Jump to content
WinClub
tobiaszr

Usunięte recovery z Lenovo G505S - skąd ISO ?

Recommended Posts

Witam,

posiadam laptopa Lenovo G505S kupionego w sklepie Argos (w Wielkiej Brytanii) był na nim postawiony Windows 8. Żona chcąc zainstalować Ubuntu usunęła partycję recovery. Klucz rozumiem, że jest w BIOS, ale skąd zdobyć czysty obraz ISO ? Wszędzie tylko zmodyfikowane. 

Witam,

posiadam laptopa Lenovo G505S kupionego w sklepie Argos (w Wielkiej Brytanii) był na nim postawiony Windows 8. Żona chcąc zainstalować Ubuntu usunęła partycję recovery. Klucz rozumiem, że jest w BIOS, ale skąd zdobyć czysty obraz ISO ? Wszędzie tylko zmodyfikowane. 

Nawet nie próbowałeś przejrzeć forum, a tylko z legactawa ot, tak wszystko na tacy chcesz mieć podane. Najprawdopodobniej dostaniesz linka do SO  i nigdy się nie pojawisz.

Zajrzałem do tematu z obrazami, ale nie wiem czy klucz zadziała z obrazem PL ? Czy musi być English ? Czemu się nie pojawię, mogę udostępnić czyste ISO 7 i 7 SP1, oraz obrazy NTT. 

edit: sprawdziłem na pudełku z modelem i musi być 8.1 czy obraz 8.0 PL przyjmie klucz ?

edit2: 

Windows 8.1 - Pro/Core x86
Nazwa
pl_windows_8_1_x86_dvd_2707526.iso
Język: Polski
SHA1
ab2d3ebcaa13702e479c1924e5cbb5db14e8df36

czy 

Windows 8.1 with Update (multiple editions) (x64) - DVD (English)

File Nameen_windows_8.1_with_update_x64_dvd_4065090.iso
LanguagesEnglish
SHA14652DC6EBFEBE02C6A63E167C36E3FAEDFB93999

Z tego linku pobierz sobie narzędzie do sprawdzania klucza zapisanego w BIOSie -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. W zakładce Product Key zaznacz opcję MSDM Key - to klucz zapisany na stałe w BIOSie. Następnie np. na tej stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]) sprawdź sobie, do jakiego dokładnie systemu jest przyporządkowany klucz . Będziesz wiedział, jaką wersję zainstalować.

Edition Type     : Core
Description     : Win 8.1 RTM Core OEM:DM

Znalazłem jescze:

Microsoft Windows 8.1 With Update 1 Core & Professional 64 Bit United Kingdom

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z tego linku pobierz sobie narzędzie do sprawdzania klucza zapisanego w BIOSie -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].
Tan program(jak zresztą inne też) chyba podaje klucz z aktualnie zainstalowanej wersji systemu. Po czym tak wnioskuję? Ano walczę z Windows 8.1 z usługą Bing i za każdym razem co zainstaluję inny system to pokazuje inny klucz. A to chyba nie jest ten, który jest zapisany w BIOS, tylko zapisany w C/Windows. A to jest różnica.

Masz na gwarancji ten lapek czy już po jeśli masz na gwarancji i oryginalnie miałeś z systemem to piszesz kulturalnie do suportu lenovo a oni przysyłają Ci płytkę recovery :)

Forumowa brać! Proszę Was o pomóc za pomoca Windows 8 Product Key, pobrałem swój klucz zapisany z Biosu tylko nie wiem jak mam dopasować go do wersji Windows. Niestety link do strony nie działa.
Laptop Lenovo G50-30, na pudełku znajduje się informacją tylko, że Windows 8.1 MM. Proszę o pomoc ;( bo juz zaczynam włosy rwać z nerwów

Tam (Lenovo G50-30) masz W 8,1 HOME x64 i stystem np Win10_1511_Polish_x64 HOME instalując sam pobiera sobie klucz z biosu.

Z lenowo G50-30 nie odczytasz jaki system miałeś sam tak szukałem tym programem. Na 100% masz HOME x64.

Z tąd pobierałem  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]X64.

Tym programem co podałem odczytuję wersje Windowsa podając tylko klucze nawet nie swojego komputera. Mam na kompie W8.1 a odczytuje np. z W7. Wiec nie odczytuje on z komputera tylko z bazy.

Mi nic nie odczytuje z nr w biosie tylko przy Lenowo, z innych nie ma problemu, jak była ori 7 to czyta 7 choć teraz mam 8,1 lapek asus z tym że klucz mam na naklejce.

Dzięki wszystkim za pomoc.
Niestety program The Ultimate Pid Checker, nie działa w moim przypadku z laptopem Lenovo.
Panowie, mam pytanie czy zainstaluje normalnie Windows 10 Home, normalnie na kluczu zczytanym z Biosu? Drugie pytanie, szukałem nie potrafiłem znaleźć wersji 8,1 Home x64 bit. Pomożecie? Ściągałem z serwerów Microsoft za pomocą programu Windows Installation Media Creation Tool ale nie przyjmuje klucza podczas próby instalacji ani nie zczytuje z BIOSU. 

Przypuszczam że oryginalnie miałeś zainstalowanego Binga więc pobierz i zainstaluj bez wpisywania klucza 

a po połaczeniu z netem sam ci sie aktywuje.
Dalej to juz zrobisz wedle uważania, czy zostaniesz na tym systemie czy tez zaktualizujesz do 10.
Przy aktualizacji do 10 masz wybór czy zostawić swoje dane czy tez na czysto wiec sobie wybierzesz co będziesz uważał.

W tych lapkach nie było binga tylko OEM home i te starsze wersje nie przyjmowały klucza dopiero poprawili to w Win10_1511_Polish_x64HOME taki mam zainstalowany bez wpisywania klucza potem pdłączenia do netu i wyłączeniu zapory aktywowało sie samo, pisze o Lenovo G50-30 bo z nim walczyłem po stracie recovery podczas zmiany partycji na dwie dysk 500GB.

Bing nie działa... Nie przyjmuje klucza. Na razie walcze z Windowsem 10 przy instalacji systemu, uruchomieniu komputera zawiesza się na czarnym ekranie Lenovo. Eh. Zachciało mi się dziewiczego systemu ;(

Więc napisz (jakie partycje polikwidowałeś?)
Nie powinno być chyba takiego problemu żeby Win 8,1 Home zainstalować bez klucza.
Ja mam Lenovo S20-30 i z nim co nieco walczyłem ale tak żeby nie naruszyć struktury partycji rozruchowych i Recovery
A przy okazji zmieniłem partycje systemową na 50 giga bez rozwalania calości.
Aczkolwiek chetnie bym to zrobił ale lapek na gwarancji wiec na razie niech ma wszytko fabrycznie jakby co.

Na razie walcze z Windowsem 10 przy instalacji systemu

Masz ten co ci podałem Win10_1511_Polish_x64 HOME.

Jak by ci wołał o klucz a niechciał z biosu pobrać to wpisz ten generic key FB4WR-32NVD-4RW79-XQFWH-CYQG3

A potem do internetu niech się aktualizuje może to troszke potrwać.

Więc napisz (jakie partycje polikwidowałeś?)

Ja nie likwidowałem tylko z jednej zrobiłem dwie przez co zmieniłem coś z odzytem partycji chyba GPT i została zablokowana recovery prubowałem ją zgrać na płytki, uwidocznić ją a skończyło sie na wyczyszczeniu mbr i walnołem czyściocha potem programem Onekey ukryta recovery wskazałem dysk C: i utwożyłem partycje recovery.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Niestety program The Ultimate Pid Checker, nie działa w moim przypadku z laptopem Lenovo.

Panowie, mam pytanie czy zainstaluje normalnie Windows 10 Home, normalnie na kluczu zczytanym z Biosu? Drugie pytanie, szukałem nie potrafiłem znaleźć wersji 8,1 Home x64 bit. Pomożecie? Ściągałem z serwerów Microsoft za pomocą programu Windows Installation Media Creation Tool ale nie przyjmuje klucza podczas próby instalacji ani nie zczytuje z BIOSU. 

A czy wszystko robiłeś prawidłowo? Jeśli masz klucz wpisz go w pole "Key" następnie zaznacz swój system i kliknij Go! po kilku sekundach powinno pokazać do jakiej wersji system pasuje klucz.

Masz ten co ci podałem Win10_1511_Polish_x64 HOME.

Jak by ci wołał o klucz a niechciał z biosu pobrać to wpisz ten generic key FB4WR-32NVD-4RW79-XQFWH-CYQG3

A potem do internetu niech się aktualizuje może to troszke potrwać.

Ja nie likwidowałem tylko z jednej zrobiłem dwie przez co zmieniłem coś z odzytem partycji chyba GPT i została zablokowana recovery prubowałem ją zgrać na płytki, uwidocznić ją a skończyło sie na wyczyszczeniu mbr i walnołem czyściocha potem programem Onekey ukryta recovery wskazałem dysk C: i utwożyłem partycje recovery.

OneKey wskazałeś na partycję C, ale czy nie wskazałeś przypadkiem, że ma to być ukryta partycja? Program ten tworzy ukrytą partycję z kopia system jeśli wskazałeś na C mogło system wykasować czy uszkodzić (mało miejsca czy coś innego - choć to tylko przypuszczenia bo nie powinno tak zrobić z systemową) Włóż płytkę z instalatorem i zobacz jak masz podzielony dysk co tam widać.

ale czy nie wskazałeś przypadkiem, że ma to być ukryta partycja?

Ta robota była już po bo nie można było zgrać,otwożyć tej ori ukrytej partycji.

Pisze wyczyściłem MBR i postawiłem czyściocha i tym programem utwożyłem nową ukrtytą partycje i teraz klawiszem F11 mogę przywracać kopie a nie jak przedtem było przyciskiem onkey.

Na Lenovo S20-30 tak wygląda zawartość ukrytej partycji recovery i struktura partycji z tym że rozmiar systemowej został zmniejszony.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information