Skocz do zawartości

z Wifi w Lan


ZENON12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym rozszerzyć domowy sygnał wifi na piętro domu.

Rozszerzenie by miało polegać na tym, iż sygnał Wifi z Routera na dole miałby być odbierany na górze i zamieniony na sieć LAN.

Generalnie sieć Wifi odbieram na piętrze (sygnał b.dobry) tylko zastanawiam się jak z niej zrobić LANa.

 

Wiem, że są transmitery sieciowe, które potrafią przenieść sygnał po kablach elektrycznych i oferują one złącza RJ,do którego możnaby podłaczyć modem 4-portowy co by załatwiło sprawę, ale zapewne też są jakieś urządzenia typu acces point, albo może komputer mógłby być przekaźnikiem (czyli odbiera wifi i kablem przekazuje sygnał na modem do którego sobie podłączę resztę sprzętu)

Chciałbym wyeliminować możliwość puszczenia kabla od rutera z dołu na górę.

 

 

Zastanawiam się które rozwiązanie jest dobre, czy ktoś jest w stanie coś ciekawego na ten temat napisac.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się wygodą i ceną.

Wygoda bo:

Chciałbym wyeliminować możliwość puszczenia kabla od rutera z dołu na górę.

Cena. To kosztuje ok 115 zł.

Przeglądając co ma w ofercie tp-link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To modele z 300Mb/s prędkość transmisji danych. (Co nie znaczy że 150 by nie wystarczyło)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Są bardziej wypasione: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Autor nie pisał czy musi być praca w 2,4 i 5 GHz, czy wystarczy Fast Ethernet, czy potrzebne wejście USB.

Cenowo nie dużo wiecej: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił tak:

 

Zastanowił się dokładnie gdzie chcesz mieć sieć.

 

 

Kupujesz switch'a

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Dodatkowo routery w zależności od przeznaczenia tez najlepiej asusa. Bo na tp-linkach się zawiodłem.

 

Robisz skrzynkę jak jest to dom.  Lub kupujesz gotowa ( Rack ).

 

podpinasz główny kabel do swicha port wan. 

 

Pod port 1 w swichu podpinasz router 1 AUSA i pod 2 Drugi router asusa na strychu lub pietrze kablem rj45 6e drut. Można taki kabelek kupić gotowy te kable umieszczasz w ścianach bo będa nie tykane.  :) Potem to utworzenie grupy domowej:) Dodam że kompy musza mieć wspólna grupę.:)

 

NP domnek. Na grugim kopie podajesz nazwe grupy i hasło:) .

 

-----------------------------------------------------------------

 

Aby zrobić w ogóle np sieć lan po kablu trzeba mieć oba jednakowe systemy np windows 7 i windows 7. Kabel krosowniczy. Np w celu zgrania danych. Potem jak wyżej tworzysz grupę domowa np dom i zapisujesz sobie hasło wklepujesz i masz gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę utworzyć na strychu domenę w środowisku windows server składającą się z 3ech komputerów (server, administrator, użytkownik) + drukarka.

 

Na dole jest już router od UPC, który ma wystarczająco dobry zasięg.

Na strychu ma być urządzenie które odbierze drogą radiową ww. sygnał i dzięki wbudowanym portom przekaże sygnał na kable które sobie zrobie :)

 

czekam na podpowiedzi jakie urządzonko wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: wybrałem urządzenie TP-LINK z funkcją AP Client. Działa jak trzeba.

Urządzenie z dwoma antenkami i czteroma portami LAN i jednym WAN.

Działa tak, że odbiera stworzoną sieć wifi, przekazuje ją na porty, dodatkowo ma funkcję acces point, która umożliwia rozszeżanie jeszcze Wifi.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie