie uruchomienia pojawia się informacja o próbie automatycznej naprawy systemu, później jest "diagnozowanie" i na końcu ekran, że nie udało się naprawić i że mogę wybrać opcje odświeżenia systemu, przejścia do Windowsa lub też wyłączyć sprzęt.

Poprzez przycisk Assist wszedłem w opcje "Vaio Care" gdzie niby da sie odzyskać kopię danych, jednak kopia zawiesza się już na samym początku i nie idzie nic dalej zrobić.

Wszedłem poprzez Hiren's BootCD i widzę dysk z laptopa ale gdy wejdę w obojętnie jaki plik jest "Pusty folder", wg. systemu partycja ma zajęte około 100gb miejsca na dysku.

Próbowałem Ubuntu - to samo, nie widzi plików. Podłączyłem pod swojego PC dysk i normalnie go widzę ale nie ma żadnych plików, są puste foldery.  Programem do odzyskiwania danych z dysków coś udało się odczytać i skopiować ale nadal pozostaje kwestia co się moglo stać, że ciągle jest tryb naprawy

 

Windows jaki jest zainstalowany na laptopie to Windows 8.1. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Pliki są jakoś zaszyfrowane czy po prostu jest po dysku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już wpadłeś na pomysł odpalenia Hirensa to mogłeś wpaść na pomysł przetestowania dysku na obecność błędów. Wiedziałbyś czemu nie chce wstać system.

 

W Windows pliki zaszyfrowane są oznaczone na niebiesko. Gdyby był dysk zaszyfrowany nawet BitLockerem nic byś na nim nie zobaczył. Brak podglądu plików może świadczyć o braku odpowiednich uprawnień. MOżęsz testowo jakiś folder przejąć na własność, usunąć wszystkie uprawnienia i nadać dla "wszycy" pełne uprawnienia RW.

jarexpol likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem się pobawić tymi uprawnieniami - nic się nie zmieniło. Nadal widać wszystkie foldery na dysku ale każdy z nich jest pusty. Folder "Windows" zawiera podfolder "Logs" a w nim kolejny podfolder "PBR". Smart scana jutro wykonam, chociaż informacje z Crystal Disk info nie pokazują nic "dziwnego".

bootmgr niby widnieje jako plik a laptop zachowuje się tak jakby nie miał systemu w ogóle.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information