Jump to content
WinClub
jou300

Zobacz ile twój Windows 10 milisekund się uruchamia.

Recommended Posts

Uwaga: 1 sekunda to 1000ms. Czyli aby sprawdzić ile sekund uruchamia się

system trzeba ilość milisekund podzielić przez 1000

Jeśli chcesz diagnozować  ile milisekund uruchamia się twój system to :

spacer.png

1. Klikamy na lupę.

1.1. Wpisujemy panel sterowania.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. Wpisujemy podgląd zdarzeń.

3. Wybieramy Wyświetl dzienniki zdarzeń.

4. Rozwijamy Dziennik aplikacji i usług.

5. Rozwijamy Microsoft.

6. Rozwijamy Windows.

7. Rozwijamy Diagnostics-Permomance.

8. Klikamy na Działa.

8.1. Klikamy na ostatni na górze błąd.

8.2. Sprawdzamy wyniki ms uruchomienia systemu Windows.

81289:1000= 81,289 sekund(zaokrągleniu 81 sekund)

1 minuta i 21 sekund.

Godzinę temu, M4T napisał:

Stary Lapek 3 gen intela  win 8.1,  22 sekund :L 

Lapek córki. 2 gen Intela. Wyłączenie i włączenie:

2 minuty temu, P1O napisał:

Z szybkim startem mam tak samo :) 

zdzisiek chyba masz rację to jakis przewał .. skoro pokazuje u żony na lapku 60 sek a mnie stoper od momentu włączenia do gotowości pokazuje  25 sek to jakaś ściema

a Glary Utilities sie nie myli i też pokazuje czas rozruchu 27 sek :D

Na pc mam 20-22sek a na laptopie z i5 4300u całą minutę. W ogóle na pc wszystkie startupy mam jako warning a na laptopie jako error. Nie wiem o co tu chodzi.

29 minut temu, podlos napisał:

Na pc mam 20-22sek a na laptopie z i5 4300u całą minutę. W ogóle na pc wszystkie startupy mam jako warning a na laptopie jako error. Nie wiem o co tu chodzi.

Windows 10 sie popsuło :L

2 godziny temu, P1O napisał:

Szybki start nie liczy się. On o niczym nie mówi.

Liczy, liczy. Po to są te funkcje, żeby z nich korzystać. To tak, jakby przy pomiarze czasu przyspieszenia samochodu od 0 do 100 km/h ktoś powiedział: "Ma turbo, nie liczy się; odłącz turbo i wtedy pokaż, bo to będzie prawdziwy start." 

Równie dobrze można wyłączyć szybki start na płycie (teraz piszę o stacjonarce), żeby najpierw uruchamiały się wszystkie urządzenia, włączyć nieużywane porty COM czy LPT, ustawić dysk systemowy, jako ostatnie urządzenie w kolejności bootowania, włączyć bootowanie z PXE... Wtedy start będzie dwa razy dłuższy, ale taki naj naj najprawdziwszy.

Tylko po co? 

Nie wyobrażam sobie, że odbieram samochód z serwisu i gość mówi mi, że mój wózek teraz przyspiesza do 100 km/h w 20 s (a nie w 10, jak było wcześniej), ale jest to takie prawdziwe realne przyspieszenie, bo wszelkie nowoczesne bzdury zostały wyłączone. 

A ja z innej beczki - jak szybko uruchamia się strona winclub i po jakim czasie wyskakuje ten kwadracik?

Fota313.png.2b0b29453e439167887bbc20373202ce.png

Czy to zależy od windowsów? ssd?

a te czasy są różne, u mnie najlepszy to 19,912 sekundy najgorszy to 22,466 ale ja nie dostrzegam takich różnic, moim zdaniem za każdym razem się tak samo odpala.

u mnie miedzy 60 a 70 sek ale mam podlaczone 8usb roznych i 8 dyskow (pewnie na 1 dysku by bylo szybciej), porownujac to z uruchamianiem hdd to tam na odpalenie systemu potrzebowalem z 5-7min tak ze juz system nic nie czytal z zadnego dysku wiec progres jest + z 10sek sam bios sie sprawdza, odszrania i takie tam bzdety

6 godzin temu, P1O napisał:

Liczy, liczy. Po to są te funkcje, żeby z nich korzystać.

Po to są te funkcje żeby były problemy. Brak restartu, niemożność wejścia do bios, gubienie plików, ewentualny problem z widocznością plików po przełożeniu do innego kompa i wszystko w  temacie, ale olać to. Nie to było moim zamysłem.

Aby poznać szybkość dysku i systemu trzeba wykonać pełny restart ze stoperem w ręku. Tu musimy rozróżnić jeszcze 2 sposoby:

1. Wraz z biosem - ta sekcja w zależności od sprzętu może trwać 1-10 sekund i może wprowadzać w błąd nieświadomych użytkowników.

2. Od momentu ładowania systemu. Najidealniej ten moment wybierzemy na ekranie wyboru systemów.

P.S. Generalnie i niezaprzeczalnie najszybszym systemem świeżo po instalacji (kompletnie czysty) jest Win 8.1 - na każdym SSD SATA (szybsze od NVMe) bez szybkiego uruchamiania, startuje w ok 5-6 sekund. Na drugim miejscu jest Win 7 (6-8 sekund), na trzecim Win 10 (8-10 sekund), czwarta Vista, piąty XP. Dla kontrastu na HDD najszybszy jest XP (może być 3-4 razy szybszy podczas startu na HDD od innych systemów) . :E

Po zainstalowaniu sterowników i programów systemy 7, 8.1, 10 startują w 15-20 sekund nawet na średnio-słabym laptopie pokroju i5 trzeciej generacji. Kto ma gorszy start niż 25 sekund powinien otworzyć szeroko okno i wziąć mocny zamach lub korzystać z szybkiego uruchamiania, aby poprawić swoje ego.

P1O and M4T like this

Ten test jest o kant du*y potłuc, pokazuje czas rozruchu od ostatniej awarii, w zależności od zaawansowania problemu czas może się wydłużać, więc autor albo sie nudzi albo jego wiedza na temat Windowsa jest bardzo mała.

Prawidłowy sposób liczenia/mierzenia wyjaśnił @wiktorynek