Jump to content
WinClub
Tiili Rock

Pomocy, próbowałam już wszystkiego :

Recommended Posts

Witajcie!

Postanowiłam poszukać tutaj pomocy, ponieważ od 2 dni nie odchodzę od kompa i wyczerpały mi się pomysły już :((((

Dostałam od rodziny do "przywrócenia" do życia laptopa Dell Inspiron p25f. Od jakiegoś czasu sprawiał im problemy, ale dopóki działał nic nie robili...Teraz jest płacz bo na laptopie masa ważnych dokumentów, zdjęć i oczywiście brak jakiegokolwiek backupa, i tu UWAGa : mają tylko jedną partycję C, na której jest wszystko :OI  A problem polega na tym, że win10 nie wstaje, pokazuje się tylko bluescreen,  że komp nie może być uruchomiony i za chwilę ładuje się WinRe...Przerobiłam już wszystkie możliwe opcje tam zawarte i na żadne laptop nie reaguje. Ani na resert, ani na startup repair, tryb awaryjny także nie idzie włączyć, przywracanie systemu wyrzuca po chwili z błędem i nie ma możliwości dokończenia, chciałam też przeinstalować system z bootowalnego pendriva z zachowaniem plików i ustawień ale też oczywiście nie można :(((( powrzucam screeny z tych błedów:

Aha, przejrzałam ten log srttrail.txt i na końcu jest info, że nie można znaleźć przyczyny błędu :((( Ogólna taka informacja, żadnych bad plików, czy czegokolwiek...

Jest ktoś w stanie mi tu pomóc??

Najlepiej tak, aby jednak jakimś cudem uruchomić tego windowsa bez utraty danych..

Proszę :)

Serdecznie pozdrawiam 

Agata.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wypalasz sobie windows live  na usb bootujesz, kopiujesz ważne dane i po kłopocie, :) 

Ewentualnie dysk z laptopa podłączasz do PC i też dane zgrywasz.

nudzija likes this

Agatko  tak jak już Ci napisał  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   za nim   cokolwiek  z tym laptopem  się  robi  to kopia danych  tym bardziej jak jest jedna partycja.

Przyczyn może być kilka  - system , pamięć , dysk itd...

Zrób kopie   to jako nr 1  

Sprawdź  pamięci  ( możesz  po  jednej wymieniać w banku ? ) 

Sprawdź  dysk czy sektor rozruchowy nie jest wywalony  ( jaki system partycji ma  i czy jest online )

Podejrzewam że   system rozruchowy jest wywalony ?  - zrób to  i będziemy dalej dumać  tak jak  nie mam go w rękach to ciężko od razu wyrokować ?

PS

jaki system ?

Czy  robiłaś to z  wiersza poleceń ?

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow

JARST likes this

Dzień dobry wszystkim najpierw :)

Przepraszam, że odzywam się dopiero teraz

ale prawie płakałam wczoraj jak grzebałam przy tym laptopie :( Pierwszy raz coś mnie przerosło i co bym nie zrobiła to nie wychodziło..

Do rzeczy..

19 godzin temu, M4T napisał:

Wypalasz sobie windows live  na usb bootujesz, kopiujesz ważne dane i po kłopocie, :) 

Ewentualnie dysk z laptopa podłączasz do PC i też dane zgrywasz.

Tak zrobiłam, ściągnęłam sobie i zamontowałam na pendrive Lazesoft recovery suite, dzięki niemu zgrałam najpotrzebniejsze dane, zdjecia itp. Są tam również najróżniejsze narzędzia diagnostyczne i naprawcze więc poklikałam i coś tam porobiłam...Ale laptop milczał jak zaklęty..Ciągle BSOD..Poddałam się i zaczęłam ponowną instalację win10 z pendriva...

19 godzin temu, woj_ani217 napisał:

Agatko  tak jak już Ci napisał  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   za nim   cokolwiek  z tym laptopem  się  robi  to kopia danych  tym bardziej jak jest jedna partycja.

Przyczyn może być kilka  - system , pamięć , dysk itd...

Zrób kopie   to jako nr 1  

Sprawdź  pamięci  ( możesz  po  jednej wymieniać w banku ? ) 

Sprawdź  dysk czy sektor rozruchowy nie jest wywalony  ( jaki system partycji ma  i czy jest online )

Podejrzewam że   system rozruchowy jest wywalony ?  - zrób to  i będziemy dalej dumać  tak jak  nie mam go w rękach to ciężko od razu wyrokować ?

PS

jaki system ?

Czy  robiłaś to z  wiersza poleceń ?

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow

Pamięć testowałam kilka razy i nic nie wykryło, w Command Prompt robiłam i sfc scannow i dism i chkdsk, nie reagował, tzn niby ukańczał to pomyślnie, a jak odpalałam laptopa to dalej bluescreen..

19 godzin temu, renatan napisał:

jaki system na nim był postawiony ? windows 10 ?

tak, laptop chodził na win10 , mam wrażenie że ten 6 letni sprzęt gryzie się z windowsem, i generalnie ciężko będzie go ustawić..

A teraz co najważniejsze..

W wielkich bólach bo dopiero za drugim razem udało mi się postawić system od nowa, wgrałam go bez formatu dysku/partycji (dla przypomnienia jest jedna-C) Za pierwszym razem zawiesił się w momencie ustalania pinu do windowsa...W ogóle to baaardzo długo mu wszystko schodzi, mieli mieli i końca nie widać...Za tym drugim razem jak niby skończył instalację ,pokazał się taki dziwny różowy pulpit, bez logowania do windowsa , jak tylko ruszyłam kursorem ekran zgasł i zaczął się reset zakończony BSOD :OI  Nie chcielibyście widzieć mojej miny... Odpaliłam znowu tego Lazesofta i znowu porobiłam różne naprawy, odbudowe rozruchu i co tam jeszcze było...Taki akt desperacji...Aha tego pendriva z Lazesoftem na UEFI nie widział, wiec musiałam skakać i przestawiać w biosie Legacy i UEFI, ale inaczej nie szło..Jakimś cudem za milionowym razem restartowania odpalił się....

Tadaaaaa  -  jako tryb awaryjny :trollface:, którego za chusteczkę nie mogę teraz wyłączyć....Robiłam przez msconfig, uruchamianie normalne (bo było zakropkowane selektywne) , zakładka Rozruch - wogóle nie reagują przyciski, ale nic tam w sumie nie jest zahaczone tzn jak większość sugeruje bezpieczny rozruch..Jest czysto.

Teraz moim największym problemem jest WYJŚCIE z trybu awaryjnego, wszędzie w necie piszą o wejściu ale w drugą stronę to juz niet. Jedynie ten bezpieczny rozruch odznaczyć każą a u mnie tego nie ma zahaczonego :blink:

Jeśli ktokolwiek dobrnął do końca to czapki z głów..Ale musiałam się wywnętrzyć, bo wiem, że Wy chociaż w 50% zrozumiecie o czym piszę :)

Serdecznie pozdrawiam, Agata.

Walnij tego inspirion-a młotkiem bo to chyba najlepsza naprawa :D.

A tak na poważnie to wygląda na problem sprzętowy zwłaszcza sądząc po cyrkach z ekranem i BSODach

1. Jak ten sprzęt ma 6 lat - ściągnij klapę i wyczyść go z kurzu, pewnie układ chłodzenia jest zakurzony, no i jak masz umiejętności wymień pastę termo przewodzącą
2. Wypal iso sergieja i testuj komponenty jeden po drugim. W przypadku CPU i GPU test 30min, memtest 3 przebiegi.
3. Jak każdy komponent jest zdrowy wykonaj Secure Erase, bez znaczenia czy to HDD czy SSD. Wygodnym narzędziem jest "Erase" z iso Parted Magic

4. Instaluj Windows 

nudzija likes this

Dokładnie zrób wszystko  od nowa (  wiem że nie raz ręce opadają  i wkurza to  niesamowicie  ) ,  dokładnie tak jak  napisał  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  .

W bios na legacy , paluszek  wypalony  w MBR  - NTFS   żadne tam GPT   ( pewnie tak może było ? )  , podziel dysk na dwie partycje  i  instaluj.

Jeżeli już  ma być win 10 to proponuje   ten  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]    - spolszczenie  to mały pikuś  .

Tak jak Ci pisał jeden kolega. Robisz liveCD może być cokolwiek ale polecam to od Sergieja ( tam masz wszystkie programy do testowania temp/ stabilności ram/cpu/ dysku itp.) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kopiujesz ważne dane na na zewnętrzy dysk/ lub inna partycje nie systemową. Potem istalujesz od nowa Windowsa7/10, ale nie z recovery tylko z normalnego iso np stąd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i przywracasz dane.

Rudio uwierz, że gdyby to była moja własność to już by leciał przez okno B)

P10 dysk normalnie się zachowuje, tzn dioda "żyje" , mryga sobie, raz cięgiem raz pulsacyjnie, nic niepokojącego nie zauważyłam, pisków ani odgłosów dziwnych też nie wydaje

renatan zgrałam to wszystko tym programem Lazesoft co pisałam wyżej.

woj_ani217 ,GT500s czyli jeszcze trochę pracy mnie czeka...ech..a nie da się jakoś tego trybu awaryjnego wyłączyć ??:g:

bison616 dzięki za info, choć nie napawa mnie to optymizem :/

No to teraz jeszcze jedna prośba ;)

Czy któryś z Was mógłby mi to chronologicznie rozpisać, co w jakiej kolejności powinnam zrobić? Bo nazbierało się tych info już trochę i boje się, że coś pomieszam i znowu wyjdzie cyrk..:( Ładnie proszę :)

5 minut temu, GT500s napisał:

i co Ci to da ? Zrób kompletny serwis, a nie trać czasu na pół środki

Otóż to, Wyczyścić chłodzenie zmienić pastę, a i zainwestować w ssd,  lapek powinien dostać 2 życie.

Co do obecnego dysku skoro już musisz na nim stawiać system to przeskanuj go HD Tune (zakładka Error Scan)

Jeśli skan nie pokaże żadnych problemów, dysk zerujesz HDD LLFT ( HDD Low Level Format tool)

Po formacie/zerowaniu dysku, stawiasz system od nowa, czytając powyższe wypowiedzi stwierdzam że lepiej  zainstalować tam win 7 max win 8.1.

Chronologicznie (nie wiem, na jakim etapie jesteś, ale zakładamy, że "jedziemy od początku")

1. Wyjmuję dysk z tego komputera

2. Zgrywam dane na inny dysk

3. Wykonuję test RAM

4. Wykonuję zerowanie pierwotnego dysku

5. Sprawdzam SMART po zerowaniu

Czy to jest Dell 5520?
Sprawdź Menadżer Urz. powinno brakować sterowników. Ponoć sterowniki od 8,1 działają pod 10.
Sprawdź aktywację win10 
Victoria for Windows 5.28
Nie tmaga instalacji, Pokaż SMART(Get smart) i sprawdż powierzchnie hdd > Tests

4 godziny temu, Tiili Rock napisał:

woj_ani217 ,GT500s czyli jeszcze trochę pracy mnie czeka...ech..a nie da się jakoś tego trybu awaryjnego wyłączyć ??:g:

Niby wszystko idzie zrobić ? , no prawie wszystko !

Nie marnuj czasu i nerwów  ( możesz mi wierzyć  trochę  tego " szrotu "  przez moje ręce  przeszło  ).

Zrób  tak ( nie baw się w żadne naprawy )  :

-  wyczyść przedmuchaj go z kurzu  (  wymiana pasty też by się przydała  ) , pasta jak nie masz pod ręką i nie będziesz inwestować  bez uzgodnienia  to omiń  - trudno  lecz nie wskazane.

-  dysk jeżeli sprawny , wyczyść  podłącz go pod inny komp....  i  zrób

Uruchomić  CMD z prawami administratora
diskpart
list disk
select disk #   za miast #  wpisać nr USB drive,HD.
clean
create partition primary
format fs=ntfs quick 
active
assign
exit
exit

-  skopiuj na ten dysk  z 20 GB  obojętnie  czego 

- wykonaj   diskpart   jeszcze raz  

- podziel  dysk  w  zarządzaniu  dyskami na dwie partycje  ( sformatuj  diskpart  )

- przyszykuj  sobie system  w MBR - NTFS  na paluszka  ( polecam ten co podałem wyżej )   jaki Ci tam pasuje

- dysk  do laptopa  i instalacja   win 

- sterowniki  ( masz tu programy do dociągania sterowników  instaluj ręczne nie z automatu np. jak win 10 to robi )  

Szybciej  , lepiej  i prościej niż będziesz walczyć z przywracaniem , naprawą  tym bardziej że kopie masz zrobioną.

monos to jest dell inspiron p25f,  nie mogę użyć tej Victorii teraz bo w trybie awaryjnym nie ma neta, pokaże jak wygląda menedżer zadań i info o systemie. Tych wykrzyknikow też nie zaktualizuje bo krzyczy że to tryb awaryjny...

Przeglądaj wszystkie produkty
Tu nie figuruje Dell Inspiron p25f
przeczytaj:
zobacz na stronach Della po service tagu.
Google sugeruje model 5520, a takowy ma wsparcie jedynie do win8,1

słuchajcie,  odpaliłam tego WinPe Siergieja i Victorie i pierwszy obraz mnie zaniepokoil tzn info ma dole strony...sugeruje mi instalację XP ????

Teraz, Tiili Rock napisał:

słuchajcie,  odpaliłam tego WinPe Siergieja i Victorie i pierwszy obraz mnie zaniepokoil tzn info ma dole strony...sugeruje mi instalację XP ????

Nie sugeruj się tym, w sumie prostszym dla Ciebie programem będzie HD Tune też jest na WinPE strelca.

a tak wygląda smart 

no ok, a czy tym narzędziem WinPe mogę wyczyścić wyzerować cały ten dysk? i próbować z instalacją windy ? I faktycznie skusić się na 8.1 ? wiem że wsparcia już nie ma, ale w sumie z tym systemem był kupiony..Polecacie jakaś konkretną stronę z tym systemem czy z Microsoftu brać??

Poniżej quick test