Jump to content

Lekki system do bardzo słabego laptopa

Recommended Posts

Witam!

Poszukuje możliwie najlżejszego systemu do słabego laptopa. Aktualnie Windows 7, który nawet po formacie chodzi jak czołg, zacinają się nawet filmy na internecie.

Fajnie by było gdyby to był jakiś odchudzony Windows, chyba, że tylko Linux w tym przypadku wchodzi w grę, chociaż wolałbym Windowsa.

Specyfikacja Lenovo G585:

Procesor: AMD E-1 - 1200 APU

Grafika: AMD Radeon HD 7310 Graphics

RAM: 4GB

Dysk: 500GB

W przyszłości ojczym planuje zmienić laptopa, dlatego rozważamy opcje dokupienia do obecnego dysku SSD GoodRAM IRDM Pro 240GB, który potem będzie można przełożyć.

11 minut temu, carlosg napisał:

Witam!

Poszukuje możliwie najlżejszego systemu do słabego laptopa. Aktualnie Windows 7, który nawet po formacie chodzi jak czołg, zacinają się nawet filmy na internecie.

Fajnie by było gdyby to był jakiś odchudzony Windows, chyba, że tylko Linux w tym przypadku wchodzi w grę, chociaż wolałbym Windowsa.

Specyfikacja Lenovo G585:

Procesor: AMD E-1 - 1200 APU

Grafika: AMD Radeon HD 7310 Graphics

RAM: 4GB

Dysk: 500GB

W przyszłości ojczym planuje zmienić laptopa, dlatego rozważamy opcje dokupienia do obecnego dysku SSD GoodRAM IRDM Pro 240GB, który potem będzie można przełożyć.

I to jest dobra opcja , a kiedy go czyściłeś , czy pastę wymieniłeś ?

Win starter 86x   i powinien działać.

PS 

takich pytań jest tu na forum już cały kilogram  więc poszperaj i masz odpowiedź

Ten "procesor" to jest kompletna tragedia. Kilkunastoletnie C2D go zjadają na śniadanie. To jest kalkulator, a nie laptop, może Win98 by na tym w miarę chodził :E I zapomnij o oglądaniu filmów przez przeglądarkę. Tu nic innego jak lekki Linux, ale to niech się inni wypowiedzą, co i jak w tym temacie.

1 minutę temu, jarexpol napisał:

dziwne że po formacie Win 7 Ci muli.

Spójrz na CPU. Tu nie ma nic dziwnego.

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Nie pomoże nic. Nie inwestuj. Sprzedaj go albo wyrzuć przez okno.

hahhah caly wiki :tooth:  

ps . jedyne co mi przychodzi na mysl to instalka linux mint xfce , mx linux , lub jeszcze lzejszy sparky linux  

Witam
Dość świeży temat więc dopisze swoje.
Lata temu kupiony G585 i dosłownie w 1 dzień oddany rodzinie (kupowałem z netu i mogłem oddać ale fizycznie kontakt miałem z nim po paru tygodniach dopiero).
Nauczony na doświadczeniu od tamtej pory wszystkie niskonapięciowce (które w tamtym czasie się pojawiły a ja niestety nie maiłem jeszcze z nimi styczności) omijam szerokim łukiem.
No poza jednym wyjątkiem.. zakupiłem sobie swojego czasu HPx2 na krótkie wypady. Ale nie o tym tutaj mowa.

Chciałem dopisać dla potomnych, że oczywiście od razu do Lenovo SSD wsadzone (duży oddech dla lapka) i do tego apka Brazos Tweaker.

Ustawy już wg siebie porobić ale pamiętam że na tyle fajnie to dało drugiego kopa że do dnia dzisiejszego lapek siedzi w rodzinie z W7x64 (niemodowany).

Dodaje bo maleńki pliczek a wciąż u mnie w katalogu wraz ze sterami na ewentualną reinstalkę.
Przypominam, że to lata temu było i warto się przyjrzeć nowszym wydaniom (chociaż z tym to różnie bywa.. w myśl "lepsze wrogiem dobrego" ;) )
Pozdrawiam

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information