Skocz do zawartości

Windows XP Light v3.2 - reup


WinSxS

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zauważyłem potrzebę u ludzi, a linki w tamtym temacie powygaszane. Nie mogę odblokować tematu, więc zakładam nowy.

System zawiera wszystko to co w poprzednim temacie, dłubnąłem minimalnie ISO dodając instalkę aktualnego MyPal na pulpit (obecnie jedynej przeglądarki, jaka ma sens na XP) i dorzuciłem tapetę, więc CRC się zmienił. Podstawa systemu została bez żadnych zmian. Jeśli v3.1 działała, ta będzie działać na 99,99%.

Myślałem nad wznowieniem projektu na bazie wersji uaktualnionej na 2019, ale nie obiecuję.

 

Nazwa: XPLHT32.iso
Rozmiar: 382468096 bajtów (364 MiB)
CRC32: 2A65C1C2
CRC64: 4C37DA3BB7EA8558
SHA256: C1BCEE173FBDAEE4A66F48BBFB4C0A84CA942DCCC85AC17828EC341033908896
SHA1: B21E9A6669A6C4F7CA653F589DC667DC10404E86
BLAKE2sp: 5413C822C750AB35688CE5D0CA9885C4FC3252D466B97F40B396EC5AE8B82ECC

 

Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Bonus: link do oryginału sprzed 4 lat: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Dzialąjący NET Framework 4.0 - reupload z poprzedniego tematu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

moszter, P1O, JanKo6 i 11 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 21:12, WinSxS napisał:

Myślałem nad wznowieniem projektu na bazie wersji uaktualnionej na 2019, ale nie obiecuję.

PRZYDAŁO  BY SIĘ, - gdyż wersję V3.1, usunięto mi z 'MEGA', natomiast płytkę CD pogryzł piesek ... :E :biggrin3:

Zasysam 'XPLHT32.iso' i dam na "złomka" koledze do testów - długo mnie nagabywał ... inni też (cwl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, uzupelniacz napisał:

Na tym modzie nie działa office 10.

Microsoft Office 2010 jest powoli wycofywany z rynku.

Całkowite zakończenie świadczenia pomocy technicznej, nazywane czasami

„wycofaniem z użytkowania”, oznacza, że firma Microsoft przestanie świadczyć pomoc techniczną oraz dostarczać aktualizacje zabezpieczeń i oprogramowania dla pakietu Office 2010 z dniem 13 października 2020 r.

Na dzień dzisiejszy, już można napotkać na problemy, nawet przy instalacji na oryginalnym systemie XP :unsure:...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, uzupelniacz napisał:

Wywala błąd<nie znaleziono punktu wejscia procedury EnumCalendarInfoExEx w bibliotece KERNEL32.dll>

          odinstalowanie tylko KB4464566 naprawiło to                                             

 

          P.S.

Ludzie zgłaszali więcej aktualizacji, które muszą odinstalować, aby rozwiązać ten problem.

Do diagnozy:

Sprawdź listę zainstalowanych aktualizacji za pośrednictwem panelu sterowania i zobacz, 
które aktualizacje zostały ostatnio zainstalowane. 

 

Jak dotąd znanych jest 6 „zabójczych” aktualizacji, które powinieneś spróbować znaleźć i usunąć:

Oto podsumowanie sytuacji, o ile wiem… Office 2010 w wersji XP „zabójcy”

KB4461522 (już niedostępny)

KB4461614 (dostępny, ale od jakiegoś czasu nie był oferowany)

KB4462157 (dostępny, ale od jakiegoś czasu nie był oferowany. (Pierwotnie zostało to wprowadzone w celu rozwiązania problemu. Nigdy tak się nie stało. Wręcz przeciwnie, powoduje problem, jeśli go zainstalujesz, tak jak robią to wszyscy inni „zabójcy”). 

KB4462174 (dostępny i do niedawna był nadal oferowany)

KB4462223KB4464566 : najnowsze, dostępne i aktualnie oferowane


Następnie odinstaluj te aktualizacje - może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wielkie dzięki kolego jnm.

Mozesz mi podpowiedzieć jak pozbyć się tego info w prawym dolnym rogu <Windows xp professional , oraz kompilacja 2600.......itd.

Już sam nie wiem czy jest aktywowany czy nie. Może posiadasz jakiś inny skuteczny aktywator.

 

Zainstalowany czysty XP SP3, przyjął oryginalny klucz i po problemie.

Edytowane przez uzupelniacz
rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygasło na mypal-68.12.3.en-US.win32. Wczoraj chciałem spróbować "palmoon" (Atom) ostatnią wersję na winXp. Złapałem jakieś badziewie. Kacper także zawiódł.  Ale "kopia zapasowa" zdała egzamin. Zawsze ją ukrywam, bo zwykle jest kasowana lub sterownik do rozruchu. Odnośnie winXP, to w takiej Gruzji stosuje go 50% użytkowników Internetu.  Nie wiem ile mieszkańców ma Gruzja, ale na pewno jest ich sporo. Ten system to rozbudowany win95/win98. Posiada 3 łaty. Zrobiliby 4-tą i byłoby spoko. Jednak w tej całej ściemie idzie o zablokowanie dostępu do Dos. Wtedy przeciętny "Kowalski" plus dobre forum (wspomaganie) czuł się jak "panisko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, symafor napisał:

Jednak w tej całej ściemie idzie o zablokowanie dostępu do Dos.

Wiesz, że systemy z rodziny NT (zatem Windows XP również) nie zawierają 16-to bitowego kodu DOSa?

Zawierały go tylko Windowsy 9x i ME, dzięki czemu były de facto jedną wielką nakładką graficzną na DOSa.

Jedynie co posiada to przekompilowane, 32 bitowe API DOSa, które nijak nie zagraża bezpieczeństwu systemu.

Wiele lat jechałem na XP nawet bez antywirusa i nic nie złapałem, trzeba wiedzieć gdzie klikać a gdzie nie :E

 

Po Polsku znalazłem jedynie to: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Anonim17PL lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie