Jump to content
WinClub
franekfranek

filtry skrytpy przeciw reklamom olx, allegro, facebook itp

Recommended Posts

Proponuję zrobić temat lub oczyścić owy i ogarnąć coś w stylu pochwal się rozszerzeniami do swojej przeglądarki np.

Przeglądarka: CentBrowser (Windows 10 Pro), Kiwi Browser (Android 8.0)
Rozszerzenia: Nano Adblocker + Nano Defender, Universal Bypass (tylko Windows), Dark Reader

Ustawienia Nano Adblocker:

Przechwytywanie.png

Dodane filtry do Nano Adblocker:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W Nano Defender, Universal Bypass oraz Dark Reader nic nie zmieniałem.

franekfranek likes this

11 minut temu, GT500s napisał:

Proponuję zrobić temat lub oczyścić owy i ogarnąć coś w stylu pochwal się rozszerzeniami do swojej przeglądarki np.

Rozumiem. Temat typu radzenie sobie. Nie spełnia kryteriów bezpieczeństwa - pomocy z problemami.

Przenieść do poradników.

franekfranek likes this

Godzinę temu, wiktorynek napisał:

Ciekawe ile z nich jest szkodliwych? Jakby tak zainstalować wszystkie? - czy przed ukończeniem system albo przeglądarka jeszcze by działały?

Przy Windows 10 to pikuś :22

Anonymous07 and kitaro like this

Coś mi się wydaje , że się rozbrykało stadko

Zrobię tu porządki i rozwieje wasza mrzonki

Jesteście tak potrzebni.. i doceniam to bardzo !

:)

Wiktor ma rację, nie zawsze, ale tym razem tak :) Nie ma co przesadzać i blokować wszystkiego bo przeglądarka przymuli. Ja już kilka razy tak przyblokowałem niektóre okienka, że później nie mogłem wrócić do pierwotnego stanu i skorzystać z witryny !

U mnie z domyślnym zestawem skryptów + allebock + fu*k,  uBlock Origin i ABP przeglądarka FF blokuje niemal wszystko na wspomnianych upierdliwych portalach. Za to na niektórych witrynach pojawiają się okienka żeby wyłączyć adblocka... i wtedy jest problem, bo nie za bardzo mi się chce i zwyczajnie zamykam witrynę.

Nieco mniej skutecznie jest w Palemoon, ale tam nie ma takiego wyboru wtyczek.

Podsumowując od kilku dni po wrzuceniu skrypt blokad i zastosowaniu jedynie uBO i ABP przeglądarki działają duuuużo sprawniej i bez natarczywych reklam, jak dotychczas to było:

Się zastanawiam uBlock czy ABP.. bo jeden powinien w zasadzie wystarczyć... a tak się dubluje.

GT500s dobrze prawi skupmy się na sednie. Ja nie mam czym się pochwalić, ale dzięki za Wasze zestawy filtrów na pewno nie jedna osoba skorzysta.

Kitaro, pozostawiłbym jednak aktualną lokalizację bo chodzi o prywatność = bezpieczeństwo.

Wpadłem na nowy temat: Modyfikacje przeglądarek firefox i palemoon - szybkość i prywatność

zapraszam

Anonymous07 likes this

Godzinę temu, franekfranek napisał:

Coś mi się wydaje , że się rozbrykało stadko

Zrobię tu porządki i rozwieje wasza mrzonki

Jesteście tak potrzebni.. i doceniam to bardzo !

:)

Wiktor ma rację, nie zawsze, ale tym razem tak :) Nie ma co przesadzać i blokować wszystkiego bo przeglądarka przymuli. Ja już kilka razy tak przyblokowałem niektóre okienka, że później nie mogłem wrócić do pierwotnego stanu i skorzystać z witryny !

U mnie z domyślnym zestawem skryptów + allebock + fu*k,  uBlock Origin i ABP przeglądarka FF blokuje niemal wszystko na wspomnianych upierdliwych portalach. Za to na niektórych witrynach pojawiają się okienka żeby wyłączyć adblocka... i wtedy jest problem, bo nie za bardzo mi się chce i zwyczajnie zamykam witrynę.

Nieco mniej skutecznie jest w Palemoon, ale tam nie ma takiego wyboru wtyczek.

Podsumowując od kilku dni po wrzuceniu skrypt blokad i zastosowaniu jedynie uBO i ABP przeglądarki działają duuuużo sprawniej i bez natarczywych reklam, jak dotychczas to było:

Się zastanawiam uBlock czy ABP.. bo jeden powinien w zasadzie wystarczyć... a tak się dubluje.

GT500s dobrze prawi skupmy się na sednie. Ja nie mam czym się pochwalić, ale dzięki za Wasze zestawy filtrów na pewno nie jedna osoba skorzysta.

Kitaro, pozostawiłbym jednak aktualną lokalizację bo chodzi o prywatność = bezpieczeństwo.

Wpadłem na nowy temat: Modyfikacje przeglądarek firefox i palemoon - szybkość i prywatność

zapraszam

Zacznij od tego, że adblock w czasie instalacji bierze dodatkowo 100MB. Potem tylko 28 MB, ale w wielu kartach adblock powiela obciążenie. Czytaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Oczywistym jest wybór UBO. Szkoda, że adfender umarł, a dobrze blokował we wszystkich przeglądarkach jednocześnie, bo go się instalowało a systemie i był lekki. Adblock kontra ublock origin - to wybór dla tych, co moja zainstalowanej sporo pamięci RAM. Im to OBO, byle pozbyć się ścierwa z stron internetowych.

Nie, nie mam okienka zgody na rodo i ciasteczka, ale to w filtrach jest i w dodatku i dont care cookies

Fota377.png.cb43dee18cb3c33112b0bb03c46bef03.png

Wiem, że dodatek i dont care cookies dubluje filtry rodo ciasteczkowe, ale są strony, które jakoś omijają uBO.

To teraz wiesz?

Jakoś u mnie nie omijają.

przekierowania i skrypty na WPFota378.png.23f65817d2f6cebca665fc3a75565e54.png:

Jakoś lekko nawet - to czwarta karta:

W firefoxie robi się przegląd białej listy uBO i w profilu wyrzuca superciasteczka, to tego ustawia się plik tylko do odczytu, a to zapobiega włażeniu superciasteczek.

Fota381.png.51826e0a6db056c12b3c3a88c891987a.png

Ale to takie są nowe funkcje przeglądarek. Przykładowo, na nirsoft jest reklama, którą uBO blokuje PPM zablokuj element. Ta sama strona po polsku w tłumaczu google jednak wyświetla tą reklamę. PPM na tłumaczu google - zablokuj element, w nowych przeglądarkach nie działa. W starych modach tych przeglądarek, z tymi samymi filtrami uBO działa świetnie na stronie - tłumaczu google. To w nowych przeglądarkach są zablokowane możliwości ominięcia sponsorowanych treści. A uBO jakby poszło na współpracę. Dlatego MS wykupiła githuba - jedna z przyczyn takich sponsorowanych dodatków od Raymond Hill. A mod najnowszego palemona ma uBO legacy z gorhill/uBlock a dokładnie te same filtry działają bezbłędnie.

Niestety takie czasy i ta wojna nie skończy się nigdy. Pieniądz rządzi światem. Osobiście poddałem się w sensie walki za wszelką cenę. Próba blokowania bezwzględnie wszystkiego kończy się ograniczeniem funkcjonalności przeglądarki.

kitaro likes this

Każdy geek powinien posiadać w domu jakiś mini serwerek (choćby raspberry pi), a na nim dockera ;)

Następnie robimy z niego użytek instalując [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i ustawienie w DHCP lokalnego DNSa - wycinamy reklamy wszędzie - w przeglądarce, w aplikacjach, na smartphone, na smart TV... 

Przy okazji możemy też sobie postawić WOL, domowego OpenVPNa, domowy webserwerek, jakiś komunikator czy voiceserver... w zasadzie tylko wyobraźnia nas ogranicza (no i ewentualnie moc naszego komputerka)

Jak ktoś jest jest bardzo przewrażliwiony, to tylko [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]).

Jak ktoś jest paranoikiem, to ten TorBrowser powinien być postawiony gdzieś na jakimś remote VPSie opłaconym za pomocą wypranych bitcoinów, a łączyć powinien się z jakiegoś live distro typu Tails odpalonego na lapku kupionym za gotówkę w lombardzie w innym mieście. Do tego wybrać się na spacer by znaleźć jakieś Public WiFi ukrywając się przed kamerami :ph34r:

No i wciąż trzeba myśleć, co się robi... bo zwykle nie technologia zawodzi, a ludzie... Bo co po całym tym opsec jeśli na końcu zalogujesz się na swojego FB? :D

Jak ktoś nie jest paranoikiem, ale nie lubi jak mu ISP sprawdza co robi w internecie, bo ma internet od małego, lokalnego dostawcy - można sobie ogarnąć [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na koniec - nie przesadzajcie z tym tajemniczym "śledzeniem" przez Google Analytics i inne skrypty reklamowe. Załóżcie sobie kiedyś konto w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i zobaczcie co tam widać... 

