Jump to content

Crucial Storage Executive


Recommended Posts

Dysk Crucial MX500 WIN 7   Laptop Asus K53SJ program nie znajduje dysku jakaś alternatywa ?

INFO z supportu:

W niektórych przypadkach oprogramowanie Storage Executive firmy Crucial nie wykryje dysku SSD Crucial. Nawet gdy wykryje inne niekrytyczne dyski w twoim systemie. Dzieje się tak z powodu przestarzałego lub niezgodnego sterownika Chipset / SATA (Serial Advanced Technology Attachment) lub gdy tryb SATA jest ustawiony na IDE (Integrated Drive Electronics) lub RAID (Redundant Array of Independent Disks). Poniższe informacje poprowadzą Cię przez najczęstszy sposób rozwiązania problemu.

Tryb operacyjny SATA (lub tryb SATA) to sposób, w jaki system komunikuje się z zainstalowanym napędem. Aby sprawdzić to ustawienie, musisz uruchomić systemowy interfejs oprogramowania układowego, w zależności od systemu albo UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), albo BIOS (Basic Input Output System). Ustawienie trybu SATA może znajdować się w kilku różnych lokalizacjach w zależności od producenta systemu i wersji systemu BIOS lub UEFI, więc może być konieczne rozejrzenie się, aby je znaleźć. Ustawienia trybu to IDE, RAID lub AHCI (Advanced Host Controller Interface). Zalecanym ustawieniem dla kluczowego dysku SSD jest AHCI, a ustawienie go jako IDE lub RAID może powodować problemy z wykrywaniem w naszym oprogramowaniu Storage Executive. Jednak zmiana tego trybu jest nieco bardziej złożona niż tylko wybranie AHCI i zapisanie zmian, co powoduje awarię niebieskiego ekranu. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w systemie BIOS konieczne będzie uruchomienie komputera w normalny sposób i dostosowanie systemu operacyjnego.

Te zmiany mogą być trudne dla przeciętnego użytkownika komputera. Zalecamy to tylko tym, którzy mają silną wiedzę techniczną lub profesjonalistom ze względu na ryzyko, że system nie uruchomi się, jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo. Jeśli czujesz się swobodnie w swoich umiejętnościach technicznych (i nie boisz się wykonać nowej instalacji, jeśli coś pójdzie nie tak), zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych danych na wypadek, gdyby wystąpił problem.

Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkich ważnych danych należy wykonać instrukcje dotyczące modyfikowania systemów operacyjnych (OS) przed zmianą systemu BIOS. Aby znaleźć te instrukcje, po prostu wyszukaj „Zmień z RAID na AHCI” dla swojej wersji Windows ©. Ponieważ zmiany różnią się w zależności od wersji Windows, należy postępować zgodnie z instrukcjami dla określonego typu systemu operacyjnego. Po zmianie niezbędnych ustawień w systemie operacyjnym uruchom ponownie system BIOS i zmień tryb SATA na AHCI, a następnie zakończ zapisywanie zmian. Spowoduje to, że system uruchomi się ponownie w trybie AHCI, a do czasu wprowadzenia zmian w systemie operacyjnym są prawidłowe, system uruchomi się normalnie.

Po uruchomieniu systemu w AHCI następnym krokiem będzie aktualizacja sterownika chipsetu do najnowszej wersji wymienionej dla twojego komputera przez producenta systemu / płyty głównej na stronie wsparcia. Po wykonaniu instrukcji producenta dotyczących aktualizacji sterownika mikroukładu uruchom ponownie komputer, a następnie uruchom oprogramowanie Storage Executive. Dysk Crucial SSD powinien zostać teraz wykryty i można korzystać ze wszystkich funkcji oprogramowania Crucial.

Jeśli nadal występują problemy z wykrywaniem dysku w Storage Executive, skontaktuj się z obsługą klienta, abyśmy mogli Ci pomóc.

 

Link to post
Share on other sites

Ten program to przereklamowana kupa, sam tu kiedyś opisywałem problemy jakie mi robił na MX100. Średnio co drugie włączenie kompa i CHKDSK wyskakiwał, tak jakby przy zamykaniu systemu ten debilny program nie zdążył czegoś zapisać na SSD. Tylko, że wtedy powinien pojawić się ten ekran z wyborem Trybu Awaryjnego, jak po hard resecie. Kij wie, odinstalowałem ten badziew i problem zniknął.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information