Jump to content
WinClub
COVID19

Darmowy skuteczny antywirus nieobciążający systemu

Recommended Posts

7 minut temu, COVID19 napisał:

Nie zważajcie na mój nick

Na koronawirusa tylko systemowy Defender.

Używam na 8.1, używam na 10 - więcej nie trzeba (jeśli nie klikasz we wszystkie możliwe linki w internetach). 

1 minutę temu, razor1995 napisał:

Na koronawirusa tylko systemowy Defender.

Używam na 8.1, używam na 10 - więcej nie trzeba (jeśli nie klikasz we wszystkie możliwe linki w internetach). 

Posiadam Windowsa 7 (nie zamierzam go aktualizować), nie wiem czy ich systemowy defender jest wspierany. System już stracił wsparcie, nie wiem jak program.

14 minut temu, COVID19 napisał:

nie zamierzam go aktualizować

Więc wgl. odpuść antywirusa. Mając dziesiątki dziur w systemie ta jedna, którą załatałby antywirus nie zrobi wielkiej różnicy :E

Microsoft Security Essentials jest nadal aktualizowany - to jest to samo, co Defender w nowszych systemach. W zupełności wystarcza.

1 minutę temu, razor1995 napisał:

Więc wgl. odpuść antywirusa. Mając dziesiątki dziur w systemie ta jedna, którą załatałby antywirus nie zrobi wielkiej różnicy :E

Microsoft Security Essentials jest nadal aktualizowany - to jest to samo, co Defender w nowszych systemach. W zupełności wystarcza.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

22 godziny temu, COVID19 napisał:

Posiadam Windowsa 7 (nie zamierzam go aktualizować), nie wiem czy ich systemowy defender jest wspierany. System już stracił wsparcie, nie wiem jak program.

360 Total Essential Security - zainstaluj ten (wersja bez Essential zawiera programy czyszczące, nachalne reklamy i syf). Przede wszystkim jest lekki i ma 3 silniki własny, w chmurze i korzysta z innego silnika programu antywirusowego Avira, kiedyś jeszcze miał Bitdefendera wiec w ogóle był kozak. Z płatnych to ESET Internet Security.

Rozum upa, gdy wirusów kupa. Można się teraz naprać nawet na piksela fake w obrazku.

Człowiek rozwinął się, gzy zaczął tworzyć i używać narzędzi.

2 godziny temu, Szumix03 napisał:

Najlepszym antywirusem jest mózg,trzeba myśleć.:)

Inteligencja polega na umiejętności wykorzystania nabytej wiedzy, Dotyczy to też obsługi narzędzi. Jeśli w przeglądarkach można umieścić narzędzia blokujące wszystko, zaś pobrane pliki i linki można sprawdzić innymi narzędziami i sposobami - to nie ma co klaskać sobie, że potrafi się myśleć, bo myślenie zależy od nabytej wiedzy, a ciekawe - pan Szumix03 to po jakich fakultetach?

Wielokrotnie mądry ten, który korzysta z mądrości innych ludzi, chociaż cwaniacy to wykorzystają.

A wnerwia mnie ktoś, kto rzuca hasło i zero uzasadnienia, bo to niby "święta prawda"?

A co myślicie o Avira Browser do przeglądarek?

Po 2 jest jakiś skuteczny sposób do pendrajwów?

Z Comodo jakiś cas temu zrezygnowałem bo nie szło go już okiełznać i został windowsowy :rolleyes:

Każdy antywirus do przeglądarek, to spowolnienie przeglądarek i przepuszczają wiele malware, śledzenie, reklamy i tam takie uciążliwe sprawy. One skanują wszystkie strony pod kątem phishingu i koparek.

Do phishingu i koparek, do malware i trackerów, do reklam i uciążliwych skryptów - z powodzeniem wystarczą rozszerzenia. I internet śmiga, nic nie muli.

Weźmy taki firefox. Z rozszerzeń, to koniecznie ublock origin, netcraft, disconnect me, strict pop-up blocker, adsblocker.

Lista filtrów do ublocka origina:

uBlock filters – Resource abuse
EasyList
POL: Oficjalne polskie filtry przeciwko alertom o Adblocku
Lists/ParsedBlacklists/CryptoWall-Ransomware-C2-Domain-blocklist.txt
AakList (Anti-Adblock Killer)
Adblock Warning Removal List
fu*k fu*kadblock
NoCoin Filter List
Official Polish filters for AdBlock, uBlock Origin & AdGuard - supplement for uBlock Origin
Polski Antyirytujący Dodatek Specjalny
Polskie Filtry Elementów Irytujących
Polskie Filtry RODO-Ciasteczkowe
Web Annoyances Ultralist

Wbudowane zabezpieczenia w firefoxie też są bardzo obciążające i trzeba odznaczać

Fota300.png.7132f4abeef1ae073fc05b8db0eff2bb.png

Akurat rozszerzenia robią to wszystko lepiej. Wbudowane zabezpieczenia przepuszczają reklamy, śledzenie, malware, przekierowania itp. Bo na tym zarabia mozilla. A kto się nie opłaci, tego blokuje, przykładowo pobieranie odkurzacza jeszcze z dobrychprogramów. Wbudowane zabezpieczenia, to też ciężka kula u nogi firefoxa.

