Jump to content
WinClub
DRAGO

GHOST SPECTRE

Recommended Posts

GHOST SPECTRE.:

Tu znajdują się filmiki z windows 10 tego autora, w tym linki do systemów pod każdym filmikiem w opisie.:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Strona FB autora.:

Tu będziemy pisać na temat każdej jednej wersji kto jakie używa.

Uwaga tylko tego autora inne posty nie na temat danej wersji systemu tego autora będą usunięte.

Ja używam poniższej wersji w odmianie Superlite bez Defendera

System jest bardzo szybki oraz w ciekawy sposób pozbawiony całego bloatware Windows dodatkowe auty
Nie ma mielenia Dyskiem
Wstrzymane aktualizacje
Rozbudowany Instalator Systemu
Ghost Toolbox z przydatnymi funkcjami

Systemy od Ghost Spectre są niezwykle stabilnymi systemami

DRAGO likes this

1 godzinę temu, zabujczyyyy napisał:

poleciłby ktoś jakiegoś moda od tego autora, pod typowo gry i nic więcej? Tak żeby to zasuwało ostro i miało wywalone zbędne dziadostwo?

2004 super lite

a jak z aktualizacjami zeby podniesc poprzednia wersje trzeba od nowa instalowac nowa wersje czy sobie po rozpakowaniu iso sam podciagnie wersje ?

1 minutę temu, ripek napisał:

a jak z aktualizacjami zeby podniesc poprzednia wersje trzeba od nowa instalowac nowa wersje czy sobie po rozpakowaniu iso sam podciagnie wersje ?

Jest zalecana świeża instalacja ale nie testowałem czy da się zrobić upgrade

9 minut temu, kamiloxf napisał:

jakby ci sie chcialo kiedy sprawdzic albo komus to bylaby pozadana informacja

nie mam w zwyczaju co pol roku albo i krocej nowego windowsa stawiac

9 godzin temu, kamiloxf napisał:

Upadate da sie robic sam to robie i działa. Tylko nie wiem jak jest z wersja super lite bo tej nigdy nie uzywałem.

9 godzin temu, ripek napisał:

Daj znac o jaka wersje chodzi to wtedy sprawdze np. na vhd.

Edit.:

System w wersji 2004 Compact bez defender jest super fajnie działa i jak do tej pory nie ma zadnych problemów. Gry działają płynniej niz na ltsc, ale porównania nie ma bo w 2004 niby tylko MS dodał najnowszą wersje DX12 niz poza tym nie zmieniło się nawet, no chyba ze dodały tą opcje z sterownikami co wtedy się buglowały chyba tak się mówiło na to.

Edit. 2.:

Jeśli chodzi o update z działającego już systemu tak da się to zrobic ale to co jest na partycji C dysku zniknie tak ze trzeba będzie instalować od nowa. Gry proponował bym instalować na innych dyskach niż partycja C. Update do nowszej wersji można zrobic normalnie iso otwieramy w Eksplorator plików i klikamy na setup dalej to już każdy wie jak się system instaluje.

Ale proponuje robic poprostu nowa instalacje z formatem partycji c dysku.

4 godziny temu, ripek napisał:

to tak nie działa update zawsze możesz sobie zrobić a że on pójdzie bez problemów to nawet nie masz pewności w oryginalnym systemie :) Swoją drogą nikt ci nie każe stawiać co pół roku a myśle żę postawienie systemu raz na rok to myśle że jest wskazane :)

12 godzin temu, zabujczyyyy napisał:

a jak one sie mają w porównaniu do win10 JG?

Wszystkie mody z winclub przy tym modzie wyglądają jak typowo amatorska zabawa w powershellu :)

3 godziny temu, DRAGO napisał:

Dla mnie jego systemy sa ok tyle ze nie jest to polska edycja systemu , to koles robi dobrą robote w sprawie tych systemów.

Upadate da sie robic sam to robie i działa. Tylko nie wiem jak jest z wersja super lite bo tej nigdy nie uzywałem.

Edit.:

System w wersji 2004 Compact bez defender jest super fajnie działa i jak do tej pory nie ma zadnych problemów. Gry działają płynniej niz na ltsc, ale porównania nie ma bo w 2004 niby tylko MS dodał najnowszą wersje DX12 niz poza tym nie zmieniło się nawet, no chyba ze dodały tą opcje z sterownikami co wtedy się buglowały chyba tak się mówiło na to.

Przecież język da radę zmienić więc nie jest to jakiś problem :)

3 godziny temu, DRAGO napisał:

Dla mnie jego systemy sa ok tyle ze nie jest to polska edycja systemu , to koles robi dobrą robote w sprawie tych systemów.

Edit.:

Panowie nie przesadzajmy jeżeli mówimy o czystym nie zaśmieconym systemie gdzie nie mieli nic w tle gry zawsze bedą działały tak samo :) Jedyne co wpływa trochę na wydajność to sterowniki :) Nie ważne jaka jest wersja systemu ważne by system był z tego całego syfu oczyszczony a wersja superlite bez defendera jest jak najbardziej.

Swoją drogą dodać ze shutup10 i skrypt z winclub nic nie pierdzieli z tym systemem można normalnie używać :)

Snafriozo likes this

11 minut temu, MrBeckham666 napisał:

to tak nie działa update zawsze możesz sobie zrobić a że on pójdzie bez problemów to nawet nie masz pewności w oryginalnym systemie :) Swoją drogą nikt ci nie każe stawiać co pół roku a myśle żę postawienie systemu raz na rok to myśle że jest wskazane :)

Wszystkie mody z winclub przy tym modzie wyglądają jak typowo amatorska zabawa w powershellu :)

Przecież język da radę zmienić więc nie jest to jakiś problem :)

Panowie nie przesadzajmy jeżeli mówimy o czystym nie zaśmieconym systemie gdzie nie mieli nic w tle gry zawsze bedą działały tak samo :) Jedyne co wpływa trochę na wydajność to sterowniki :) Nie ważne jaka jest wersja systemu ważne by system był z tego całego syfu oczyszczony a wersja superlite bez defendera jest jak najbardziej.

Swoją drogą dodać ze shutup10 i skrypt z winclub nic nie pierdzieli z tym systemem można normalnie używać :)

Można skrypty używać ale po co.? Jak coś system się rozpierdzieli  autor wtedy nie pomoże w sprawie.

Ja z nim gadam na FB i co nieco zawsze mam obadane w niektórych sprawach.

1 minutę temu, DRAGO napisał:

Można skrypty używać ale po co.? Jak coś system się rozpierdzieli  autor wtedy nie pomoże w sprawie.

Ja z nim gadam na FB i co nieco zawsze mam obadane w niektórych sprawach.

Każdy używa na własną odpowiedzialność tyle chyba wiadomo :) ja tylko mówię że problemów żadnych nie powodują przetestowałem to na tyle by być pewnym :)

DRAGO likes this

5 godzin temu, MrBeckham666 napisał:

Każdy używa na własną odpowiedzialność tyle chyba wiadomo :) ja tylko mówię że problemów żadnych nie powodują przetestowałem to na tyle by być pewnym :)

Dokładnie tak. Ja uzywam teraz compact 2004 i jest ok.

4 godziny temu, sebio napisał:

dziś zainstalowałem superlite bez defender , system bije inne systemy na łopatki, polecam

Ja używam tylko compact bez defendera, przewtem używałem ltsc 2019 bez defendera i tez ok było. Nie używam wersji super lite bo na nich nie działa mi drukarka i coś innego tez nie działało. Ale to było zbyt dawno zanim spaliła mi sie płyta główna, teraz mam nowa i jest ok.

40 minut temu, smiglo5 napisał:

Mógłby ktoś sprawdzić czy na wersji 2004 compact (na 1909 superlite nie działa) działa gra "Valorant"?

Ja nie sprawdzę ponieważ nie posiadam klucza do tej gry

Tak sobie obejrzałem wersję Superlite. Nic ciekawego i w niej również, ten wasz mistrz modowania zostawił telemetrię.

Bez problemu śmigają sobie szpiegujące usługi WdiServiceHost oraz WdiSystemHost

Patrz Disabling Telemtry

Lepsze mody wychodzą od naszych kucharzy :)

^
Bombel, ale to system ma śmigać a nie szpiegujące usługi
wywal se wszystko poza wierszem polecenia i rób se rzeczy w nim bez żadnego GUI to też Ci będzie wszystko chodziło, absolutnie nikt tutaj nie narzeka na Ghosta póki co bo po prostu robi to co ma robić system, działać

Godzinę temu, enterprise2000 napisał:

Tak sobie obejrzałem wersję Superlite. Nic ciekawego i w niej również, ten wasz mistrz modowania zostawił telemetrię.

Bez problemu śmigają sobie szpiegujące usługi WdiServiceHost oraz WdiSystemHost

Patrz Disabling Telemtry

Lepsze mody wychodzą od naszych kucharzy :)

jak używałeś tego systemu 5 minut to niestety ale twoje wnioski nie są trafne wszystko co zwiazane z telemetrią jest zablokowane. Są porobione dodatkowe blokady no ale najlepiej oceniać system po 5 minutach użytkowania :)
Pozatym jeżeli chodzi o stabilność to nasi kucharze mogą się schować bo za bardzo kombinują :)  Swoją drogą jak nasi kucharze tak się znają to niech zrobią taki instalator i toolbox wtedy będę mógł powiedziec że jakikolwiek moder na tym forum ma taką samą wiedzę. Ale niestety nie ma takiego :) bo sprawdziłem na tym forum wszystko co było do sprawdzenia :)

4 godziny temu, smiglo5 napisał:

Mógłby ktoś sprawdzić czy na wersji 2004 compact (na 1909 superlite nie działa) działa gra "Valorant"?

a jaki jest powód żeby ta gra miała nie działać ? Ma jakieś szczególne nie typowe wymagania ? :) Nie miałem jeszcze gry która by na superlite nie działała a gram w sporo starych gier też :)

Snafriozo likes this

Znajomy zainstalował wczoraj Superlite 1909 i mówił że mu nie uruchamia się, zainstalował compacta i śmiga, dlatego zapytałem, sam używam compacta i każdemu go polecam i instaluje.

DRAGO likes this

19 godzin temu, DRAGO napisał:

Dokładnie tak. Ja uzywam teraz compact 2004 i jest ok.

Ja używam tylko compact bez defendera, przewtem używałem ltsc 2019 bez defendera i tez ok było. Nie używam wersji super lite bo na nich nie działa mi drukarka i coś innego tez nie działało. Ale to było zbyt dawno zanim spaliła mi sie płyta główna, teraz mam nowa i jest ok.

co do drukarki znajomemu na 1909 dziala drukarka na superlite sprawdzałem u siebie u mnie na 2004 też problem raczej tkwił w czym innym u ciebie może :)