Jump to content
WinClub
franekfranek

Połaczenie mostkowe - udostępnianie internetu z portu LAN RJ-45

Recommended Posts

Chciałbym udostepnic internet wg prostej instrukcji:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niestety po sprawdzeniu wg dwóch sposobów i na dwóch dobrych przewodach cały czas widnieje status kabel sieciowy odłączony. Sterowniki kart sieciowych zainstalowane. Właczone automatyczne przydzielania ip. W jednym z komputerów próbowałem z gniazdem w laptopie oraz stacji dokującej.

Jakieś pomysły?

Potrzebuję jednorazowo na ok 20-30 min udostępnić intenet dla urządzenia zewnętrznego, które nie posiada karty wi-fi.

Przy mostkowaniu chyba istotne było na którym połączeniu klikniesz by wybrać mostkowanie. Może stąd twoje problemy, ale niestety nie pamiętam na którym się powinno kliknąć więc musisz sprawdzić dwie opcje.

Spoko zwróciłem na to uwagę i wybrałem zgodnie z opisem w instrukcji. Na obu sprzętach okrojony zeszłoroczny produkt Sromotnika Win JG7... może tu jest problem ? zapytałem już autora.

Informacja o modzie może wiele wyjaśnić jak chodzi o kłopoty. Sprawdź czy masz włączoną usługę udostępniania połączenia internetowego.

Dlatego właśnie nie używam modów.

A nie możesz na chwilę przenieść routera bliżej tego urządzenia? Jaki masz ten router? Może łątwiej będzie go na chwilę przestawić by łączył się po WiFI z netem udostępnionym na telefonie, a urządzenie kablem do niego podpiąć.

Piszesz o udostępnianiu jak w przytoczonej instrukcji ? Bo tam i w komputerze źródle (Dell 7450) oczywiście włączyłem.

Internet udostępniam ze smartfona lub innego telefonu, które nie posiadają niezbędnych dla sytuacji gniazd RJ-45.

Routera z opcją AP Client, WISP czy repeater niestey nie posiadam.

AKTUALIZACJA !!

Skorzystałem z optymalizatora usług z PPM w JG7 i tylko w komputerze źródłe uwzględniając podłączenia innych komputerów - wszystko działa :)

Dzięki za pomoc - temat do zamknięcia !