Jump to content
WinClub
Marcel1

Jak aktywować system Windows 10 bez internetu ?

Recommended Posts

Witam. Chciałbym poprosić was o pomoc w następującej sprawie. Otóż mój kuzyn kupił sobie notebook Asus - ASUS VivoBook S14 - z Windows 10 Home na pokładzie i kluczem zaszytym w BIOS/UEFI. Bez problemu przeszedł przez pierwszy etap ustawienia i konfiguracji systemu ale utknął na etapie aktywacji Windows. Nie chodzi tu o żaden błąd tylko o brak możliwości aktywacja przez internet. Kuzyn mieszka - jak to się mówi - w miejscu w którym psy tyłkami szczekają i jedyny internet do jakiego ma dostęp to internet radiowy o bardzo małej przepustowość więc aktywacja systemu przez internet wraz z jednoczesnym pobieraniem kilkunastu gigabajtów różnego rodzaju łatek i aktualizacji po prostu nie wchodzi w rachubę z oczywistych względów. W normalnych warunkach to zapakowałby sprzęt do samochodu i podjechał do jakiegoś znajomego lub w ostateczności do mnie, gdzie podłączyłoby się go pod internet i byłoby po problemie, jednak jak wszyscy wiemy warunki normalne nie są. W związku z tym mam takie pytania czy :
1. Można aktywować system Windows 10 przez internet bez konieczności pobierania tych wszystkich pozostałych składników ?
2. Czy istnieje jakiś alternatywa sposób aktywacji np przez telefon ?

W internecie znalazłam informację iż można go aktywować telefonicznie poprzez polecenie
 - SLUI 4 - nie jestem tylko pewny czy to zadziała na nowym laptopie, który ma klucz produktu w BIOS.
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

3 minuty temu, Marcel1 napisał:

aktywacja systemu przez internet wraz z jednoczesnym pobieraniem kilkunastu gigabajtów różnego rodzaju łatek i aktualizacji po prostu nie wchodzi w rachubę z oczywistych względów.

Aktywacja Windows nie wymaga pobierania aktualizacji. 

Podpina do internetu - aktywuje - odpina od internetu. Lub ustawia połączenie jako taryfowe i po problemie.

nudzija and Marcel1 like this

2 minuty temu, razor1995 napisał:
7 minut temu, Marcel1 napisał:

Aktywacja Windows nie wymaga pobierania aktualizacji. 

Podpina do internetu - aktywuje - odpina od internetu. Lub ustawia połączenie jako taryfowe i po problemie

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź, czyli jak rozumiem podczas aktywacji, aktualizacje oprogramowania i systemu się nią załącza ?

3 minuty temu, gregor2302 napisał:

Słabo znam win10 ale :

Nie można opóźnić wyszukiwania/pobierania aktualizacji o 7 dni  ?

Chyba można ale z tego co pamiętam to jest to możliwe dopiero od którejś tam wersji.

4 minuty temu, Marcel1 napisał:

aktualizacje oprogramowania i systemu się nią załącza ?

Nie, musisz ręcznie kliknąć żeby zaczął szukać aktualizacji. 

Dla pewności można wyłączyć usługę Windows Update - w cmd:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Marcel1 likes this

7 minut temu, razor1995 napisał:

Nie, musisz ręcznie kliknąć żeby zaczął szukać aktualizacji. 

Dla pewności można wyłączyć usługę Windows Update - w cmd:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeszcze raz dzięki za pomoc