Skocz do zawartości

Win JG v2014 x86


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

Win JG v2014 Professional x86

obraz archiwalny - nieaktualizowany od 2014r

 

Pożegnalna modyfikacja XP Professional 32bit, najszybsza ze wszystkich moich dotychczasowych  i najlepiej dopracowana pod każdym względem.


I. Dodano:
- wszystkie poprawki z Windows Update i FrameWorki; 
- sterowniki SATA/RAID/AHCI i LAN (wersja Lite ma dodatkowo WiFi, CPU i MoBo);
- Silverlight, Visual C++ Redistributable, HashChek, NetSpeedMonitor, Notepad2, WinXP Manager.
 

II. Usunięto
Wersja Lite:
APLIKACJE: Wygaszacze ekranu,
MULTIMEDIA: Media Center, Pliki tła i obrazów, Przykładowa muzyka, Tablet PC, Skórka Luna, Wskaźniki myszy,
OPCJE SYSTEMU: Asystent wyszukiwania, Kreator IExpress, Kreator transferu plików i ustawień, Obrazy konta użytkownika, Pomoc i wsparcie, Samouczek systemu Windows, Usługa OOBE, Usługi zdalnej instalacji (RIS), 
SIEĆ: MSN Explorer, Netmeeting, Peer-to-Peer, Windows Messenger,
STEROWNIKI: Karty graficzne, Napędy taśmowe,
USŁUGI: Messenger, Posłaniec, Raportowanie błędów, Usługa 'IMAPI CD-Burning COM', Usługa indeksowania, Windows Update, Zdalny rejestr.

 

Wersja Micro:
APLIKACJE: Aktówka, Gry, Kopia zapasowa, Opcje ułatwienia dostępu, Podgląd Schowka, Wordpad, Wygaszacze ekranu,
JĘZYKI i UKŁADY KLAWIATURY: wszystkie oprócz PL,
MULTIMEDIA: Dźwięki Windows, Media Center, Movie Maker, Narzędzie diagnostyczne DirectX, Pliki tła i obrazów, Przykładowa muzyka,  Rejestrator dźwięku, Tablet PC, Skórka Luna, Stary odtwarzacz 'CDPlayer', Wskaźniki myszy,
OPCJE SYSTEMU: Agent MS, Asystent wyszukiwania, Ctfmon, Dodatkowe czcionki, Foldery skompresowane (ZIP), Kreator IExpress, Kreator transferu plików i ustawień, MS XML 2.0, Narzędzie do usuwania Blaster/Nachi, Obrazy konta użytkownika, Pomoc i wsparcie, Przydział dysku i profili, Samouczek systemu Windows, Schematy kolorów, Szablony dokumentów, Szyfrowanie systemu plików, Usługa OOBE, Usługi zdalnej instalacji (RIS), Wygląd typu 'Web',
SIEĆ: Diagnostyka sieci, Klient sieci Netware, Menadżer synchronizacji, MSN Explorer, Narzędzia do komunikacji, Netmeeting, Outlook Express, Peer-to-Peer, Protokół NWLink IPX/SPX/NetBIOS, Usługi informacji internetowej (IIS), Windows Messenger,
STEROWNIKI: Bezprzewodowy Ethernet (WLAN), Drukarki, Ethernet (LAN), ISDN, Kamery i kamkodery, Karty graficzne, Kontrolery dźwięku, Modemy, Napędy taśmowe, SCSI/RAID, Skanery, Tablety szeregowe, Thinkpad firmy IBM, TrackPoint, Wzbudzacz Sony,
USŁUGI: Brama warstwy aplikacji, Kopia zapasowa i przywracanie Magazyny wymienne, Messenger, Posłaniec, QoS, Raportowanie błędów, Telnet, Usługa faksowania, Usługa 'IMAPI CD-Burning COM', Usługa indeksowania, Windows Update, Zdalny rejestr,
WSPARCIE SPRZĘTOWE: Napęd Zip firmy Iomega, Szeregowe adaptery wieloportowe.
 

III. Instalacja:

Nagraj obraz na DVD z minimalną prędkością lub na pendriva. Pod linkami umieściłem plik z dokładnym opisem i aplikacją do stworzenia bootowalnego pendriva.

UWAGA! - brak możliwości instalacji z poziomu działającego systemu oraz brak możliwości aktualizacji istniejącego.

System po pierwszym uruchomieniu instaluje różne komponenty - widoczne okno konsoli, nie wolno wtedy NIC robić,

następnie komputer 1 raz się zrestartuje i wyczyści wszystkie śmieci poinstalacyjne. Na samym końcu instalator zapyta Cię:

"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

 Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.


Po ukończeniu instalacji i wgraniu sterowników od razu zdecyduj czy będziesz korzystał z upiększeń WindowBlinds, czy też nie, bo jego instalacja wymaga zmiany SID.
Następnie zastosuj wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w TUNING na pulpicie: - do połączenia z Internetem dodane są instalki Firefoxa i Google Chrome,

I na koniec:
- w laptopach może pojawić się problem z błędnie wyświetlanymi znakami z klawiatury - wystarczy wtedy wcisnąć równocześnie klawisze FN razem z NumLock lub Shift + NumLock,
- aby nie było spadku wydajności w wymagających grach, przed ich uruchomieniem należy z Menu Start wybrać powłokę Classic lub 2000,
- jeśli instalacja jakiegoś programu np. nowszych pakietów Office lub sprzętu sprawia problem, wtedy włączcie w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

 

Wersja LITE

Rozmiar ISO: 757 MB 
MD5: 9a253d016283bb2c83e44abc9affe015

LINK z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Wersja MICRO

Rozmiar ISO: 488 MB 
MD5: 4790f69d2e86557c6cd664b2e7e7b73e

LINK z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry system :) moim zdaniem najlepsza modyfikacja XP :) wszystko działa i są dodane tylko potrzebne biblioteki niż dodane masę zbędnego softu :) jedynie jest problem gdy się chce zainstalować Firefoxa z folderu Tuning to jest pasek pobierania i pobiera i pobiera i potem się zatrzymuje i trzeba niestety zainstalować ręcznie Firefoxa z chrome problemu nie ma :) nie wiem czy u innych też takie coś występuje. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.03.2020 o 08:17, Januszbb napisał:

Jest problem gdy się chce zainstalować Firefoxa z folderu Tuning to jest pasek pobierania i pobiera i pobiera i potem się zatrzymuje i trzeba niestety zainstalować ręcznie Firefoxa z chrome problemu nie ma :) nie wiem czy u innych też takie coś występuje. Pozdrawiam :)

To iso ARCHIWALNE, nie otwierane od 7 lat! Są tam stare instalatory.

piotrmix i GOGEL00 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 22:28, okoń napisał:

Obraz trzeba wypakować. Nie może być w formacie ISO.

Nie mam pojęcia czym wypakować. Zawsze używałem do bootowania pendrivea i programu Rufus dla windy albo Unetbotin dla linuxa. Więcej grzechów nie pamiętam :) Wszystkiego nauczyłem się sam, nie byłem nawet na najmniejszym kursie informatycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

 

Mam taką aplikację jak MobTimeCell Phone Manager. Zawsze mi działała pod XP. Używałem jej wiele razy.

Po instalacji tego systemu JG 2014, pojawia mi się następujący błąd:

 

Zrzuty w załącznikach.

 

Gdzieś w necie znalazłem info, że to problem WindowsMediaPlayer i Fix z pakietu MATS (z M$) to załatwi.

Niestety, nawet odnalazłem tego fix'a, bo oficjalnie już nie istnieje, nie pomógł.

 

Co tutaj możę być nie tak ?

Jest taki proces z pliku "idlemng.exe" - to jest z pliku tej aplikacji. Ale tego pliku nie uruchamiam.

Jeśli zamknę proces (po po kliku w OK nic się nie dzieje, wisi dalej) o nazwie idlemng.exe, to aplikacja "idzie" dalej i wyświetla info że wystapił jakiś błąd nie znany, klikam OK i niby apka działa, chociaż nie mam dostępu do opcji.

 

Ktoś coś kojarzy ? Nie chodzi tutaj o to że z aplikacją jest jakby coś nei tak. Brakuje prawdopodobnie jakiejś biblioteki, i może ktoś kojarzy czego to może dotyczyć ?

Sam komunikat jak na zrzucie ekranu, dotyczył właśnie w internecie tego WMP. A nie MobTimeCellPhoneManager. Ale być może ma to związek.

 

Ktoś coś ? To dla mnie bardzo ważne, bo siedzę nad tym i nie wiem co jest powodem.. ; /

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybywam tutaj z przyszłości, 

Temat umarł już dosyć dawno temu ale postanowiłem zainstalować ta wersję na starym IBM R32 i przy instalacji wywala mi 3 błędy jeden to brak pliku grpconv.exe drugi to NetFxLP:Error i na pulpicie nie tworzy się folder TUNING

 

Edit:

poszło bez błędów ale na FAT32, tyle że teraz mam problem z instalacją niektórych programów (np. OneDrive) wyskakuję że "plik jest niezgodny z system32"

crypt lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 19:17, slo1990 napisał:

Przybywam tutaj z przyszłości, 

Temat umarł już dosyć dawno temu ale postanowiłem zainstalować ta wersję na starym IBM R32 i przy instalacji wywala mi 3 błędy jeden to brak pliku grpconv.exe drugi to NetFxLP:Error i na pulpicie nie tworzy się folder TUNING

 

Edit:

poszło bez błędów ale na FAT32, tyle że teraz mam problem z instalacją niektórych programów (np. OneDrive) wyskakuję że "plik jest niezgodny z system32"

Windows XP jest systemem z przed ponad 20 lat a bez wsparcia od ponad 8 lat, to nic dziwnego że po takim czasie po zakończeniu wsparcia są problemy z instalacją aplikacji.

W dniu 31.05.2021 o 14:00, plusik napisał:

Słyszałem że na systemach  XP  nie działa  przeglądarka chrome  prawdopodobnie już nie wspiera tego systemu i są z tą przeglądarką problemy  

Działa ale najnowszą wersją dostępną dla XP jest Google Chrome 49, a najnowszą dla wspieranych systemów jest wersja 103.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 23:10, Hip3r napisał:

Windows XP jest systemem z przed ponad 20 lat a bez wsparcia od ponad 8 lat, to nic dziwnego że po takim czasie po zakończeniu wsparcia są problemy z instalacją aplikacji.

Działa ale najnowszą wersją dostępną dla XP jest Google Chrome 49, a najnowszą dla wspieranych systemów jest wersja 103.

Działa 102 na XP

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Spawacz. napisał:

To nie jest żaden mod Chrome. Zwykła czysta przeglądarka

 

"Mod jest oparty o architekturę x32", to nie trudno się domyślić że chodzi o Win JG v2014 x86 a nie o moda Chrome, Chrome jak widać na zrzucie ekranu jest 64-bitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie