Jump to content
WinClub
m4s

Co nowego w 10 wersji okienek

Recommended Posts

Juto o 17 naszego czasu jest konferencja dla Partnerów Microsoft, w temacie "What You Need to Know About Commercial Customer Upgrades".

Trochę cierpliwości ;)

@up

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

192 został zbudowany na gałęzi fbl_impressive. Ponadto Gabe wysłał dzisiaj meile do Insiderów, gdzie pisze, że szlifują W10. Można też spodziewać się nowej kompilacji, być może jutro/pojutrze.
Partnerzy dostali build 10164 i on również trafi do Insider...albo dadzą 192 :D

Guest wladek123

10500.0.150706-1800.th2_CLIENTENTERPRISE_VOL_x64fre_en-us.esd RTM? SP1? WIN11? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

10500.0.150706-1800.th2_CLIENTENTERPRISE_VOL_x64fre_en-us.esd RTM? SP1? WIN11? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Windows Redstone, czyli 10 po premierze.

Guest wladek123

Czasami kafelki denerwują. Ale jeśli chodzi o stabilność to jest najlepszy (nie licząc 10). Za czasów 8.0 denerwował mnie brak przycisku start i "ukryty" przycisk zasilania. Jeszcze czasami denerwuje to że nie mogę sterowników bez certyfikatów instalować, tylko trzeba jakieś triki robić. Po dużej aktualizacji 8.1, czyli 8.1 Update da się bez problemu pracować. Czemu tego wcześniej nie zrobili? Nie wiem. Podsumowując 8.1 to będzą takie oceny: stabilność: 10/10, sterowniki 9/10, wygląd przed update 5/10, wygląd po update 8/10. Dodatkowym plusem 8.1 jest zintegrowany antywirus - defender, które najlepiej oceniam z pośród antywirusów jakie miałem.

Jeśli chodzi o 10 to jestem na niego "napalony" z wielu powodów, np. DirectX 12 i jego funkcje sterujące GPU, lepszy wygląd itp. Tak zresztą będzie Minecraft Windows 10 Edition, którego przetestuje (jak zawsze kiedy wychodzi nowa wersja). Wracając do 10 to będzie moim zdaniem jeden z najlepszych systemów w historii. Narazie mam "schowany"  przycisk search. Jak będzie Cortana po Polsku to będe to używać. 

Wczoraj aktualizacja Kalkulatora z nową ikoną w pasku, dzisiaj aktualizacja muzyki na groove (w końcu dodali możliwość zmiany piosenki wprost z paska), oraz pogody (zmiana ikony troche lipna).

Guest wladek123

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Przynajmniej to jest pewne.

BTW kto będzie tak miły i wyłapie dla na ESD? ;) Sam bym to chętnie zrobił, ale tak namieszałem w systemie, że nie mogę się zalogować na konto MS.