Skocz do zawartości

Jak zainstalować XP na nowszym lapku ?


zxcvbnm_9999

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zainstalować Windows XP Professional na Dell Studio 1558, ale przy instalacji wyskakuje błąd związany z niemożnością zainstalowania na dysku SATA. Doinstalowałem sterownik... i dalej nic. Jak na to zaradzić ? Odpada możliwość zmiany ustawień w biosie bo... mam na nim hasło od producenta, producent się nie przyznaje do jego utworzenia... ale już 3 lata tak wytrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na 99,9% jest tak ustawione. Po drugie dlaczego odpada? Po trzecie jeśli jest zamiast AHCI włączony tryb emulacji IDE, to nie potrzeba żadnych sterowników - kosztem wydajności dysku.

Bo na biosie mam hasło firmowe, zdejmie tylko serwis za opłatą (Co za głupota zakładać hasło na bios prze pewną znaną firmę...)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]Nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Proponuję użyć płyty do instalacji - może być napęd na usb, jeśli nie ma wbudowanego.

Osobiście instalowałem na kilkunastu komputerach(głównie laptopach) z płyty i pendrive i nie miałem nigdy takiego problemu, ale konfiguracji sprzętowych jest tak dużo, że nie ma rzeczy niemożliwych. 

Możesz użyć jeszcze obrazu od NIKKA - inny sposób integracji sterowników SATA(ale jest ich mniej) - z Intelem nie powinno być jednak problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wgrać taki system upewnij się :

 

1.) Czy nie ma klucza w biosie do innego bo jak jest to kaszana.

2.) W biosie przestaw tryb  AHCI lub na compatibile . W niektórych było trzeba.

3.)  Pobierz płytę z sp3 

 

Nagraj płytę lub nośnik USB z XP .  Jak nie wchodzi a miałeś np 7 fabrycznie to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam dostęp dio biosu - udało mi się dobre hasło wygenerować. To co tam teraz trzeba przestawić dla XP ?

Nie znajduję emulacji IDE a jedynie zmianę SATA na ATA. Czyli też powinno dać taki sam efekt.

Edit: Nic nie dało.

Czy twoja wersja ma stery do dysku Hitachi HTS545050B9A300 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam dostęp dio biosu - udało mi się dobre hasło wygenerować. To co tam teraz trzeba przestawić dla XP ?

Nie znajduję emulacji IDE a jedynie zmianę SATA na ATA. Czyli też powinno dać taki sam efekt.

Edit: Nic nie dało.

Czy twoja wersja ma stery do dysku Hitachi HTS545050B9A300 ?

 

Z tego co wyczytałem to twój system i sprzęt miał 7 home premium fabrycznie.  Dla czego chcesz zmieniać 7 względem XP ?. 

Jeżeli to dell a tak jest to nie możesz instalować systemu i niestety i5 ma pewnie wbudowany klucz, chyba że masz nalepkę na laptopie. Bo to różnie bywa. Jeżeli nie masz to masz 3 wyjścia:

1.) wgrać 7 pro / home premium 64 bitowa.

2.) Olać xp

3.) kombinować i wkurzać się.

 

Ja bym brał opcje 1.

Bo jak nie idzie wgrać to trudno. Przyczyn może być dużo. Ramy, brak zgodności z XP, ustawienia w biosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia biosu z tych zakładek, ale na tym sprzęcie odradzam XP - Win 8.1(nie wiem jeszcze jak Win 10) będzie najlepszy. Generalnie musisz sie pogodzić z tym, że procesor i zintegrowana grafika są bardzo słabe i każdy system będzie mulić. Jedyne co możesz zrobić, to wymienić dysk na SSD(wystarczy najtańszy na rynku), aby odczuć rożnicę w działaniu oraz rozbudować ram do 8GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie