Jump to content
WinClub
Nessmin556

Pomocy! Windows XP nie chce się włączyć na laptopie ASUS M51SE!

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem posiadaczem laptopa w tytule, zainstalowałem na nim waszą modyfikację xpeka, ale coś poszło nie tak, sterownik karty graficznej zainstalowałem, ale gdy ponownie włączyłem laptop, nie było oznaki istnienia sterownika karty graficznej, później zainstalowałem DriverPack Solution, sterownik karty graficznej się zainstalował, ale kiedy laptop się ponownie uruchomił, widziałem ekran ładowania systemu, po iluś tam sekundach pasek się zatrzymał i dostałem BSOD'a. Można to jakoś naprawić, jeśli ktoś wie? Następnego dnia włączam laptop i to samo, głównie to są sterowniki ze strony Asusa, ale myśle że pewnie są złe sterowniki dlatego dostaje BSOD za każdym razem kiedy włączam laptop. Czy wie ktoś co złego zrobiłem, może wasza modyfikacja xpeka jest słabej jakości, a może powinienem ściągnąć obraz ISO oryginalny? Pomóżcie mi proszę, jak mam to naprawić?

Edited by Nessmin556
bez powodu

Przy uruchamianiu klikaj klawisz F8, wybierz tryb awaryjny - odinstaluj sterownik z poziomu menadżera urządzeń.

Po odinstalowaniu sterownika zrestartuj i licz na to, że się uruchomi :E 

Na ekranie BSODa klikając szybko klawisz pause będziesz mógł zanotować kod błędu, miło by było gdybyś go tutaj podał ;) 

2 godziny temu, Nessmin556 napisał:

później zainstalowałem DriverPack Solution

A po kiego licha było zasyfić system? Do poczytania opinie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Asus do tego modelu udostępnia sterowniki XP [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Fota206.png.75980af193b4d61108bdb505d3e4d2db.png

Zainstaluj ponownie system i unikaj wynalazków. Unikaj kłopotów i sam pobieraj ze strony producenta, a nie ze strony malware.

A do laptopa najlepiej będzie pasował ten XP: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A co jeśli jak zainstaluję sterownik karty graficznej na tym XP Volume License, to czy będzie działać ta karta? Czy to ma znaczenie w jakim stopniu jest obraz ISO?

To dobry system. Instalowałem na laptopie acer, po zainstalowaniu dałem z pendrive firefoxa 52.0 - ze strony acera pobrałem sterowniki, zainstalowałem i dopiero wtedy był net. Innej filozofii niet.

2 godziny temu, Nessmin556 napisał:

Czy to ma znaczenie w jakim stopniu jest obraz ISO?

Znaczenie ma to, że tu na forum pomaga się -, a co ISO zawiera? - Programiści Microsoft napisali przeszło 45 milionów linii kodu, żeby stworzyć Windows XP

Instalowałeś system, instalowałeś sterowniki, - wyszło wielkie pssss.

source.gif.fb042895e6c4ca31bda1fa5450c68ae4.gif

Pobierz sterowniki z podanego wyżej linka - instaluj w takiej kolejności i po pierwszych dwóch - restart systemu za każdym  razem

Chipset
VGA

LAN
AUDIO
Wireless
Utilities
TouchPad
Camera

Opcjonalnie, bo chyba wiesz, co potrzebujesz.
BlueTooth
Modem
Card Reader
Others
BIOS

Trzeba, ale już po więcej sterownikach. Chipset i grafika rozbudowują środowisko. Następne uzupełniają, chyba że chcesz zaktualizować bios, to też trzeba od razu restart i praktycznie zaczynasz instalację sterowników od biosu, ale Tobie laptop śmiga, a z biosem to nigdy nic nie wiadomo do końca - czyli - najwyższy poziom ostrożności. Póki płyta prawidłowo obsługuje podzespoły, to nie tykać biosu - a mnie się nie zdarzyło przez kilkanaście lat, żebym miał potrzebę aktualizacji biosu, a trochę komputerów ćwiczyłem...

Zrobić restart po reszcie sterownikach, bo to są także zmiany w rejestrze. Po zmianach ustawień systemowych w rejestrze - zawsze powinno zrobić się restart, chociaż np sterownik LAN działa od razu po zainstalowaniu i nie woła o restart.

2 minuty temu, renatan napisał:

kiedyś była dobra zasada..przy starych sprzętach restert robiło się po każdej instalce sterownika

Tej zasady nie przestrzegają nawet programy do sterowników np snappy driver. Oczywiście zaznaczasz np 8 sterowników, to program instaluje 8, a po zaznaczeniu restartu - robi jeden restart.

Miałem licencję na płatny ashampoo do sterowników - było tak samo.

renatan - nauczyło mnie w 2007 roku zakup komputera z systemem. Dostałem płytkę ze sterownikami. No i program na płytce instalował sterowniki wg kolejności. Po chipsecie sam zrobił restart, po grafice sam zrobił restart, a reszta sterowników zainstalowała się ciurkiem. Po wyjęciu płyty z napędu po robocie - sam zrobiłem restart.

renatan likes this