Jump to content
WinClub
virek

Problem z instalacją systemu Windows 7 64 bit

Recommended Posts

Witam. Przechodząc do rzeczy mam niemały problem z którym męczę się już dobre 3 dni. Na wstępie dodam, że zmieniałem już system operacyjny w swoim laptopie z 7 na 10 i potem z 10 na 7 ze względu na to iż po prostu według mnie 7 jest lepsza tylko, że zainstalowałem 32 bity. Teraz chce zmienić system z 32 na 64 i mam problem z instalacją.

Próbowałem instalować system z płyty DVD wszystko super fajnie etc. ISO ściągnięte wrzucone na płytkę resetuje laptop odpalam instalator ładuje się pasek "Windows is loading files" i nagle po załadowaniu resetuje sie laptop a powinien wyskoczyć panel instalacyjny systemu. Dobra pomyślałem okej może jakiś problem z płytą więc postanowiłem zrobić to samo tylko przez USB z pendrive.

I ta sama sytuacja ładuje się pasek i resetuje laptopa. Może miał ktoś tutaj taki problem i udało się z tym uporać bo ja już szczerze nie mam do tego sił. Kombinuje jak mogę ale dalej to samo.

Dodam, że mój laptop obsługuje 64 bity tylko problem jest z instalacją. Nie wiem czy powinienem zmienić coś w biosie? 

Potwierdzenie, że mój laptop obsługuje 64 bity.

1161177411_Beztytuu.png.b1331dcc8bba2ff64c7f7d57f7c4f072.png

Zmieniłeś płytę na pendrive, ale pewnie obraz ISO ten sam, i ciekawe, czy jest dobrze ściągnięty (sprawdzone sumy kontrolne).

@Widzior na bank jest dobrze ściągnięty, próbowałem też inne obrazy nawet Windows 7 32 bit i dokładnie ta sama sytuacja.

Obraz który ściągnąłem jest z tego forum a dokładnie ten.

3 minuty temu, virek napisał:

@Widzior na bank jest dobrze ściągnięty, próbowałem też inne obrazy nawet Windows 7 32 bit i dokładnie ta sama sytuacja.

Obraz który ściągnąłem jest z tego forum a dokładnie ten.

Chcesz mi powiedziec ze mój obraz jest x32?

@BGT broń boże nie chce powiedzieć, że twój obraz jest 32 bity. Źle to ująłem. Próbowałem inne systemy Windows 7 32 bity aby sprawdzić czy będzie ten sam problem wyszło na to, że i przy 32 i 64 ta sama sytuacja. Wybacz, źle to ubrałem w słowa.

1 minutę temu, virek napisał:

@BGT broń boże nie chce powiedzieć, że twój obraz jest 32 bity. Źle to ująłem. Próbowałem inne systemy Windows 7 32 bity aby sprawdzić czy będzie ten sam problem wyszło na to, że i przy 32 i 64 ta sama sytuacji. Wybacz, źle to ubrałem w słowa.

Jesli zainstalujesz mój system i sformatujesz caly dysk zainstaluje ci sie wersja x64. :)

Teraz, BGT napisał:

Jesli zainstalujesz mój system i sformatujesz caly dysk zainstaluje ci sie wersja x64. :)

Przede wszystkim zależy mi właśnie na Twoim systemie bo jest zrobiony pod gry z tego co wyczytałem i właśnie tego szukałem.

Problem jest taki, że ja ten obraz próbowałem zainstalować z płyty i teraz z pendriva i ciągle resetuje mi laptopa po wczytaniu plików. 

Jestem trochę zielony w tych tematach więc jeżeli mógłbyś mi wytłumaczyć co mam zrobić aby go zainstalować będę mega wdzięczny. 

@BGT tak dokładnie ustawiłem jak robiłem z płyty i to samo później spróbowałem z pena i dokładnie ta sama sytuacja. Ciągle po załadowaniu paska wyskakuje ikona Windows i reset laptopa. 

Też to robiłem wyciągnąłem pierwsza i próbowałem jeszcze raz i to samo. Może spróbować wyciągnąć dwie? Choć boje się, że coś uszkodzę ale mogę spróbować

1 minutę temu, virek napisał:

Też to robiłem wyciągnąłem pierwsza i próbowałem jeszcze raz i to samo. Może spróbować wyciągnąć dwie? Choć boje się, że coś uszkodzę ale mogę spróbować

obie jak wyciągniesz to sie laptop nie włączy

1 minutę temu, BGT napisał:

obie jak wyciągniesz to sie laptop nie włączy

No widzisz tego nawet nie wiedziałem jak wspomniałem jestem zielony w tych sprawach zazwyczaj jak się cos działo to do serwisu aby nie grzebać i czegoś nie uszkodzić.

Czy może być jeszcze inny sposób na rozwiązanie tego problemu?

Ja podłączam sobie pod PC, ale coś czuję, że nie będzie takiej opcji. Inna możliwość, to odpalić kompa z LiveCD, są na forum jakieś zbudowane na WinPE 8.1, i pierwsze co sprawdzić, to SMART dysku (HD Tune, CrystalDiskInfo etc), a później ewentualny skan powierzchni w np. HD Tune. Jak nie masz tam ważnych danych, to zerowanie w HDD LLF, choćby szybkie, żeby wyeliminować błąd MBR/partycji. Potem założyć nową partycję MBR, sformatować na NTFS, oznaczyć jako "Aktywna".