Jump to content
WinClub
szachasx

Lenovo z570- szybki system

Recommended Posts

witam jaki system polecacie na i5 2410m 2.3ghz , 8gb Ram , grafa integra intel 3000 i dedyk Nvidia gf GT520m dodam ze win 10 ma problemy z nvidia i próba zainstalowania sterow zaiwesza komputer, na 7 wszystko smiga ale support 7 wygasl i nie wszystko mi smiga

Edited by szachasx

5 godzin temu, Widzior napisał:

Jak się próbuje instalować nowego Win10 na niewspieranym zabytku 2giej generacji z iGPU + dedykowana, no to się nie dziwię.

Ale co Ty pan pierniczysz? Moja mama ma iGPU z 3gen (HD2500) + dedykowana (820M = przebrandowane 540M), Windows 10 działa bez zająknięcia, a NVIDIA Optimus działa zarówno ze sterownikami ze strony NV, jak i tymi z Windows Update.

Cytat

The GF117 is based on the optimized GF108 Fermi chip ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]) and offers 96 shaders, 16 TMUs and 4 ROPs.

Pół roku używałem niewspieranego HD4850, tata od roku używa HD3450 - bez problemów.

Wkładalem też do testu GeForce 7300GT, testowałem na iGPU GF7025, GMA950, GMA3100. Żaden oficjalnie niewspierany, każdy działał.

Ze wspieranych mam chociażby GF550Ti, który przez 3 czy 4 lata miał wydawane sterowniki, ale teraz już NV wstrzymało wsparcie. Oczywiście, nadal działa na nowych buildach.

Potwierdzać skrinami? Bo nie chce mi się trochę tego wszystkiego wypakowywać :L

5 godzin temu, szachasx napisał:

Win 10 nie może zainstalować sterownika do nVidia, zawiesza się a po resecie czarny ekran. Teraz właśnie próbuje 8 z forum zobaczymy

Pozwól WU podciągnąć sterowniki, 2gen i 3gen sprawiają mniej kłopotów na sterowniku od MS niż dedykowanym.

Do GeForce'a będziesz mógł pobrać normalne ze strony producenta, ale pamiętaj, że wpierw musi być wgrany Intel.

21 godzin temu, Widzior napisał:

Win10 na niewspieranym zabytku 2giej generacji

16 godzin temu, WinSxS napisał:

Moja mama ma iGPU z 3gen

No to się dogadaliście jak ślepy z głuchym.

Jednak to @Widzior ma rację - nie ma już żadnych nowych sterowników grafiki zintegrowanej i dedykowanej dla tego sprzętu pod Win 10. Może działać, ale nie musi. Ja nawet nie wykluczam, że będzie działać w tym przypadku. Problem może być innego typu. Sterowniki iGPU dla 2 gen jest tylko z WU i nie wiem jak na tym sprzęcie pobiera sobie sterowniki z WU do iGPU i do karty NV - kolejność oraz jaką wersję sterowników NV.

Sterowniki iGPU dla 3 gen nawet wyszły ostatnio nowe pod Win 7, 8.1, 10

16 godzin temu, WinSxS napisał:

820M = przebrandowane 540M

Czyżby? Niby Fermi, ale:

820M GF117 - sterowniki z kwietnia 2019

540M GF108 - sterowniki z marca 2018

520M GF119 - sterowniki z marca 2018

Kolosalna różnica lub niewielka różnica. Wszystko opiera się na zasadzie - może działać, ale nie musi.

22 godziny temu, szachasx napisał:

support 7 wygasl i nie wszystko mi smiga

Nie do końca wygasł. Co Tobie nie śmiga?