Jump to content
WinClub
COVID19

Darmowy skuteczny antywirus nieobciążający systemu

Recommended Posts

Ja polecam Linux Mint Cinnamon i antywirus nie jest potrzebny :D

A jak ma się Win 10 to Defender w zupełności wystarczy, jest de best :pp

G77 likes this

2 minuty temu, J3RZY napisał:

Ja polecam Linux Mint Cinnamon i antywirus nie jest potrzebny :D

A jak ma się Win 10 to Defender w zupełności wystarczy, jest de best :pp

a ja mint xfce i tez antyvir nie potrzebny:good3:

Moje pierwsze ustawienia po instalacji systemu? Wyłączyć defender w składnikach systemu i wyłączyć usługę, potem powiadomienia.

Defender kopie system,  Długo skanuje i dd.

Nie ma co chwalić to MS. Office 2007 do dziś chodzi bezbłędnie, ale bez aktualizacji. Byle eset scanner online przez przeglądarkę raz na miesiąc, jakaś pada dome - odznaczone skanowanie systemu.

pirotaro likes this

Windows 7 x64 - do dziesiątki nigdy nie było mi po drodze. Wiem, że na win 7 defender, to kukła i miałem nawet essentials, W win 10 to wszystko jest w jednym defenderze. Ale to znaczy długie skanowanie i aktualizacje. Żeby kolejne aktualizacje D zastępowały poprzednie, ale nie.

Defender to iluzoryczna ochrona, bo taki wirus szyfrujący wlezie i nie ma żadnych blokad zmian w rejestrze, włażą pliki wykonawcze i upa. 95% malware ma autostradę do systemu. Widzę to na innych forach pomocowych.

Defendera jest tyle, co stodoła, mieści skutecznej ochrony tyle, co szopka, a działa, a stara się, aż system czasem stęka.

10 lat temu essentials zarżnął mi windowsa jak świnię, chyli wywalone porty, napęd i ogólnie był zniszczony system, bo chciałem gamejack4. Ale wtedy delty, cairo, tuto4 i wiele innych malware wchodziło, ani się odgonić.

Pilnuję się i wyszło mi na zdrowie. Stara złość nie rdzewieje...

11 lat będzie, jak kupiłem acer aspire 5734z z windows 7 x64. Teraz to optiplex 780, ale stary pc z XP też się znajdzie.

Tylko pamiętaj że trzeba go wyłączyć ręcznie a nie jak ludzie twierdzą na forach różnych sam się wyłączy po wgraniu innego antywirusa