Trzeba się pogodzić z tym, że albo idziesz na pewne ustępstwa, bawisz się na linux, cały czas się uczysz nowych technologii i poświęcasz na to masę czasu i pieniędzy (by utrzymać własny serwer poczty, własnego nextclouda itd), albo... pozwalasz sobie wyświetlić reklamy zgodne z tym czego ostatnio szukałeś(aś) i może nawet dasz zarobić reklamodawcom i sprzedawcą klikając w nie i kupując produkt, który w sumie może być nawet tym czego szukasz i to w okazyjnej cenie. W zamian dostajesz np: świetnie zabezpieczonego przed szarym użytkownikiem lub hackerem z Bangladeszu Gmaila, nielimitowany storage Video w 4k od Youtube, darmowe mapy od Google itd...

Nawet jak się nauczysz czym jest Mumble, GPG, stwierdzisz, że Keybase czy toxic jest lepszy od facebook messengera, to... okaże się, że masz tylko 5 znajomych kumpli geeków, którzy też potrafią tego używać, a cała Twoja rodzina, znajomi z pracy nie mają pojęcia o czym mówisz i patrzą na Ciebie jak na ufolutka.

Trzeba dobierać użyte środki do naszych potrzeb. O ile nie jesteście hackerami robiącymi przekręty albo nie pracujecie dla AW... ta wiedza jest średnio przydatna, tym bardziej, że nawet mając wiedzę - wciąż potrzebna jest infrastruktura i dostępy. 
Nikt nie będzie poświęcał czasu i środków na to by sprawdzić jakie masz cookies by się zalogować na wasze konto na winclub.pl. Rząd może sprawdzić sobie wasze saldo konto w banku bez hackowania was lub gdzie jedliście obiad 3 tygodnie temu - wystarczy, że zrobi sobie request po dostępnych dla nich API i dodatki do przeglądarek wam nie pomogą. Nigerski hacker złapie 500 osób na głupi phishing napisany łamaną polszczyzną umożliwiający zalogowanie się na o2, więc po co ma próbować dobijać się do zwykłego Gmaila z włączoną 2 step auth? 

Tak jak nikt nie buduje sobie w domu panic room z żelbetonowym sejfem by trzymać w nim swój paszport i 200 PLN w gotówce, tak i nie ma sensu inwestować czasu i pieniędzy w "super zabezpieczenia" na PC jeśli jest się szarym obywatelem ;) 

Legalne, zawsze zaktualizowane oprogramowanie od zaufanych i zweryfikowanych dostawców, umiejętność rozpoznania phishingu i korzystania z menadżera haseł. Rozpoznanie ataku z wykorzystaniem kodów BLIK w OLX. Nie podawanie numeru telefonu i przepisywanie kodów na stronach w internecie by nie zapisać się na głupią subskrypcję dowcipów SMS za 59.99 miesięcznie, to coś czego powinni uczyć w szkole podstawowej. To są realne zagrożenia...

marcin23imk likes this

Miałem postawiony pi-hole na raspi3 i szybko z niego zrezygnowałem bo nie blokował wszystkiego nawet pod dodaniu odpowiednich filtrów. Wróciłem do darmowej wtyczki AdGuard w Chrome i filtrów [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na telefonie mam płatną licencję AdGuarda z tymi samymi filtrami co na PC i działa świetnie. 

Godzinę temu, Paulina napisał:

Trzeba dobierać użyte środki do naszych potrzeb.

Hi. Zawsze to wmawianie, że jest przesada blokowania, gdy chce się korzystać z skryptów goole i tam paru innych na własnej stronie.

W sumie, to jakaś korzyść z nieblokowania jest, tylko jak to wmówić użytkownikom?

Jet tak, że na winclub ładuje się tych kilkanaście sekund - normalnie, bo załaduje się strona szybko, ale wstępnie i to kolorowe logo pojawia się po załadowaniu. Przełączanie jest upier..dliwe bo i na podstronach też wolno, a i cofać nielekko.

Dużo nie blokuję na winclub, ale wystarczyło zablokować parę skryptów, żeby strona chodziła szybko i prędko wyskakiwał kolorowy kwadracik logo.

Komputer staruszek optiplex 780 to lubi i ja też. Zero obciążeń i szybko. Ja, stary dziadek latam po WP/DP i wszędzie po necie onecie. Mam leciutko mimo, że wyłączyłem w przeglądarkach całkowicie, czyli wzmocniona ochrona jest wyłączona. Piszę tutaj bezproblemowo i nie wadzi mi, że clearurls pokazuje akurat liczbę 134 w trakcie pisania.

Fota392.png.dd9e2f673cb7e78fd0efa6bd107e8461.png

Bez powodu?