My tu gady gadu, a przecież trzeba pamiętać, żeby na virus total online sprawdzać pobrane pliki. Każdy plik o rozszerzeniu ,doc - to w 99% wirus. Po kliknięciu żaden antywirus nie uchroni przed infekcją. Fora pomocowe są pełne tych, co złapali infekcje, a mają antywirusy. U mnie od 10 lat  jest bez antywirusa, jakoś nic nie może wleźć.

Avira, to też fake reklamowe, sklep i śledź. Też pomysł z piekła rodem. :L

Pendrive na tylko dla siebie - to nic nie wlezie. Nie trzeba zabezpieczeń. Na publiczny użytek - to kupić dobre pendrive z programem zabezpieczającym np sandisk cruzer.

Ups, te wszystkie filtry warto zapodać w uBlock Origin? Jechałem tylko na stokowych :rolleyes:

Znajomi kazali wywalić antywiry i pododawać avire do przeglądarek.

Z tym liskiem to faktycznie z byt pięknie to wyglądało zawsze. A i mulić potrafił. Może częściej Chrome używać :mellow: W lisku lubie jego układ, zakładki, rozszerzenia itp.

Może jeszcze kaspersky free spróbować czy wbudowany w winde wystarczy?

Co jest tanie to jest drogie, nie ma dzisiaj skutecznego darmowego antywirusa, kiedyś w Avast wystarczyło w ustawieniach ustawić na max i było fajnie.

Używam Eset za 70 PLN na rok w Win 7, plus adblock i jest dobrze.

I po co pisać... i strzępić język... jak wszyscy widza o co chodzi ?

a tym co nie wiedza to do szkoły ...   :lUvxz:

Pierwsze słyszę, żeby defender zamulał. To jakaś paranoja pozwolić mu zamulać. Ustawia mu się wyłącznie ochronę systemu i skanowanie na żądanie. Tyle. Czasem pobierze sobie nowe bazy, ale to chwilowe obciążenie RAM. A potem jest lekko cały czas. To że w czasie użytkowania włącza mu się skanowanie całego systemu, to i muli jak olera.

Nie pozwala mu się skanować stron internetowych - to co ma obciążać?

Tak było o zarania XP, tak w windows 7 i windows 8.1.

Ale nie minie dyskutować o tym, jakie opcje i ustawienia defendera ukrył/schował/usunął windows 10.

Wielkie się zrobiły nowe windowsy, to i skanowania jest sto razy tysiąc i niemiłosiernie muli, Ale to urok, albo sr*czka skanowania. Człowiek chce normalnie śmigać, ma kosmiczne sprzęty, a mu "wolno", czyli za dobrze by chciał.

renatan likes this

Od wielu, wielu lat mam starego, ostatniego dobrego Avasta 7.0.1474 z ośmioma osłonami w czasie rzeczywistym. I dopóki będzie dostawał aktualizacje definicji wirusów, to go nie zmienię. A tu macie screen, jakie potężne ilości RAMu pożera.

18hlyw6.jpg

kitaro and jarexpol like this

OSArmor tyż nie jest ciężki, tylko w opcjach trzeba mu odznaczyć cracki, jak kto ma, bo wykinie precz.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dodatku jest nawet na XP i na W 10. Wystarczy domyślne ustawienie, żeby nie przeciążać głowy. Piratom odznaczyć cracki - nie nietrudne. Po angielsku - a mi to wiszi.

Pobrałem z strony instalki. Parę lat czasami używam, gdy rydzykiję ;)

Być może temat został już z goła wyczerpany ale i ja dodam co nieco od siebie.

Jak masz windows 8 lub windows 10 to defender ci wystarczy o ile nie grzebiesz za specjalnie na necie.

Ale jak chcesz to wypróbuj 360 total security. Jest prosty i robi co powinien.Nie gryzie się z defender i nie obciąża systemu.

Dodatkowo możesz od czasu do czasu przelecieć sobie komputer programem adw clenaer.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]    -wsparcie od win xp wzwyż

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]           -brak wsparcia dla win xp(ostatnia wersja 6 wciąż działa)

Tak na prawdę to żaden darmowy antywirus nie zapewni ci skutecznej ochrony.

I żaden inny nie zapewni jej w stu procentach.Do tego potrzebny jest zdrowy rozsądek.

Możesz też zainstalować parę wtyczek na przeglądarkę.Jak będziesz chciał wiedzieć jakie to ci napiszę. :) 

kitaro likes this

Jak chcesz instalować program antywirusowy który jest lekki to ja polecę SecureAPlus bez silnika offline lekki i niezwykle skuteczny program oparty na trochę innej technologii niż standardowe oprogramowanie antywirusowe ponieważ jest oparty o tzw Białe i Czarne listy czyli to ty decydujesz czy program zezwolić programowi na uruchomienie w decyzyji pomaga ci Technologia Universal AV (13 silników skanujących w chmurze) + integracja bodajże z platformą virustotal oraz lista zaufanych certyfikatów

Co masz tak ważnego na kompie by mieć program antywirusowy?
Od 8 lat nie miałem żadnego wirusa, mimo że jeszcze do listopada ubiegłego roku korzystałem z xp-ka, a przeglądarki nie oszczędzałem, śmieci cracków do gier, modów, badziewia ściągałem kilogramy.
8 lat temu faktycznie miałem przypadek wirusa. Po godzinie stał nowy system na kompie.