Jump to content
WinClub
beast4500

Jaki Windows na tego laptopa?

Recommended Posts

Witam, mianowicie ostatnio dostałem "w spadku" starego laptopa Toshiba Satellite L300 2C5 i mam plan go ulepszyć. Za jakiś czas włożę do niego SSD i więcej RAM. Lecz narazie posiadam tylko 1GB ram i tu moje zapytanie. Jaki Win będzie dla niego odpowiedni? Aktualnie mam wgranego na nim Windows 5.1 Lite. Poniżej podam jego specyfikację.

Intel Pentium Dual Core T4300

1GB ram

Grafika gma 4500m

Tak btw. da się zmienić w nim procesor na chociażby Core 2 Duo T8300?

Z góry dzięki za pomoc :D

9 minut temu, beast4500 napisał:

narazie posiadam tylko 1GB ram i tu moje zapytanie. Jaki Win będzie dla niego odpowiedni?

Szczerze? - żaden. 1GB RAM to za mało nawet na XP. Instalacja XP, aby korzystać z internetu, to bezsens.

Na ten laptop tylko Win 7 x86 przy 2GB RAM lub Win 7 x64 przy 4GB RAM.

11 minut temu, beast4500 napisał:

da się zmienić w nim procesor na chociażby Core 2 Duo T8300?

Podaj chipset, to podam Tobie możliwości zmiany procesora.

Ten laptop można rozbudować o procesor, pamięć, dysk i porty USB 3.0 (i inne adaptery na Express Card).

Przeczytaj:

oraz:

M4T likes this

Masz niestety okrojonego GL-40, więc pierwszy link wiktorynka wszystko ci wyjaśnia. Szukasz Meroma/Penryna na FSB 800MHz na socket P. Kup minimum T7500/T7700. Ram max 2x2GB DDR2 667MHz (ewentualnie dokup jedną kość 2GB do tej swojej). I wtedy możesz śmiało instalować Win7 32-bit. Na SSD system będzie chodził lepiej niż Win10 na nowych pseudo-laptopach za 2k PLN.

8 minut temu, Widzior napisał:

Masz niestety okrojonego GL-40, więc pierwszy link wiktorynka wszystko ci wyjaśnia. Szukasz Meroma/Penryna na FSB 800MHz na socket P. Kup minimum T7500/T7700. Ram max 2x2GB DDR2 667MHz (ewentualnie dokup jedną kość 2GB do tej swojej). I wtedy możesz śmiało instalować Win7 32-bit.

Tylko niestety jest jeden mały problem, który przed chwilą zobaczyłem. Jeden port na ram w laptopie wygląda na popsuty, ma połamane uchwyty do trzymania kości, myślicie że ten port będzie jeszcze działać?

Toshiba A300 ... T4300 na T7800, SSD w kieszeń CD i 4GB RAM. Śmiga win7/64 i 10/64 - nie narzekam.

Na razie dokup ram 2GB ok. 15/20 pln i śmiało win7/32. Potem SSD i kolejne 2 GB i wtedy możesz już przebierać w systemach  (co Ci przypasi). 

ps. jeśli to tylko zawiasy to plasterek lub glut i hey     :tooth:

Na początek sprawdź ten bank pamięci przekładając obecną i spróbuj odpalić, jak ruszy to cacy jak nie to tylko pozostaje zamiana obecnej kości na większą.

2 godziny temu, bunio1 napisał:

Na początek sprawdź ten bank pamięci przekładając obecną i spróbuj odpalić, jak ruszy to cacy jak nie to tylko pozostaje zamiana obecnej kości na większą.

Sprawdziłem i działa, muszę znaleźć patent na to żeby ta druga kość się na czymś trzymała, i powinno być okej. Jednego zawiasu od ramu nie ma, więc musi być jakiś patent na to B)

Już jeden zawias przytrzymuje. Weź gumką zepnij z drugą kością. W ostateczności klej na ciepło albo jakaś pianka uginająca się i przyciskająca obudową/pokrywą tą kość.

Co do procesora, to wybieraj między T9500, T9300, T7800, T7700 - ten ostatni najtańszy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przed wymianą procesora obowiązkowo aktualizacja biosu do najnowszej wersji.