Skocz do zawartości

Spostrzeżenia na temat modów konussa.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich którzy korzystają z jego modów - czytajcie inne tematy modów konussa - większość waszych problemów  została rozwiązana w innych jego tematach.

A wy ciągle zadajecie te same pytania. Jak długo w każdych tematach można odpowiadać na te same pytania - na których jest odpowiedż w innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, razor1995 napisał:

Hmm. Może @konuss jako autor powinien przypiąć w swoim dziale coś w stylu FAQ? Skoro rzeczywiście większość się powtarza.

niby jak skoro nie mam żadnych możliwości nawet redagowania swoich tematów w sensie administracji - to jest osobiście dla mnie chore - bo inne fora - inne kraje - mój dział - moje modyfikacjie  mogę osobiście nadzorować. Tu tego nie ma.

4 godziny temu, mmaciek12 napisał:

Widząc tutuł wątku spodziewałem się srogiego pojazdu po modach, a tu tylko mały apel żeby zrobić FAQ. Zawiodłem się :E

 

Godzinę temu, razor1995 napisał:

@mmaciek12 też miałem taką nadzieję, dymy zawsze spoko :E 

Co mnie ogólnie nie dziwi i nie zaskakuje - akurat jeśli chodzi o jedną osobę 2 - mnie zaskoczyła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę się dowiedzieć jaki jest sens zabawy z tyloma systemami na raz w różnych wersjach ? 1909, 20H2, 2004 czyli 20H4 jeśli się nie mylę ? Nie lepiej zabrać się tylko za 20h4 jako że jest ostatnim systemem i nim się bawić i dopieścić jak się da ? + ewentualnie jakieś mody na slimy czy ultra slimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mt17 napisał:

A mogę się dowiedzieć jaki jest sens zabawy z tyloma systemami na raz w różnych wersjach ? 1909, 20H2, 2004 czyli 20H4 jeśli się nie mylę ? Nie lepiej zabrać się tylko za 20h4 jako że jest ostatnim systemem i nim się bawić i dopieścić jak się da ? + ewentualnie jakieś mody na slimy czy ultra slimy.

a pewnie że możesz - ilu ludzi tyle potrzeb - nie każdy używam np wersji 2004 - np wola 1909 i odwrotnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mt17 napisał:

A mogę się dowiedzieć jaki jest sens zabawy z tyloma systemami na raz w różnych wersjach ? 1909, 20H2, 2004 czyli 20H4 jeśli się nie mylę ? Nie lepiej zabrać się tylko za 20h4 jako że jest ostatnim systemem i nim się bawić i dopieścić jak się da ? + ewentualnie jakieś mody na slimy czy ultra slimy.

Taki, że 1909 to oficjalna stabilna wersja wszystkie nowsze wydania to Insider czyli mogące zawierać błędy. Biorąc pod uwagę, że do Insider'ów wychodzi więcej poprawek i częściej to wnosi potem konieczność prac nad modyfikowaniem go i wychodzi, że pewne działania trzeba przeprowadzać na nowo nie wspominając o problemach jakie jeszcze wystąpią po drodze lub po. Taki jest sens i to jest minimum rzeczywistości. Dla przykładu - do niedawna jeszcze były problemy z działaniem usług Xbox na modyfikowanej wersji 2004 choć ta wersja systemu działa zauważalnie płynniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy w systemach Konussa nie posiadają pełnych uprawnień i należy to poprawić.

 

W celu usunięcia duplikujących się dysków należy usunąć klucz {F5FB2C77-0E2F-4A16-A381-3E560C68BC83} w

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\DelegateFolders

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\DelegateFolders

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ciastek napisał:

Jest możliwa aktualizacja poprzedniej wersji (rs6) do 20h4?

Nie

18 minut temu, zbychg napisał:

Użytkownicy w systemach Konussa nie posiadają pełnych uprawnień i należy to poprawić.

 

W celu usunięcia duplikujących się dysków należy usunąć klucz {F5FB2C77-0E2F-4A16-A381-3E560C68BC83} w

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\DelegateFolders

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\DelegateFolders

Czemu mieszasz we wszystkich tematach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbychg napisał:

Dodałem w tym temacie który jest tematem ogólnym dotyczącym wszystkich Twoich wersji - nie wiedziałem o nim.

 

P.S.

Do mieszania najlepsza jest łyżka.

tak masz rację - ale nie wpadłeś może na pomysł że jako autor modów które wydaje wiem lub np mam powod aby cos robić tak a nie inaczej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam dzisiaj tego szukałem (choć wiedziałem o co chodzi to nie znalazłem tego w 5 minut) doklejam tutaj informację w wątku ogólnym - może nie zapadnie się.

A zatem - w przypadku problemów z instalatorem w postaci okienka " brak obrazów" należy:

1. Utworzyć plik tekstowy
2. Wkleić do niego poniższą treść:

[Channel]
Retail

[VL]
0
 

3. Zmienić nazwę oraz rozszerzenie pliku na: ei.cfg

4. Wkleić plik do folderu sources (ten na pendrive).

 

Tak, tak - wiem, ze wiele razy to gdzieś się przeplatało, ale jak napisałem - nie znalazłem tego w mniej niż 5 minut i warto byłoby przykleić i zebrać wszelkie informacje pomocne, by potem nie było, że co strona jest zapytanie o to samo. Taka moja luźna propozycja :)
Ewentualnie co było by chyba bardziej oczywiste proponuję dorzucić jako np FAQ przy każdej kompilacji.

 

Co do uwag.... ja miałbym raczej prośbę, aby przy wstawianiu kolejnych kompilacji dopisać informację o wersji w changelogu. Pewnie dla wielu będzie to nieznacząca informacja - dzisiaj z ciekawości przeglądałem jakie wydania wychodziły ostatnio i info o nich stąd chcąc wiedzieć więcej o danej i poprzedniej łatwiej dojść do kwestii co wnosi obecne wydanie w porównaniu do obrazu, który miałbym jeszcze na dysku... Taki luźny pomysł.

JanKo6 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił autora o dopisywanie/aktualizowanie daty moda do głównego tematu wątku dla danego moda. 

zamiast [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

byłoby [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wtedy przy przeglądaniu wątku głównego "Modyfikacje - Konuss" od razu widać czy coś w danej odmianie moda się zmieniło.

JanKo6 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomHard napisał:

Ja bym poprosił autora o dopisywanie/aktualizowanie daty moda do głównego tematu wątku dla danego moda. 

zamiast [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

byłoby [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wtedy przy przeglądaniu wątku głównego "Modyfikacje - Konuss" od razu widać czy coś w danej odmianie moda się zmieniło.

oki - bez problemu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem zainstalować któryś z modów autora i te 3
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
instalują się owszem ale jako czyste wersje bez dodatków

Wkurzyłem się nieco bo próbowałem wszystkiego tj.zmiana ustawień bootowania w bios i nagranie pendraka z Winem Rufus-em zgodnie z zaleceniami odnośnie 10 znalezionymi w necie

 

Potem znalazłem na dysku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Spróbowałem Win_10_Home_Pro_20H1_x64_19041.1_26.01.2020 i działa(wcześniej instalowałem Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} i też działał)

Dodam iż na PC wcześniej nie było takich problemów a na laptopie z siga są

W czym tkwi problem?

Ja obstawiam jednak wiek lapka bo ma 6 lat skoro wszystkie sposoby zawiodły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, killer85-85 napisał:

Wczoraj chciałem zainstalować któryś z modów autora i te 3
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
instalują się owszem ale jako czyste wersje bez dodatków

Wkurzyłem się nieco bo próbowałem wszystkiego tj.zmiana ustawień bootowania w bios i nagranie pendraka z Winem Rufus-em zgodnie z zaleceniami odnośnie 10 znalezionymi w necie

 

Potem znalazłem na dysku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Spróbowałem Win_10_Home_Pro_20H1_x64_19041.1_26.01.2020 i działa(wcześniej instalowałem Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} i też działał)

Dodam iż na PC wcześniej nie było takich problemów a na laptopie z siga są

W czym tkwi problem?

Ja obstawiam jednak wiek lapka bo ma 6 lat skoro wszystkie sposoby zawiodły

Przeczytaj ten wątek to znajdziesz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 19:49, Franc napisał:

Brak tego pliku (w powiązaniu z kluczem produktu który masz zapisany w biosie) skutkuje tym, że "dodatki" z folderu $OEM$ nie instalują się podczas wgrywania systemu.

Jesteś tego pewny?
U mnie nie było problemów z obrazem a raczej jego brakiem tylko z dodatkami...no nic sprawdzę sam za jakiś czas przy instalacji Windy ale dlaczego wersja o której pisałem działa bez dodawania tego pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie