Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co nowego w 10 wersji okienek

News

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1084 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   leven

leven

  Zaawansowany użytkownik

 • 77 postów
 • Lokalizacja:Polska
Reputacja: 12

Napisano 14 październik 2014 - 12:04

Jak by kogoś wkurzały dwie ikonki przy starcie:

 

1. pobierz pliczek: https://mega.co.nz/#...ReX78t3a5g1QeMA

 

2. kliknij na niego dwa razy.

 

 

U mnie to dziala jak widać na fotce :)

 

7232522700_1413284084_thumb.jpg

 

 

Jest to pliczek wykonywalny ukrywający te dwie ikonki i musi być widoczny w autostarcie, aby nie trzeba było go uruchamiać ręcznie po każdym restarcie systemu.

 

 

Tyle się o nim dowiedziałem:

 

http://systemexplore.../28128140?sei=1

 

 

Mój antywirus nie wykrył zagrożenia, skan total też niczego złego nie wykrył, dla tego pozwoliłem sobie ten pliczek tutaj przedstawić :)

 

 

https://www.virustot...sis/1413240625/

 

 

p.s... mnie te ikonki denerwowały, bo na ich miejscu miałem już wczesniej ulubione, dla tego tak drążyłem temat :D

 

 

Może się komuś przyda :)


 • 0

#22 OFFLINE   nemo1960

nemo1960

  Zaawansowany użytkownik

 • 559 postów
Reputacja: 78

Napisano 14 październik 2014 - 02:27

Ponad 1 000 000 testerów Windows "10"

http://www.dobreprog...News,58497.html


 • 0
Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy patrzysz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie!

#23 OFFLINE   nemo1960

nemo1960

  Zaawansowany użytkownik

 • 559 postów
Reputacja: 78

Napisano 15 październik 2014 - 08:06

A jest coś nowego po wczorajszych updatach??

Wizualnie nic nie zauwaźyłem.


 • 0
Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy patrzysz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie!

#24 OFFLINE   provectus

provectus

  Użytkownik

 • 4607 postów
Reputacja: 325

Napisano 15 październik 2014 - 10:58

wiecej szpiegów dokładnie 2 nowe "okna"...  potwierdzone 


 • 0

J3XaZP.jpg

Ludzie przeliczają różnice między AMD i nVidią, między AMD a Intelem a zupełnie zapominają o reszcie swojego gospodarstwa domowego, więc 'masakrują' się o kilkadziesiąt groszy różnicy między podzespołami PC a tymczasem umyka im fakt, że do jednej filiżanki kawy wstawiają cały czajnik 2200W... Na czym więcej tracą? Wiec zanim coś napiszesz przemyśl jak odbiora to inni!


#25 OFFLINE   Mas3ter

Mas3ter

  Użytkownik

 • 18 postów
Reputacja: 1

Napisano 15 październik 2014 - 11:19

Wkrótce wyjdzie nowy build i będzie można zrobić update w systemie Preview do nowej wersji.

 

http://www.winbeta.o...-be-coming-soon


 • 0

#26 OFFLINE   louiz2004

louiz2004

  Użytkownik

 • 16 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 październik 2014 - 12:41

Windows 10 Technical Preview jest aktualnie dostępny w wydaniu oznaczonym jako "build 9841". Kolejna aktualizacja zmieni to do wersji "9860" i już wiadomo o niektórych nowych elementach.

Windows 10 Technical Preview build 9860 przyniesie użytkownikom animacje, mające wpływ na ogólną estetykę systemu. Kiedy użytkownik otwierać będzie nowe okienko, rozwinie się ono z ikonki. Gdy będzie się je zamykać, zwinie się do ikonki na pasku zadań. Znikają zatem pojawiające się normalnie okienka, a rozwiązanie to znają już użytkownicy systemów OS X. Jednak nie będzie to działać dokładnie tak samo jak w systemie Apple. Warto zauważyć, że pod Windows 7 i 8 pojawiły się już podobne efekty, jednak w przypadku "dziesiątki" będą mniej pamięciożerne. Kolejne zmiany, jakie przyniesie nowa wersja, to ulepszony interfejs użytkownika, jednak innych szczegółów póki co nie podano.

280611_resize_588x1000.jpglupka.gif

Kolejną ze zmian w 9860 ma być poprawka dotycząca interfejsu połączeń sieciowych. Aktualnie działa to tak samo jak w Windows 8.1, jednak ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Nie będzie już połączeń w pasku (Charm Bar), ale po kliknięciu na ikonkę połączenia sieciowego otworzy się osobne okienko. W ramach usprawnień pojawi się więcej opcji dotyczących połączeń bezprzewodowych oraz bardziej szczegółowe informacje o VPN i hotspotach. A kiedy to wszystko? Microsoft odpowiada enigmatycznie: w bliskiej przyszłości.


 • 0

#27 OFFLINE   louiz2004

louiz2004

  Użytkownik

 • 16 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 październik 2014 - 12:44

Testowanie systemu Windows 10 wydaje się doskonałą okazją nie tylko dla dziennikarzy i deweloperów, ale też dla zwykłych użytkowników. Dzięki temu możliwe jest legalne używanie dobrego produktu przez co najmniej kilka miesięcy bez ponoszenia żadnych opłat. Jednak zanim ktokolwiek z Was zdecyduje się na zainstalowanie Windowsa 10 jako pierwszego lub jedynego systemu operacyjnego, powinien wiedzieć, że oprogramowanie to będzie go po prostu szpiegować i wyśle do Microsoftu mnóstwo danych na jego temat.

Aby testowanie przyniosło odpowiedni skutek, Microsoft musi zbierać jak najwięcej danych na temat swoich użytkowników – ich konfiguracji sprzętowych, programów, sieci oraz zadań jakie wykonywali. Microsoft zbiera nie tylko to, ale również ich imiona, adresy e-mail, preferencje, zainteresowania, listę przeglądanych i wyszukiwanych przez nas stron, dane sensorów, listę używanych aplikacji i sposób ich używania. Są to standardowe dane, które różnego rodzaju firmy zbierają podczas testowania ich produktów i nie ma w tym nic dziwnego.

Jednak co najmniej niepokojące jest przyzwolenie na nagrywanie naszego głosu.

Podczas rozmów na Skype, używania funkcji głosowych oraz po prostu korzystania z komputera. Microsoft może nagrywać nie tylko nasze prywatne rozmowy, ale też nasłuchiwać nas z ukrycia. Oczywiście firma nie kryje się również z tym – jest to wręcz uzasadnione z powodu chęci wprowadzenia Cortany do stacjonarnych systemów Windows. Jednak cały czas pamiętam małą panikę wywołaną Xboksem One mającym możliwość nasłuchiwania użytkownika i zastanawiam się, czy taki ruch nie będzie kolejnym pretekstem do zrobienia firmie z Redmond czarnego PR-u.

windows-10-2-650x364.png

Inne informacje zbierane przez Microsoft dotyczą otwieranych plików, używanych do tego celu aplikacji oraz czasu trwania tej czynności. Dzięki temu firma z Redmond będzie mogła poprawić wydajność swojego systemu operacyjnego. Z kolei dane na temat wprowadzanego tekstu poprawią predykcję słów oraz sprawdzanie pisowni. W praktyce oznacza to, że używając Windows 10 dajesz Microsoftowi dostęp do swoich prywatnych i firmowych danych, w tym wszystkich haseł.

Czy to oznacza, że nie warto używać Windows 10 w domu?

Jeśli ktoś ma na dysku naprawdę ważne firmowe dane, z całą pewnością nie powinien tego robić. Oczywiście nie oznacza to, że Microsoft faktycznie wykorzysta te dane, można być wręcz pewnym, że tego nie zrobi. Po prostu lepiej dmuchać na zimne, dla czystej pewności. Sam jednak korzystam z Windowsa 10, loguję się za jego pomocą na maila, różne usługi, a nawet do banku. I absolutnie się nie boję, bo nie wyobrażam sobie, że firma taka jak Microsoft zechce wykorzystać dane swoich użytkowników. To byłaby dla niej medialna śmierć.


 • 0

#28 OFFLINE   louiz2004

louiz2004

  Użytkownik

 • 16 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 październik 2014 - 03:13

Tak, zgadzam się z Tobą, ale plik raportu nie zależnie jakiej wielkości nie musi być przesyłany zaraz za chwilę i w całości ! Tylko np na raty przez tydzien :)


Technical Preview ma stosowną notkę przed pobraniem pliku z obrazem systemu. Jeśli ktoś olewa notkę czy też nie czyta jej bo pewnie jakaś pierdoła, to jest sam sobie winien.

Technical Preview ma służyć do testów by zlikwidować problemy z stabilnością systemu, załatać dziury w systemie. Aby to wykonać potrzebne jest mnóstwo informacji nt. zachowań systemu czy też crashy systemowych. Zatem musimy dać Microsoftowi prawo do wglądu w pliki systemowe i pliki aplikacji by mógł zanotować co spowodowało problem, jaki to był problem, jakie były skutki tego problemu.

Jak ktoś liczył, że sobie dostanie DARMOWĄ wersję na główny system, to jest po prostu niepoważną osobą. Coś za coś. System w zamian za możliwość uzyskania testera i informacji z testów.
 • 1

#29 OFFLINE   louiz2004

louiz2004

  Użytkownik

 • 16 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 październik 2014 - 03:34

Fajny artykuł      http://www.purepc.pl...kow_to_normalne


 • 0

#30 OFFLINE   m4s

m4s

  Niech moc będzie ze ... Mną

 • Autor tematu
 • 4762 postów
 • Lokalizacja:A long time ago in a galaxy far, far away....
Reputacja: 2102

Napisano 22 październik 2014 - 07:13

Skupiamy sie na Windows X.

 

Technical Preview - jest licencja, jest napisane że system 'monitoruje' użytkownika i jego zachowania - koniec.

 

 

Mało kto wie że w Windowsie X jest zunifikowana architektura. Co to oznacza w wielkim uproszczeniu:

 

Do tej pory aplikacje pisane na Windows8 , Windows 8.1, Windows Phone, Xbox One każda rózniła się architekturą .

 

Od Windowsa X będzie tylko jedna na wszytkie urządzenia czyli raz napisana aplikacja pasuje na każde urządzenie z Windows X.

 

W Windows X będzie można tworzyć własne sklepy (Tak Windows Store ! )np. dla sieci intranetowej celem dystrybucji własnego(i nie tylko) oprogramowania.

 

Bardzo dobrą opcją będzie zarządzanie danymi oznaczonymi jako prywatne i służbowe, w jakim celu to ma służyć?

 

Trend BYOD - o co kaman piętro niżej :)

http://www.fortinet.pl/rozwiazania/szczegolne-wyzwania-dla-bezpieczenstwa/byod-przyjazne-srodowisko-dla-urzadzen-mobilnych

Dane oznaczone jako służbowe będą zarządzane centralnie przez administratorów.

 

W związku z tym oczywiście będzie inny poziom zabezpieczeń.

 

Dzieki temu powinna istnieć wyraźna granica pomiędzy danymi Moje a Firma czego brakuje w tradycyjnych systemach. Czyli np. Biorę laptopa firmowego do domu, a admin nie martwi się dane w tym laptopie(zapewne szyfrowanie + kontrola TPM lub coś jeszcze ?) . W razie kradzieży będzie mógł zdalnie usunąć dane (?)

 

Co do Windowsa 8.1 co kwartał firma Microsoft udostepni nową(e) funkcjonalność(i), podejrzewam że ma to związek z Windows X. Po prostu Microsoft będzie przygotowywał OS oraz uzytkownika  do bezproblemowaego przejścia na X. W tym roku w Q4 2014- ma się coś się pojawic, czyżby 8.1.1. update2 lub 8.1.2 ?

 

Ciekawostka - moja spekulacja co do ceny Windowsa X.

 

Licencja Windows 8.1 dla producentów tabletów, urządzeń 2w1 jest darmowa. Jest to decyzja Microsftu mająca na celu zwiekszenie konkurencyjności. Tak więc taki zabieg może ale nie musi wskazywać przyszłą scieżkę dystrybucji systemów Windows X.

Licencja gratis do sprzętu - pytanie co z licencjami BOX? Czy będą takowe lub jaki będzie sposób ich dystrubucji. Co z Update'ami z 8,  8.1 i pozostałych systemów?

 

Czas pokaże.


Użytkownik M4TEUSZ edytował ten post 08 październik 2015 - 10:54

 • 0

Moje skrypty:

                 RemoveSPY_AIO     UUAWU     Automatyczna zmiana litery pendrive     Full_Rights

 

RemoveSPY_AIO: pozbywamy się szpiegów i szkodników z systemu Windows Vista, Win7, Win8.1, Win10 !!!

 

UUAWU: Usuwamy Ukrywamy Aktualizacje Windows Update dla Win7 i Win8.1 !

 

Automatyczna zmiana litery pendrive: nic dodać, nic ująć !

