Jump to content
WinClub
TomoS

Odzyskanie usuniętego pliku (30GB)

Recommended Posts

Posiadam tylko Defendera. Widocznie ten duży plik został usunięty trwale bo czasami jak cos dużego usuwam to mam komunikat że plik jest za duży i nie trafi do kosza i zostanie od razu usunięty i może w tym tkwi problem. Może też akurat zmieniłem nazwę folderu gdzie była kopia i przeniosłem w inne miejsce, potem usunąłem i wgrałem w ten folder jakiś inny plik a kopie usunąłem. Już nie pamiętam co i jak bo to było któryś miesiac do tyłu. 

Ta ostatnia kopia obrazu raspberry pi, którą posiadam mam prawdopodobnie wadliwą bo nie nagrywa się na kartę (po wypaleniu karta jest pusta) ale to już nie istotne. Nie ma co już gdybać bo to nic nie zmieni. Dzięki wszystkim za pomoc

49 minut temu, TomoS napisał:

plik został usunięty trwale bo czasami jak cos dużego usuwam to mam komunikat że plik jest za duży i nie trafi do kosza i zostanie od razu usunięty i może w tym tkwi problem

Tak, to jest normalne w przypadku dużych plików, ale nie ma znaczenia w kwestii odzyskiwania. Z resztą pisałeś wcześniej, że w przeszłości też nie mogłeś odzyskać plików co nie jest normalne.

51 minut temu, TomoS napisał:

Może też akurat zmieniłem nazwę folderu gdzie była kopia i przeniosłem w inne miejsce, potem usunąłem i wgrałem w ten folder jakiś inny plik

Zmiana ścieżki może być problemem, ale powinno pomóc głębokie skanowanie (wolne lub bardzo wolne). A jeszcze zapytam w jakim formacie (rozszerzenie, archiwum itp) był ten plik 30GB?

Format .img który był tworzony na partycji linuxowej i automatycznie kopiowany na dysk zewnętrzny jako backup. Po prostu kopia całej karty która służyła jako system w raspberrypi

12 minut temu, TomoS napisał:

Format .img który był tworzony na partycji linuxowej

Z .img nie ma problemu, natomiast przejrzałem sobie specyfikację niektórych programów i zauważyłem pewne problemy. Większość programów działa tylko pod Windows (nie wiem jak się ma do tego plik tworzony pod Linuks a odzyskiwany spod Windows), na drugim miejscu jest obsługa MacOS, rzadko który działa pod Linuks, ala na pewno są. Drugi problem, to wielkość pliku. Wersje freeware nie obsługują tak dużych plików.

Zanim definitywnie się poddasz użyj jeszcze tego: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Obsługuje wszystko o czym tu pisaliśmy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A jak jeszcze nie padniesz na twarz to zostaje to: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To to było tak od razu mówić że nie odzyskuje z zewnętrznych. Na systemowym nie mam kopii a tego dysku nie mam jak podłączyc bo jest solidnie zamknięty w obudowie i nie da się go wyjąć.

Spróbuj wspomniany już DMDE.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W wersji demo wprawdzie odzyskuje tylko po jednym pliku, ale topie to wystarczy.

Mi kiedyś odzyskał pliki z całkiem rozwalonego pena. (Brak partycji, Windows wcale go nie widział)

Udało mi się tym DMDE dostać do utraconej partycji z obrazem raspberry pi ale nie znalazłem obrazu w formacie .img więc nie mam jak tego przywrócić a tylko jeden plik na raz można w wersji darmowej. Co w takim wypadku mam zrobić? Widze wszystkie pliki z utraconego obrazu.

Zdobyć pełną wersję DMDE. Swoją drogą skoro nie ma pierwotnej ścieżki i pliku, to coś jednak musiałeś nadpisać/zmienić - pojedyncze pliki, czasem w zmienionych nazwach czy rozszerzeniach sugerują właśnie takie coś. Jak znasz nazwę, to poszukaj tego .img z innym rozszerzeniem lub .img ze zmienioną nazwą.