Jump to content
WinClub
razor1995

Windows 8.1 Desktop Edition 2020.04 x64 - Pro LITE

Recommended Posts

Windows 8.1 Desktop Edition 2020.04 x64 - Pro LITE

- tylko wersja Professional,

Z rzeczy zintegrowanych mamy tak:

- wszystkie aktualizacje do dnia 15.04.2020,

- aktualizacje "szpiegujące" nie zostały zintegrowane,

- zintegrowany .NET 3.5 i .NET 4.8,

- StartIsBack,

- gadżety pulpitu z Windows 7,

- pełne Aero Glass,

- włączony DirectPlay,

- zintegrowany Microsoft Edge, jako domyślna przeglądarka,

- dodane GPO do Microsoft Edge,

- wyłączony Internet Explorer,

- wyłączony Windows Defender,

- usunięte Centrum akcji, 

- dodane gry z Windows 7 i "Pinball" z Windows XP :E

-wyłączony SmartScreen,

- poprawki obsługi skalowania w MMC.exe,

- dodane zaawansowane opcje zasilania,

- dodane uruchamianie skryptów PowerShella jako admin pod PPM na plikach ps1,

- usunięta możliwość  szybkiego drukowania pod PPM,

- pełne prawa administratora,

- całkowity brak Windows Store i wsparcia aplikacji Metro,

- usunięte wszystkie języki oprócz Polskiego,

- usunięte wszystkie klawiatury oprócz Polskiej i Angielskiej,

- usunięta telemetria,

- usunięte stare sterowniki kart AGP czy drukarek i skanerów,

- usunięty Windows Anytime Upgrade,

- optymalizacja usług,

- doczyszczony i skompresowany WinSxS,

- wyłączono możliwość tworzenia kont Microsoft - przy instalacji tworzymy konto lokalne,

Do patrzących na ilość procesów - jeśli chcecie system sypiący się na każdym kroku, bez obsługi drukarek itd. - mogę zejść poniżej 30 procesów. Jednak moim zdaniem - gra nie warta świeczki - system będzie się sypał i sprawiał problemy.

Jak widzicie system nie jest radykalnie wykastrowany, więc bez problemów powinno działać 99,9% oprogramowania, niemniej będą potrzebne testy - sam nie jestem w stanie wszystkiego sprawdzić.

W planach radykalnie wycięta wersja Ultra Lite, dla słabiutkich PC, może x86. 

Nic innego nie zostało wycięte. Naprawiłem również skojarzenia plików, na ich desktopowe odpowiedniki.

Bazą dla systemu jest Windows 8.1, z własnoręcznie zintegrowanymi aktualizacjami.

System aktywować można własnym kluczem lub dowolną inną metodą, w trybie "róbta co chceta" :E

Zaraz po ukończeniu konfiguracji (OOBE), komputer zrestartuje się automatycznie, to celowe działanie, by aktywowało się Aero.

ngIwYC9.png

e4I5GVs.png

Sumy kontrolne:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

DOWNLOAD:

Banisca, JanKo6, Blink and 8 others like this

Super to mi się podoba :pp

tylko która wersja będzie bardziej do gier Ta czy to drugie normalne wydanie? 

Ok juz wiem co i jak więc będę instalować :)

Super system chodzi na razie idealnie mod 100% wykonany po mistrzowsku :D na razie troszkę popracuje  dłużej i porównam go do pracy na 10 wielkie dzięki razor1995 za twoja prace

tylko mam pytanie czy system ma wyłączone podpisywanie sterowników grafiki  czy trzeba ręcznie wyłączyć ? bo pobrałem zmodyfikowane stery do nvidi a wiadomo ze nie przejdą bez tego zabiegu.

11 godzin temu, razor1995 napisał:

Wyłączone - nie chcę zostawiać systemu w trybie testu, to nie Windows 7 gdzie można było to wyłączyć bez konsekwencji. 

Ok rozumiem

Dzięki za moda, właśnie pobieram i zabieram się za testowanie.

P.S Czekam na UL x86 z obsługą tableta. 

Pozdrawiam.

Mam problem !! nie mogę nic zrobić tzn System jako system fajny szybki lecz nie mogę za nic sformatować pendrive ani dysku USB !!chcialem utworzyć pendrive  Rufus jak i inne programy do tworzenia bootujacego pena blokują mnie ze format jest niemożliwy  tzn "system windows nie był w stanie dokończyć formatowania "

szukam juz od dluzszego czasu w necie nic nie działa

prawdopodobnie coś w systemie jest zablokowane albo ? bo na 3 pendrivie jak i 2 dyskach usb jest to samo

Tzn. jeszcze np. programami typu EaseUS Partition Master próbowałem niby pendrive się sformatował lecz nadal jest ta blokada

format prawo klikniecie na dysk - formatuj - na sztywno jest ustawione exfat ? co można zrobić

Teraz jak to pisze czyli po prawie całym dniu :angry: spędzonym nad tym jak sformatować dyski i pendrive co jest problemem nic nie pomagało dopiero wszystkie porady szlak trafiał i nagle zwykły power iso sformatował i utworzył pena z nowym Windowsem :rolleyes: szkoda mojego czasu który poświęciłem i tej win 8 bo naprawdę fajny system

A miałem też komunikaty codzień że mój procesor jest najnowszy i obsługuje tylko windows 10 :OI

Do autora moda może wytłumaczyć co się stało że takie coś było? 

