Jump to content

Co nowego w 10 wersji okienek

Recommended Posts

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Link był już wyżej, ale zwracam uwagę na:

"Microsoft nie utrzymuje nawet oddzielnego zespołu do prac nad Windows. Wszelkie problemy z Windowsem, które nie kończą się ogólnoświatowym paraliżem, nie wymagają naprawy, bo nie zarobiłoby to firmie pieniędzy. Gdyby było inaczej, już dawno nie mielibyśmy trzech Paneli Sterowania."

"Dlatego nie tworzy się systemu, który ma być solidny i niezawodny, a jedynie taki, który zadziała poprawnie na większości scenariuszy. "

"System ma setki znanych błędów. Microsoft nie udaje, że jest inaczej, także w przypadku Windows Server. Noty wydawnicze często przez dwa lata informują o problemach, które "zostaną naprawione przyszłości". Windows 10 nigdy nie osiągnie poziomu stabilności Windows 7. "

"Sytuacja będzie ulegać pogorszeniu. System nie schudnie, a przytyje. Zmniejszona liczba wydań zniweluje ryzyko całkowitej utraty kontroli nad jakością, ale nie sprawi, że poprawki staną się priorytetem. A to nie nastąpi, jeżeli to Azure, a nie Windows, płaci w Redmond rachunki."

"Wreszcie, finalnym, najmniej ważnym i najczęściej przytaczanym powodem katastrofy jakościowej jest zwolnienie testerów. Istotnie, przejście na szybkie wydania i kontrolę jakości wykonywaną przez Insiderów pogorszyło jakość."

49 minut temu, woj_ani217 napisał:

Windows 10 20H2 z błędem. Problem dotyczy reinstalacji systemu  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i na to jest juz lekarstwo [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 godziny temu, renatan napisał:

i na to jest juz lekarstwo [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tu masz też opisane to   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale czy to jest lekarstwo ? czy  bajpas  ledwo dychającego ?.

Na tym  to ma  polegać to tak jak za antywirusami  jeden siedzi w jednym rogu pokoju i pisze wirusy a drugi  siedzi w drugim rogu pokoju  i pisze antidotum  na niego i wszyscy zarabiają  :tooth:

renatan likes this
11 godzin temu, wiktorynek napisał:

Następny błąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

on pisze o błędzie ktory został naprawiony vide linki wyżej cyt.  

• KB4586853 rozwiązuje problem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] który występuje podczas instalacji [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] .
zbigniew59 likes this

a dlaczego nie piszesz że to dla myślących inaczej ?  nawet w tym linku ktoś nie pisze dokładnie o co chodzi że to tyczy się  cyt. ze strony MS 

Witajcie niejawni testerzy systemu Windows, dzisiaj udostępniamy wersję testową Windows 10 Insider Preview Build 20262 (FE_RELEASE) dla niejawnych testerów systemu Windows w kanale deweloperskim .

normalny użytkowinik po pierwsze to nie ma do tego dostępu, nawet nie wie o co chodzi a po drugie jak przeczyta taki ,,artykuł" to sie zacznie zastanawiać .. ło matko co też ja mam za system 

Całe szczęście, bo to co ostatnio płynęło z WU w kwestii sterowników, wołało o pomstę do nieba: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

System który miał zapewniać wszystko, w tym sterowniki, powoduje gigantyczne problemy, częstsze od deszczu w dżungli, uszkodzenia sprzętu i straty finansowe. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie pobierania sterowników.

Zainstalowałem 20H2 na czysto, programy które używam, pogrzebałem w ustawieniach i jestem oczarowany jak płynnie działa system na i3U z 8GB RAM i MX150. Po starcie użycie RAM 26% i 130 procesów.

Nowy EDGE działa zdecydowanie lepiej niż Opera, Opera GX i Firefox. Bez problemu odtwarza filmiki 8K na YT bez gubienia klatek. Wcześniej miałem wersje od Ghosta i nie działała tak dobrze. Sterowniki wszystkie zainstalowały się automatycznie, zainstalowałem jedynie najnowszy Nvidii. Ciekawe jak będzie na dłuższą metę.

W dniu 19.11.2020 o 17:34, daniu7 napisał:

Zainstalowałem 20H2 na czysto, programy które używam, pogrzebałem w ustawieniach i jestem oczarowany jak płynnie działa system na i3U z 8GB RAM i MX150. Po starcie użycie RAM 26% i 130 procesów.

Nowy EDGE działa zdecydowanie lepiej niż Opera, Opera GX i Firefox. Bez problemu odtwarza filmiki 8K na YT bez gubienia klatek. Wcześniej miałem wersje od Ghosta i nie działała tak dobrze. Sterowniki wszystkie zainstalowały się automatycznie, zainstalowałem jedynie najnowszy Nvidii. Ciekawe jak będzie na dłuższą metę.

gratulajce ja na windows 8.1 mam 53 procesy

W dniu 18.11.2020 o 09:35, renatan napisał:

KB4586853 rozwiązuje problem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] który występuje podczas instalacji [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie ma takiej poprawki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Żaden system po zainstalowaniu KB4586781 nie pobiera KB4586853.

KB4586781 powoduje jeszcze większe problemy z ikonami niż do tej pory. Żeby nie było, że tylko jak ja instaluję na używanych sprzętach, to wczoraj otrzymałem nowy firmowy HP Probook 450 G7. W stanie fabrycznym z preinstalowanym Win 10 Pro 20H2 występują problemy z umiejscowieniem ikon z tzw. starych narzędzi. Po zaktualizowaniu systemu o poprawkę KB4586781 jeszcze więcej ikon ma ten sam problem. Ten problem do tej pory stwierdziłem na 100% sprzętach jakie miałem w rękach i poprawka KB4586781 go pogłębia. Z resztą on zaczął występować na edycji 2004 i zgodnie z przewidywaniami się pogłębia.