Jump to content
WinClub
gabriel0

Instalacja poprawek KB błąd 0x80240037

Recommended Posts

Witam.
Za każdym razem przy instalcji jakichś poprawek KB wywala mi błąd 0x80240037 . Obecnie nauczyłem się to instalować przez DISM ale nie wiem czy tu leży problem.
Posiadam headset pimax, wraz z programem PiTool tworzący całość. Program podczas diagnostyki wywala mi problem, że nie mam zainstalowanych poprawek KB3033929 i KB2670838. Po zainstalowaniu tychże przez DISM, problem ten sam.
Czy powodem tego że nie mogę żadnej poprawki zainstalować normalnie może być RemoveSpy_AIO ściągnięty tu z forum?
Lub też czy przez RemoveSpy_AIO program nie wykrywa danych poprawek?
W sumie nie przypominam sobie bym cokolwiek więcej grzebał czy wyłączył w systemie. No może wykrywanie sprzętu powłoki.

No teraz to mnie załamałeś trochę. To ty nie wiesz, że na nowych prockach (AMD Ryzen i Intel KabyLake i nowszych) nie idzie normalnie instalować poprawek? Kochany MicroSh1t już dawno to zablokował. Trzeba użyć WUFUC. Nie będę się rozpisywał co i jak, bo jest wszystko na forum i w necie. Ogólnie, to żeby teraz aktualizować Win7, szczególnie na nowych sprzętach, to trzeba się ostro nagimnastykować.

gabriel0 likes this

Dzisiaj u kolegi testowałem te gogle vr po próbie instalacji KB3033929 wyskoczyło że dana poprawka jest już zainstalowana, a nie to co u mnie że błąd wyrzuciło.

Faktycznie po zaistalowaniu tego WUFUC, instalator poprawek KB wydaje się działać.
Teraz został mi tylko problem z usb. Czemu program od gogli vr (PiTool) nie wykrywa poprawnie portów usb 3.0. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego?

Ze schematu twojej płyty wychodzi na to, że porty USB 3.0 VR Ready to są właśnie porty wychodzące z procesora, czyli te pracujące na modowanych sterach (3.2 gen1, te nad HDMI). Nie orientuję się w tym temacie, czym się różnią zwykłe porty USB 3.0 od tych VR Ready. A próbowałeś podłączać do tych portów USB 3.0 obok? To są porty wychodzące z chipsetu (3.2 gen2, te pod LAN'em).

3hh6X88.jpg

Przetrzepałem wszystkie porty. Nawet przód i nawet 2.0. Na wszystkich mam ten sam problem. Google VR Pimax strasznie klatkują. Są praktycznie nieużywalne. U kolegi robiłem test na słabszym kompie i różnica była taka że program (screen) wykrył KB2670838 oraz wykrył usb 3.0. Google chodziły prawidłowo.
Z supportu opowiedzieli mi że winny jest system który nie przyjmuje poprawek.
Ja twierdzę że bardziej może być jakiś bubel z tymi usb 3.0 których ten program nie widzi (screen)

Wchodząc w "wyświetl zainstalowane aktualizacje" Nie mogę namierzyć tej poprawki KB2670838.
Wpisując w cmd systeminfo.exe ona jest.
KB3033929 widnieje w obu przypadkach, ale ona teraz nie jest ważna, bo na obu kompach w programie od VR (PiTool) wyskakiwała jako niezainstalowana.

VC components zainstalowane.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Proponuję postawić dla samego testu Win10, choćby LTSC od prezesa, np. na innym dysku albo na wirtualce. Ja zawsze mam jakiś rezerwowy dysk i przy takich problemach tak właśnie robię. I przynajmniej wiem, czy winny jest system, czy może jednak coś nie tak ze sprzętem. Poza tym po tym screenie powyżej dalej widzę, że program nie wykrywa ani poprawek, ani USB 3.0, ani VC. Aha, u kolegi one działały tak? A jaki on ma system i jaką platformę (AMD, Intel)?

Błyskawiczna odpowiedź po 3-ch miesiącach.
Po postawieniu systemu na 2-giej partycji wszystko lata bez problemu, z tym że teraz to 7 pro. A błędy w programie diagnostycznym wyskakują te same.
Narazie zostawiam jak jest. Gdy używam pimaxów przerzucam się na 2-gi system. Nie chce mi się znowu wszystkiego przenosić.

Odpowiedzi dlaczego nie działa to na moim 7 ultimate, nie znalazłem.