Widzę że  przez 2 dni cięzko otrzymać inf na temat problemu który miałem z tym modem ? czy autor moda wie o co chodzi dlaczego nie można było sformatować żadnych dysków zew jak i pendrive ? czy nie ? i czy na zwykłej wersji tego moda będzie to samo bo chciałbym zainstalować i dać jeszcze raz szanse temu modowi bo mimo wszystko system mi sie spodobał

W dniu 3.05.2020 o 00:38, Pawel300 napisał:

Teraz jak to pisze czyli po prawie całym dniu :angry: spędzonym nad tym jak sformatować dyski i pendrive co jest problemem nic nie pomagało dopiero wszystkie porady szlak trafiał i nagle zwykły power iso sformatował i utworzył pena z nowym Windowsem :rolleyes: szkoda mojego czasu który poświęciłem i tej win 8 bo naprawdę fajny system

A miałem też komunikaty codzień że mój procesor jest najnowszy i obsługuje tylko windows 10 :OI

Zainstaluj wufuc.

Napisz najpierw na jakim sprzęcie instalujesz i nie piekl się tak. Nie siedzę na forum 24/7 i nie widzę wszystkiego.
Po komunikatach z WU widzę ze zainstalowałeś na niewspieranym oficjalnie sprzęcie...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 godziny temu, razor1995 napisał:

Napisz najpierw na jakim sprzęcie instalujesz i nie piekl się tak. Nie siedzę na forum 24/7 i nie widzę wszystkiego.
Po komunikatach z WU widzę ze zainstalowałeś na niewspieranym oficjalnie sprzęcie...

Nie spokojnie :lol: przepraszam za ew. nerwowe wypowiedzi ale byłem zdeterminowany i chcialem na przyszlosc wiedziec bo przyznac trzeba ze dziwne ze 2 dyski jak i 3 peny wogole nie chcialy sie dac sformatowac i kilka programów też nie pomagalo

naszczescie sie jakoś udało :) ps. ponawiam pytanie czy moge zainstalowac ten mod tylko normalny nie lite ? czy jest szansa ze bedzie ok ?

moj sprzet

asus maximus viii impact

intel i3 9100F

32gb ddr4

grafika msi gtx 1060 gaming x+ 6gb

3 godziny temu, WinXFan napisał:

Zainstaluj wufuc.

Ok dzieki przyda sie

Na pełnej wersji - jak najbardziej, doinstaluj tylko WUFUC żeby dostawać aktualizacje i usunąć komunikaty o kompatybilności sprzętu. 

W kolejnej wersji dodam go do obrazu.

W pełnej wersji z USB nie ma żadnych problemów, sam z niej korzystam na co dzień - Lite nie używam, testowałem na VM i tam wszystko działało. 

Pawel300 likes this

12 minut temu, razor1995 napisał:

Na pełnej wersji - jak najbardziej, doinstaluj tylko WUFUC żeby dostawać aktualizacje i usunąć komunikaty o kompatybilności sprzętu. 

W kolejnej wersji dodam go do obrazu.

W pełnej wersji z USB nie ma żadnych problemów, sam z niej korzystam na co dzień - Lite nie używam, testowałem na VM i tam wszystko działało. 

Ok dziekuje dzis napewno jeszcze zainstaluje i sprawdzę i bede obserwowac nowego wydania ps. ew kiedy najwcześniej mozna sie spodziewać ?

Zainstalowalem tą modyfikację i jest w porządku, na moim laptopie działa nawet lepiej od czystej siódemki ;)
Tylko mam jeden problem, mianowicie gdy wchodzę w CMD, mam takie komunikaty jak na zdjęciu.

Wie ktoś jak to naprawić?

aaaa.PNG.c4327aa17e403b0ff042a4275c44d55b.PNG

razor1995

ja czekam na wersje ultra lite :friends:

jak bedzie potrzeba (naprawa komus sys) to zainstaluje ten co jest teraz na probe i dam znac co i jak

ps. a jak dla mnie to aero tez zbedne 

Zainstalowalem tą modyfikację i jest w porządku, na moim laptopie działa nawet lepiej od czystej siódemki

Tylko mam jeden problem, mianowicie gdy wchodzę w CMD, mam takie komunikaty jak na zdjęciu.

Wie ktoś jak to naprawić?

aaaa.PNG.c4327aa17e403b0ff042a4275c44d55b.PNG

Ten typ tak ma - za dużo wycięte, nie naprawisz tego.

System został sklecony dla tych, którzy jak widzą na forum LITE - nie patrzą na nic i lecą pobierać (tu fakt - ma dwa razy więcej pobrań niż pełna wersja ).

Jeśli używasz czegoś mocniejszego od jednordzeniowego Atoma - instaluj pełną wersję. Do tej poprawek nie będzie, to jednorazowy strzał.

@G77, instaluj DOSa :L

ja się zastanawiam czy 10 nie pociąć ciekawe ile to by miało problemów:D

a tak wogle to ciekawe co za komponent powoduje tu takie problemy? 

20 godzin temu, razor1995 napisał:

Ten typ tak ma - za dużo wycięte, nie naprawisz tego.

System został sklecony dla tych, którzy jak widzą na forum LITE - nie patrzą na nic i lecą pobierać (tu fakt - ma dwa razy więcej pobrań niż pełna wersja emoji23.png).

Jeśli używasz czegoś mocniejszego od jednordzeniowego Atoma - instaluj pełną wersję. Do tej poprawek nie będzie, to jednorazowy strzał.

@G77, instaluj DOSa :L

ja i tak :linuxlover:

ale czasem sie trafi do  naprawy jakis sprzet , wiec zobacze cos tam sklecil za 8.1:whistle3:

ps. to co cmd nie dziala calkiem ?