Jump to content
WinClub
G77

Przyśpieszamy Chrome i Firefoksa (5)

Recommended Posts

witam

ladnie opisane co i jak , polecam  :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i nie zapomnijmy :

oprócz włączenia odpowiednich opcji w Flags, trzeba także włączyć (w chrome://settings / ustawienia zaawansowane (na dole) „Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna”

Warto tylko dodać, że przy wymuszeniu akceleracji sprzętowej przeglądarki lubią się wysypać/miotać błędami na lewe i na prawo. Kwestia nie do końca pełnej optymalizacji (prace nad eliminacją błędów ciągle trwają), a znacznie częściej konflikt na linii sterownik grafiki - przeglądarka. Niemniej można spróbować - akurat może będziemy zadowoleni :)

daj linka jak to zrobić w firefox

layers.acceleration.force-enabled  zmienić wartość na true klikając myszką na false

layers.acceleration.disabled ma mieć false

restart firefox

to moze ktos powie mi dlaczego po zalaczeniu przegladarki i odpaleniu np jakiejs gry online wzrasta wykozystanie gpu i temp. i strasznie zamula ze nic sie nie da zrobic probowalem na roznych przegladarkach laptop to sony vaio svf15a1ms mysle ze oarametry ma ok.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

43 minuty temu, sasik007 napisał:

to moze ktos powie mi dlaczego po zalaczeniu przegladarki i odpaleniu np jakiejs gry online wzrasta wykozystanie gpu i temp. i strasznie zamula ze nic sie nie da zrobic probowalem na roznych przegladarkach laptop to sony vaio svf15a1ms mysle ze oarametry ma ok.

Właśnie że nie, bo tu masz tylko grafikę zintegrowaną Inter'a, a to na pewno jest sposób na grafiki dedykowaną Nvidia lub AMD (jak można je tak nazwać w przypadku laptopów/notebooków), bo one są dużo mocniejsze niż procesory.

2 godziny temu, sasik007 napisał:

oprucz zintegrowanej 8ntela mam heszcze nvidie i nawet jak odoale na nvidi jest to samo

Może do trzeba mieć do tego GTX'a.

Od FF54 pipelining został usunięty, ale wpisy w about:config zostały. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cytat

Pipeline support was completely removed in Firefox 54. With the advent of HTTP/2 and other speed enhancements, pipelining of HTTP is no longer useful to maintain.

To już drugi rok nie zadziała przyśpieszenie firefoxa podane z pierwszego postu.

Tak się składa, że Mozilla napchała wiele ciężkich ciężkich modułów. Tylko wyłączając zbędne - można przyśpieszyć lisa.

Wyłączamy moduł bezpieczeństwa, który blokuje wiele stron z list akcji google badware, a przepuszcza 95% spamu reklamowego  wszelkie malware. Gdy to blokuje się rozszerzeniami disconnect i ublock origin, to jest się bezpieczniejszym, niż zrobiłby to jakiś antywirus, czy moduł bezpieczeństwa firefoxa.

Drugie, to wyłączenie wieloprocesowości. Ta bzdura w firefoxie nie rozdziela procesów na składniki przeglądarki, tylko dubluje te sama na kolejnych rdzeniach CPU.

Wyłącza się telemetrię i śledzenie, a także ustawia zrzucanie cache offline, czyli wyłącza. Przecież to tylko do tego potrzebne, żeby jakiś ktoś mógł zapisywać strony internetowe na dysku, żeby przy niedostępnym necie móc korzystać z tej strony. Ja nie spotykałem się z taką potrzebą. Parę stron z zawartością może załadować spory dysk.

Na FF55 nightly mam tak cache offline:

118b5406fcfe0513med.png

To te cache offline zapycha dysk spowalniając firefoxa.

Używam opery ale sprawdziłem te ustawienia z linku Hells Angels oraz ustawienia kitaro i widzę że lepiej działa niż opera może to tylko złudzenie albo to działa na razie testuje.

Wyżej masz foto a pogrubione na czarno to ustawienia. false , true.

about:config

browser.cache.offline.enable;               false
network.manage-offline-status;            false
offline-apps.allow_by_default;               false
privacy.clearOnShutdown.offlineApps; true

G77 likes this

witam a co moge zrobic jak co jakis czas wywala mi przegladarke ze za malo pamieci?? np chrome co okolo 2 godz jak mam odpalona gre online wyskakuje kurza twarz ?

I jak powinien byc ustawiony plik stronicowania czy zostawic tak jak jest oryginalnie i nic nie ruszac?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka