Jump to content

Błąd instalacji aktualizacji

Recommended Posts

Pojawi się do zainstalowania aktualizacja:

Cytat

2020-05: pakiet zb. akt. zab. i jak. .NET Framework 3.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7, 4.7.1, 4.7.2, 4.8 dla Windows 7 x64 (KB4556399)

Rozmiar pobieranego pliku: 36,6 MB

Aby ta aktualizacja została uwzględniona, może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.

Typ aktualizacji: Ważna

Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń oprogramowania firmy Microsoft, który może wpłynąć na komputer użytkownika. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację od firmy Microsoft. Aby uzyskać pełną listę problemów, które zostały uwzględnione w tej aktualizacji, należy zapoznać się z odpowiednim artykułem z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base. Po zainstalowaniu tej aktualizacji konieczne może być ponowne uruchomienie systemu.

Więcej informacji:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pomoc i obsługa techniczna:

Niestety po próbie instalacji wywala błąd:

1012048606_Beztytuu.png.80289a4f8414ec7f3c79221758684361.png

Co poradzicie ? Mam zainstalowany [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Koledzy udało się :)1718121879_Beztytuu.png.f147da70281c85674c745947aa6d1b6c.png

Faktycznie link, który podał [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]pomógł. W skrócie napiszę uproszczoną instrukcję co pomogło:

1. Pobierz z załącznika dotNetFx4_ESU_Installer, uruchom jako administrator, poczekaj aż się wszystko zainstaluje.

2. Odpal Windows Update i problematyczna aktualizacja powinna sie zainstalować w mgnieniu oka :)

ps. gdyby jednak coś nie poszło tak jak trzeba, ja zainstalowałem wcześniej "windows6.1-kb4538483-x64_3e861ae5fe3f6b3c9d185decbd96a436ca0c5035" pobraną pod swój system z tego miejsca [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

1 godzinę temu, Dj_Majster napisał:

2. Odpal Windows Update i problematyczna aktualizacja powinna sie zainstalować w mgnieniu oka

Nawet nie wiesz co ci się pobrało i zainstalowało z WU - to był najnowszy service stack, bo i tak się dzieje, że drugi raz się pobiera po tej NET lub po prostu WU stwierdziło fakt zainstalowania NET.

Problematyczna aktualizacja NET zainstalowała się dzięki skryptowi, gdzie po zakończeniu należy wykonać restart - plik readme się kłania.