Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1809 LTSC x64 v3

Recommended Posts

Witam

Włąśnie zainstalowałem tego moda i pierwszy raz od xxx lat używając modów Mr. T wyskoczył mi trojan c:\windows\system32\sh.vbs - VBS/Agent.NUJ - skanowanie za pomocą Eseta, jakieś info co to jest?

W dniu 13.05.2020 o 23:04, Mr.T napisał:

Zmiany względem oryginału wersja full:

- Zintegrowane wszystkie poprawki

- Uaktywniono pakiety DotNet. Framework

- Dodano HashCheck

- Dodano 7-zip,

- Dodano nowe funkcje w panelu sterowania HD tune Pro, Gpu-Z. Cpu-Z, Rufus i Konta zawansowane

- Dodano przydatne skróty pod PPM, 

- Zintegrowane na sztywno StartIsBack i Explorer z Windows 7

- Windows Defender Application Guard

- Usunięto Easy transfer

- Usunięto telemetrie

- Rozpoznawanie mowy

- Rozpoznawanie twarzy

- Usługa biometryczna

- Koło ratunkowe

specjalnie na czerwono zaznaczylem ale widac za mała czcionka

1 godzinę temu, Mr.T napisał:

specjalnie na czerwono zaznaczylem ale widac za mała czcionka

wiem, nie musisz sie goraczkowac :)
Ja pytam czy to jest tylko jednen styl czy jak bylo w ktorejs poprzedniej ze mozna zmienic - teraz nie wiem, co mialem wczesniej.

Czesc, teraz mam inne pytanie, jak zainstalwac tego moda na laptopie Dell Latitude E5470? 
Nie pamietam, jak robilem to na starym Precision, mam napewno ustawione Security Boot na OFF, i Legacy BOOT
Takie cos mi wyskakuje za kazdym razem, zaznaczam ze sumy hash obrazu sa zgodne i posiadam najnowszego Rufusa 3.11

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

42 minuty temu, racuch8 napisał:

Hmmm... wyglada ze instalujesz pod USB 3.0.zmien na port 2.0 moze pomoże, ewentualnie w biosie na uefi.

Niestety, wszystkie porty to usb 3.0, a pod UEFI - nie ma opcji bootowania z tego nosnika przy tej konfiguracji bios/uefi

Nie wiem, moze wina lezy grzies po stronie rufusa, jakis plik moze gubi przy kopiowaniu na usb

Niestety, wszystkie porty to usb 3.0, a pod UEFI - nie ma opcji bootowania z tego nosnika przy tej konfiguracji bios/uefi

Nie wiem, moze wina lezy grzies po stronie rufusa, jakis plik moze gubi przy kopiowaniu na usb
Już wiem w czym leży problem....wyczytałem gdzieś na stronie....uwaga! Hinduskiego Della
Żeby w biosie w Legacy dodac opcje bootowania z napędu CD/DVD nieważne że laptop nie posiada napędu takiego, ale sterowniki udostępni...
Zadziałało! Niech sobie zapisze to każdy kto będzie mieć problem z laptopami biznesowymi Dell

Taped by mi9t.pro

Witam, po prawie dwóch tygodniach na laptopie dell Latitude E5470 laptop sam sie restartuje.
Ku mojemu zdziwieniu, wczesniej dysk Toshiba NVMe grzal mi sie do 70stC bez obciazenia i komp sie wylaczal na odpietym zasilaczu.
Na zasilaniu z sieci mimo tego ze sie dysk gotowal, to sie nie wylaczal, wystarczylo odlaczyc zasilanie, jakies 5 minut i wylaczenie bez zadnego komunikatu

- od razu czarny ekran.

Po powrocie z serwisu dell ma nowy dysk Hynix (czy jakos tak) i pod obciazeniem temp max 60stC chodzi.
Zas po odlaczeniu zasilacza to samo...okolo 5-10minut i komputer sie wylacza, ale z komunikatem "trwa zamykanie systemu"

- pierwsze dwa wylacenia od postawienia systemu, to byly dodatkowe komunikaty "trwa aktualizacja..."

Dziwna sprawa, monitoruje temperatury dysku, procka, plyty i wydaje sie byc wszystko ok.
W biosie nie ma zadnych krytycznych logow zapisanych w pamieci.

Obecnie siedze na Win10ltsc2k20x64pl.iso i ta;da! jest ok i na zasilaczu i bez - nie wylacza sie a temperatury zblizone jak nie te sama co na wersji Win 10 1809 LTSC x64 v3

O co chodzi??

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale co to znaczy, że z wersji lite usunięto większość języków?

Czy to znaczy, że wersja full, mimo, że na bazie PL, to można zmienić język systemu/layoutu np na angielski?

Teraz, Mr.T napisał:

mozna dograc, zintegrowac

To mam jeszcze bardziej lamerskie pytanie - skąd wziąć taki język? Jest bez problemu dostępny na stronie MS?

Przyznam, że jestem przyzwyczajony do angielskich systemów (firmowe laptopy itd), ale w domu chciałbym pracować na zoptymalizowanej wersji Win10.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Niestety, ale system nie przyjmuje plików z tej stronki (oczywiście sprawdziłem, czy się x64 zgadza).
Zainstalowałem wersję full Twojego systemu. Czy powinienem coś przestawić na czas instalacji pakietu językowego?