Wrzucam performance:

Ja Wam dam inne sprawdzone przeze mnie osobiście rozwiązanie:

- nie mam żadnych kont na serwisach społecznościowych, nigdy nie miałem i nigdy nie założę

- jedyny komunikator z jakiego korzystam to stare GG 7.7 z blokadą reklam - toczę konwersację z 5 starymi jak ja geekami z numerami poniżej 17000000

- telefon z systemem Windows którego już nikt i nic nie atakuje, nawet reklamy

- przeglądarka ze standardowymi blokerami uBlock Origin lub Adblock Plus - każdy z kilkoma dodanymi listami filtrów

Powiem Wam, tak - święty spokój - nikt nie pisze, nikt nie dzwoni, nic się w telefonie nie wyświetla, zero spamu w mailach, zero ukierunkowanych reklam jeśli gdzieś tam coś się przeciśnie.

Dla kontrastu jak wygląda życie użytkownika telefonu z Androidem, który korzysta tylko i wyłącznie sporadycznie z WhatsApp?

Odwiedza sobie jegomość 1 raz w roku market budowlany - tylko wchodzi tam i kupuje, po czym wychodzi i rozpoczyna się jego droga przez mękę:

- w telefonie zalewany jest setkami reklam produktów budowlanych w przeglądarce telefonu i w komputerze osobistym w domu

- na maila każdego dnia otrzymuje dziesiątki reklam i wiadomości z produktami budowalnymi

- każdego dnia odbiera kilka telefonów z ofertami budowalnymi

- każdego dnia otrzymuje dziesiątki sms i innych wiadomości reklamowych

- każda aplikacja wyświetla reklamy budowlane

Po tygodniu, dana osoba popełnia sepuku, strzela sobie w łeb lub skacze z mostu z przywiązaną trylinką albo samodzielnie zalewa sobie we wiadrze betonowe buty.

Może tak drastycznie jeszcze nie jest, ale rzucanie telefonem o ścianę już widziałem, uprzednio wysłuc"Jestem Idiotą"ąc przez tydzień setki epitetów pod adresem pierd... reklam.

zbigniew59 and kitaro like this

No ale niestety - jesteś dinozaurem;) - teraz już nikt - prawie - nie kupi telefonu z windowsem.

Sam mam do dzwonienia itp - starą nokię - w pracy nie mam czasu na pierdoły więc wystarczy mi dzwonienie i sms.

Ale po - mam s10+ z androidem i tam mam chrome - bo na blaszaku też mam - synchro. Mam na nim - telefonie -  mesengera - korzystam z niego TYLKO do komunikacji z córką  - bo ona go ma i nie chce innego. Korzystam z gmaila - wieeele lat - nie zmienię go bo nie wiem już w ilu serwisach musiałbym zmieniac ten adres. Chociaż mam też inne. Ale to wszystko to telemetria google - facebook - niestety ja muszę się z tym pogodzic - bo nie bardzo mam kompleksowe wyjście.

Wiec jak widzisz - to wszystko nie jest takie proste.

8 minut temu, zbigniew59 napisał:

jesteś dinozaurem

Jestem i wcale się nie wstydzę.

Kto nie jest i nie godzi się na takie życie, musi pogodzić się na "dobrodziejstwo inwentarza" otrzymane wraz nowymi technologiami, a będzie tylko gorzej.

Będzie więcej reklam i więcej inwigilacji oraz więcej płatności za wszystko - gry, Office 365, netflixy i inne mixy, a nawet samochód z abonamentem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

m4s likes this

Czytałem twój link - i nie chciałem cię obrazić - cenię twoje poglądy - to był tylko uśmiech. Mam bardzo podobne.

Reklamy jako takie można na razie blokowac w jakiś sposób - telemetrię tylko można jakoś ograniczyć w jakiś sposób.  Sama telemetria nie przeszkadza mi w jakiś sposób - ograniczam ją na wszelkie znane mi sposoby.  W sumie zawsze jakieś twoje dane gdzieś wyjdą - i nie trzeba być paranoikiem. A ryzyko że ktoś wykorzysta TWOJE dane jest takie same jak w lotto. CO INNEGO DANE LOGOWANIA - POTWIERDZENIE KODEM NA TWÓJ TELEFON.

Np. do banku i do stron które wymagają tego potwierdzenia.   To można załatwic w swoim banku - ZAWSZE wymagać potwierdzenia przez kod lub bank-id.

Dla mnie najważniejsze jest zabezpieczenie mojej kasy - inne dane - dobrze jak są ukryte - ale to nie priorytet.

Ale już telemetria wykorzystywana do personalizacji reklam i ofert, może powodować mdłości w najlepszym przypadku lub wkur.....

P.S. Właśnie sobie kupiłem zapasową baterię do Samsunga S5610 - to na czas jak zakończy swój żywot Lumia. Dzwonienie i sms wystarczy. Elektroniczne życie już mi zbrzydło. Las, rzeka, odludzie, radio i zwykły telefon, to moja przyszłość.

zbigniew59 and m4s like this