 

Full_Rights: Pełne Uprawnienia Administratora !

 

Wsparcie/Support


#31 OFFLINE   FAFAŁ

FAFAŁ

  Zaawansowany użytkownik

 • 745 postów
 • Lokalizacja:Wrocław no prawie :P
Reputacja: 252

Napisano 23 październik 2014 - 04:30

Trzymamy sie tematu piszac posty , lekkie odchylenie już nie będzie tolerowane . https://winclub.pl/f...-luźne-rozmowy/

chcecie dyskutować na temat co było pierwsze jako czy kura podałem wam gdzie takową dyskusje możecie prowadzić .


 • 1

Ćwierkacz https://twitter.com/FAFALmods
Chomik http://chomikuj.pl/fafal78
open source - open mind
7 sekund z całym biosem
https://www.youtube.com/watch?v=DCEl2VOQtkQ&feature=youtu.be

System Hardware:
Processor: Intel Core i5-2400 @ 3.80GHz (4 Cores), Motherboard: MSI Z77A-G45 (MS-7752) v1.0, Chipset: Intel 2nd Generation Core Family DRAM, Memory: 4096MB, Disk: 60GB OCZ VERTEX3 + 500GB Seagate ST3500320NS, Graphics: Intel HD 2000 (1100MHz), Audio: Intel 7 /C210, Monitor: SyncMaster, Network: Realtek RTL8111/8168/8411

obudowa thermaltake

system linux mint wersje 64 bit ,
 


#32 OFFLINE   louiz2004

louiz2004

  Użytkownik

 • 16 postów
Reputacja: 1

Napisano 25 październik 2014 - 07:29

Microsoft podał dziś statystykę dotyczącą instalowania Windows 10 Technical Preview. Wynika z niej, że większość użytkowników instaluje system na komputerach stacjonarnych.

Jest to konkretnie 41% osób, które zdecydowały się sprawdzić Windows 10. Niewiele mniej - 32% - używa w tym celu laptopów, zaś 22% odpala go w wirtualnych maszynach. Zaledwie 2% używa Windows 10 TP na tabletach, podobnie jak na zestawach All-in-one. 1% używa systemu na "innych" urządzeniach. Pokazuje to poniższa infografika, która dotyczy wydanego niedawno uaktualnienia 9860. 

280740_resize_588x1000.jpglupka.gif

Rzeczy te to natywne wsparcie dla plików multimedialnych w formacie .mkv, a także możliwość tworzenia skrótów do aplikacji z Windows Store, zarówno Microsoftu, jak i firm trzecich. W tym wypadku wystarczy przeciągnąć interesującą użytkownika ikonkę na pulpit i gotowe. Kolejne nowości pojawiły się w opcjach bezpieczeństwa oraz połączeń sieciowych, np. w przypadku połączeń VPN, gdzie administrator może wybrać m.in., jakie aplikacje mogą być używane w sieci.


 • 0

#33 OFFLINE   louiz2004

louiz2004

  Użytkownik

 • 16 postów
Reputacja: 1

Napisano 27 październik 2014 - 10:11

Microsoft Publikując te dane miał zapewne na myśli komputery tej generacji  http://windows.micro...s-8/windows-pcs Tam też są tablety :)

A co do polemizowania z Microsoftem zapraszam chętnych jest tu zakładka prześlij nam swoje opinie http://windows.micro...-to#how-to=tab5

 

 

 

no może przesadziłem z tymi nowymi komputerami, ale półtora roczny tablet no to raczej już zabytek.


 • 0

#34 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

  Prezes

 • 4355 postów
Reputacja: 7932

Napisano 06 listopad 2014 - 11:09

Technical Preview Build 9871

 

1415208751_mqrltmm.jpg


 • 0

WvFIq6w.gif


PC - CPU: Intel Core i7-6950X 4000 MHz || MOBO: Asus Rog Strix X99 || RAM: G.SKILL Ripjaws 4 Series 32GB DDR4 3000

SSD: 2 x Samsung 960 PRO 512GB NVMe PCIe; Samsung 850 PRO 1TB || COOLER: Cooler Master Nepton 240M

PSU: PC Power & Cooling Silencer MK III 1200W || GPU: EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

MONITOR: HP Pavilion 27VX FullHD IPS LED || CASE: FRACTAL ARC MIDI R1

 

MOBILE - Dell Latitude E7250 

CPU: Intel® Core I7-5600U ||  RAM: 16 GB DDR3

SSD: mSata Crucial M550 256 GB|| GPU: Intel® HD Graphics 5500 


#35 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

  Prezes

 • 4355 postów
Reputacja: 7932

Napisano 07 listopad 2014 - 08:56

http://blogs.windows...ndows-insiders/


 • 0

WvFIq6w.gif


PC - CPU: Intel Core i7-6950X 4000 MHz || MOBO: Asus Rog Strix X99 || RAM: G.SKILL Ripjaws 4 Series 32GB DDR4 3000

SSD: 2 x Samsung 960 PRO 512GB NVMe PCIe; Samsung 850 PRO 1TB || COOLER: Cooler Master Nepton 240M

PSU: PC Power & Cooling Silencer MK III 1200W || GPU: EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

MONITOR: HP Pavilion 27VX FullHD IPS LED || CASE: FRACTAL ARC MIDI R1

 

MOBILE - Dell Latitude E7250 

CPU: Intel® Core I7-5600U ||  RAM: 16 GB DDR3

SSD: mSata Crucial M550 256 GB|| GPU: Intel® HD Graphics 5500 


#36 OFFLINE   Peter78

Peter78

  Zaawansowany użytkownik

 • 60 postów
Reputacja: 21

Napisano 13 listopad 2014 - 09:36

Windows 10 TP build 9879 już dostępny  :O

 

All the 4 Languages:


 • 2

#37 OFFLINE   AbRaKaDaBra__

AbRaKaDaBra__

  Zaawansowany użytkownik

 • 202 postów
 • Lokalizacja:Nowy Sącz
Reputacja: 63

Napisano 13 listopad 2014 - 08:49

http://antyweb.pl/no...ical-preview/#

http://www.pcworld.p...owa.wersja.html

 

 

"Firma z Redmond wprowadziła w Windows 10 Technical Preview oznaczonym numerem 9879 wiele nowości. Niestety będzie to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja testowej wersji zapowiedzianego na przyszły rok systemu od Microsoftu."


 • 0

#38 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

  Prezes

 • 4355 postów
Reputacja: 7932

Napisano 14 listopad 2014 - 12:39

x64 Pro

 

x86 Pro


 • 0

WvFIq6w.gif


PC - CPU: Intel Core i7-6950X 4000 MHz || MOBO: Asus Rog Strix X99 || RAM: G.SKILL Ripjaws 4 Series 32GB DDR4 3000

SSD: 2 x Samsung 960 PRO 512GB NVMe PCIe; Samsung 850 PRO 1TB || COOLER: Cooler Master Nepton 240M

PSU: PC Power & Cooling Silencer MK III 1200W || GPU: EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

MONITOR: HP Pavilion 27VX FullHD IPS LED || CASE: FRACTAL ARC MIDI R1

 

MOBILE - Dell Latitude E7250 

CPU: Intel® Core I7-5600U ||  RAM: 16 GB DDR3

SSD: mSata Crucial M550 256 GB|| GPU: Intel® HD Graphics 5500 


#39 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

  Prezes

 • 4355 postów
Reputacja: 7932

Napisano 14 listopad 2014 - 03:07

Nowa wersja wyjdzie w 2 wersjach

 

arm, x64, x86 mobile i dodatkowo standardowy full


 • 0

WvFIq6w.gif


PC - CPU: Intel Core i7-6950X 4000 MHz || MOBO: Asus Rog Strix X99 || RAM: G.SKILL Ripjaws 4 Series 32GB DDR4 3000

SSD: 2 x Samsung 960 PRO 512GB NVMe PCIe; Samsung 850 PRO 1TB || COOLER: Cooler Master Nepton 240M

PSU: PC Power & Cooling Silencer MK III 1200W || GPU: EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

MONITOR: HP Pavilion 27VX FullHD IPS LED || CASE: FRACTAL ARC MIDI R1

 

MOBILE - Dell Latitude E7250 

CPU: Intel® Core I7-5600U ||  RAM: 16 GB DDR3

SSD: mSata Crucial M550 256 GB|| GPU: Intel® HD Graphics 5500 


#40 OFFLINE   AbRaKaDaBra__

AbRaKaDaBra__

  Zaawansowany użytkownik

 • 202 postów
 • Lokalizacja:Nowy Sącz
Reputacja: 63

Napisano 22 listopad 2014 - 12:34

http://technowinki.o...atku-2015/qepsz


 • 0Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: News

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych