Jump to content

Najlżejsza przeglądarka I antywirus

Recommended Posts

Witam!

Potrzebuje informacji na temat jaka jest najlżejsza przeglądarka internetowa oraz najlżejszy darmowy antywirus, ale nadal w miarę możliwości skuteczny.

Mój ojczym ma starego lapka, który dosyć mocno muli i potrzebuje czegoś co najmniej go obciąży.

Co do przeglądarki podobno Cent Browser jest najlżejszy, testowałem i naprawdę działa dużo szybciej niż chrome na tym laptopie. Czy jest lepsza?

Antywirus - już słyszałem kilka dobeych opinii na temat Pandy, co sądzicie?

28 minut temu, carlosg napisał:

Niby tak, ale programy się rozwijają ;) Więc jaki antywirus który najmniej obciąża system? M4T czytałem i polecają chociażby Security Essentials Microsoft a jest masa opinii, że bardzo obciąża procesor ;) 

może najpierw podaj specyfikacje komputera i system...

Najlżejszą przeglądarkom chyba, będzie:

możesz zobaczyć też [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ; [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ; [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ; [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ; [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a antywirus to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

6 godzin temu, carlosg napisał:

Witam!

Potrzebuje informacji na temat jaka jest najlżejsza przeglądarka internetowa oraz najlżejszy darmowy antywirus, ale nadal w miarę możliwości skuteczny.

Mój ojczym ma starego lapka, który dosyć mocno muli i potrzebuje czegoś co najmniej go obciąży.

Co do przeglądarki podobno Cent Browser jest najlżejszy, testowałem i naprawdę działa dużo szybciej niż chrome na tym laptopie. Czy jest lepsza?

Antywirus - już słyszałem kilka dobeych opinii na temat Pandy, co sądzicie?

Niech sobie zainstaluje linuxa np antix i ominą go wszystkie problemy bo antywirusa nie potrzebuje a sam system zadowoli sie niecałymi 100mb i każda przeglądarka będzie śmigać jak błyskawica .

Napromieniowany likes this
Godzinę temu, berthold61 napisał:

Niech sobie zainstaluje linuxa np antix i ominą go wszystkie problemy bo antywirusa nie potrzebuje a sam system zadowoli sie niecałymi 100mb i każda przeglądarka będzie śmigać jak błyskawica .

Nie słuchaj herezji na Windows'ie też nie potrzeba antywirusa, do codziennego korzystania, a jak ktoś nie chce Linux'a, bo wiele na nim nie działa tak jak ludzie wypisują w:

czyli np. programy do diagnostyki samochodów.

kitaro likes this

No to sprawdzamy mypal + firemin na winclub:

Fota149.png.ec8ba981ec2eba71f203ab992ab8a496.png

Sprawa nie jest oczywista, bo nawet można - udowadniam to - tak sprawić, żeby przeglądarki na bazie firefoxa miały tycie zapotrzebowanie na RAM.

Wcale o to nie biega lekkość, skoro zależy ona od CPU. A tu problem. Skrypty stron są bardzo ciężkie dla CPU i kopią procesor. Najcięższe, to skrypty google, ale nie tylko. Gdy na takiej stronie zablokuję, co się da, tylko żeby strona nie straciła funkcjonalności a obciążenie CPU było bliskie zeru, to jadę ze świniami:

Fota150.png.26c3b288dc2602fa24f85887d0861968.png

Fota151.png.1e73d3206f2ddb6f4ce08afc65365db2.png

Nie ma znaczenia system, tylko procesor. Żeby z meganz pobrać 5 GB plik, trzeba mieć pamięci co najmniej 5GB i procesor ciut lepszy od intel E5700.

To że takie programy oszukują system, wcale nie znaczy, że na słabszym sprzęcie pójdzie wiele ciężkich stron, czy pobieranie z meganz.

Nasi na winclubie nawciskali takiego pobierania z meganz - do potęgi kupy, a mogliby dać ludziom pliki z google drive przykładowo. Zarobki macie z meganz?

Komuś na słabym sprzęcie będzie śmigała przeglądarka, to opowiada bajki. Odpowiadam - nie wszędzie i nie wszystko.

Sprawdzałem jednocześnie na dwóch komputerach, - na mincie i na windowsie - firefox ten sam, - takie same dodatki, ta sama strona internetowa i na obu systemach zawartość strony była ta sama.

Mam wszędzie lekko i pobieram dużo, ale po prostu meganz - gdy straciłem dostęp do swoich plików - muszę omijać i pobieranie z mega, to też.

moszter likes this
6 minut temu, wiktorynek napisał:

Jak zostanie przekroczony limit dzienny pobierań, to nie pobierzesz nic. Każdy darmowy hosting ma jakieś ograniczenia.

To dodajesz do swojego dysku, po czym ściągasz :E

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

29 minut temu, wiktorynek napisał:

To samo możesz zrobić na Mega, ale jedno i drugie wymusza założenie własnego konta.

Ano - mypalem z google drive pobieram ok 7.5 BG jednocześnie.

Przecież miałem konto na mega - importowałem na swój mega, a pobrać nie mogłem - klątwa. A jak coś jest na google drive, to biorę i z 10GB. Lekko - bezki problemów.

Ja rozumiem, co mi udowadniacie:

Zanim dodałem dwa systemy, jeden się pobrał

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Lżej nie można, a strony o limitach na google drive nie patrzyłem, bo było "Wyłącz adblock" - za za jaką karę? Nie zaglądnę do ścierwa.

O! Już się wsio pobrało i limitu nie pamiętam.

Czy wystarczy Bacy, czy baran będzie bity?

6 godzin temu, kitaro napisał:

Aplikacja, program, PUA, Malware.

Czyżby? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Winpartol plus

Scotty

Te aplikacje mogą bardziej zaszkodzić jak pomóc. Na równi z nimi Rising i SecureAge APEX - co to są za shity?

kitaro likes this

Winpatrol plus wygrałem 6 lat temu w konkursie na już nieistniejącym forum technetgbog. - Licencja była dożywotnia na wszystkie wersje. A scoty, to taki dog - maskotka winpatrolu - węszący pies.

Czysty był i przez lata nic nie zaszkodził, do tego nie raz uratował

Cytat

System hooks and API spying slows down normal computer operation. Programs using these methods may inhibit normal activity more than the adware it protects you from. Some may even use rootkit techniques to embed themselves deep within the system.
    Traditional programs rely on definitions or signatures of known threats to your system. WinPatrol with R.I.D. will detect any change to required infiltration points.

Teraz to niby shit, ale skoro teraz atakowany, to trudno, przeżyje false ;)

To samo jest z passwordfox - używam od wersji FF 3.0 - to dopiero paczka trojanów wierzyć na virus total. A przez 13 lat tego skanery nie ruszały, ani nic złego nie robił.

Każdy program do haseł oznaczony jest jako trojany - taka polityka MS i google. Pobrany z wiarygodnego źródła - nic złego nie robi, a przydatny do odzyskania haseł i niejednemu ratuje upę.

Winpatrol, jak co włazi, to są komunikaty, nawet grzecznie monituje, czy zablokować, że adobe flash player chce zmienić rejestr. Kiedyś blokował ramso, aż uruchomiłem roguekillera i wysprzątałem. A ramso mógłby tylko przez rejestr  zmieniać typy plików, szyfrować. To była histeria.

Microsoft wpycha trojany, ale to dobre znane pliki... a ja nie z tych panikujących, skoro mam dokumenty jeszcze z 2007 roku, a co sprawdzam, to czysto...

Fota124.png.505e52d75afb504323d8025826d081ae.png

W dniu 13.04.2020 o 20:11, kitaro napisał:

Nasi na winclubie nawciskali takiego pobierania z meganz - do potęgi kupy, a mogliby dać ludziom pliki z google drive przykładowo. Zarobki macie z meganz?

Nie dokończa jak @wiktorynekpisze w poście:

To nie jest żaden dzienny limit na pobieranie, tylko to jest limit na pobieranie popularnych plików, osoby bez konta mają bardzo duży, a osoby z kontem też mają, ale mniejszy.