Jump to content
WinClub
DawidEs666

Jaki system na tego staruszka?

Recommended Posts

7 godzin temu, DawidEs666 napisał:

Zastanawiam się czy mógłbym ten proces dodać jakoś do autostartu, żeby za każdym razem nie musieć wchodzić we właściwości, żeby dotyk zaczął trybić. 

Zobaczył bym co jest wyłączone w msconfig

1515286487_msconfigUruchomianie.png.b017fb872e0fd8d1c18da1a0e8a7f5dc.png

albo w Yamicsoft Windows 7 Manager

1828278160_YamicsoftWindows7Manager-StartupManager.png.7fe93ab58e23bc87426957db931426b8.png

albo w CCleaner

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

albo w Odkurzacz

74739186_OdkurzaczOptymalizacjaautostartu.png.b42352f91970f583d13130e42f376b7c.png

albo w Wise Care 365

1850438764_WiseCare365Menaderuruchomienia.png.8cd839d918916b79fa8d1a13500a367d.png

albo w inny programie.

Sęk w tym, że sprawdziłem tak podstawowe rzeczy. 

Natomiast w narzędziu autoruns odkryłem brak tego pliku, najlepsze jest to, że w tym samym folderze gdzie powinien znajdować się ten plik można znaleźć aplikację do pisma odręcznego, po której uruchomieniu dotyk znowu zaczyna działać. 

Do teraz nie znalazłem sposobu jak zmusić system do automatycznego uruchamiania tego procesu w tle, szukałem nawet w internecie jakichś sterowników, czy tego brakującego pliku i nic. 

Nie mam już pomysłu. 

2 minuty temu, DawidEs666 napisał:

tym samym folderze gdzie powinien znajdować się ten plik można znaleźć aplikację do pisma odręcznego, po której uruchomieniu dotyk znowu zaczyna działać. 

Na razie zrób sobie skrót do tej aplikacji i zapytaj autora tego moda co z tym dotykiem.

Wrzuciłem to w autostart, jak znajdę moc, to może spróbuję jeszcze raz wgrać tę drugą modyfikację od sromotnika opartą na zwykłym Windowsie.

Zaraz zapytam, dzięki,

Godzinę temu, DawidEs666 napisał:

Do teraz nie znalazłem sposobu jak zmusić system do automatycznego uruchamiania tego procesu w tle, szukałem nawet w internecie jakichś sterowników, czy tego brakującego pliku i nic.

Spróbuj np. Yamicsoft Windows 7 Manager dodać wpis do Autostartu

1828278160_YamicsoftWindows7Manager-StartupManager.png.7fe93ab58e23bc87426957db931426b8.png

10 godzin temu, DawidEs666 napisał:

Wrzuciłem to w autostart, jak znajdę moc, to może spróbuję jeszcze raz wgrać tę drugą modyfikację od sromotnika opartą na zwykłym Windowsie.

Zaraz zapytam, dzięki,

Hej, a próbowałeś już JG7 ThinPC? Spróbuj, ale tylko wersję pełną. To bardzo lekki i żwawy system, być może tego właśnie szukałeś. 

DawidEs666 likes this

2 godziny temu, srom-otnik napisał:

Hej, a próbowałeś już JG7 ThinPC? Spróbuj, ale tylko wersję pełną. To bardzo lekki i żwawy system, być może tego właśnie szukałeś. 

A proponujesz na ten mój sprzęt wersję 32 czy 64 bit? 

Proponuję spróbować wersję pełną (w iso jest Full i Lite): 

To jest tylko x86 i nie jest ważne, że masz 4GB, a 0,5GB nie będzie widziane przez system. Te pozostałe obsłużone 3,5GB będzie lepiej zagospodarowane niż na jakimkolwiek innym systemie 7, 8.1, 10 itd.

10 godzin temu, DawidEs666 napisał:

Ale nie mam pojęcia jaki wpis niestety. 

Yamicsoft Windows 7 Manager kliknij

688748899_YamicsoftWindows7ManagerOptimizerStartupManager.png.4b823296ebc069588a917faaa5936668.png

albo uruchom StartupManager.exe z folderu C:\Program Files\Yamicsoft\Windows 7 Manager

teraz kliknij Add w pierwszym polu wpis nazwę aplikacji, w drugim podaj miejsce gdzie znajduje się aplikacja np. "C:\Program Files\DellTPad\Apoint.exe", trzecie zostaw bez zmianzresetuj komputer / laptop.

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Proponuję spróbować wersję pełną (w iso jest Full i Lite): 

To jest tylko x86 i nie jest ważne, że masz 4GB, a 0,5GB nie będzie widziane przez system. Te pozostałe obsłużone 3,5GB będzie lepiej zagospodarowane niż na jakimkolwiek innym systemie 7, 8.1, 10 itd.

Rozumiem, a kwestia procesora? Nie odczuję mniejszej wydajności przy 32 bitach, skoro procesor jest 64 bitowy? Bo i tak nie jest zbyt wydajny, więc nie wiem jak będzie się zachowywał na takim systemie.

1 godzinę temu, DawidEs666 napisał:

Rozumiem, a kwestia procesora? Nie odczuję mniejszej wydajności przy 32 bitach, skoro procesor jest 64 bitowy? Bo i tak nie jest zbyt wydajny, więc nie wiem jak będzie się zachowywał na takim systemie.

Wydajność będzie tak sama, albo i lepsza, ale na pewno nie gorsza.

Pojawił się problem, po zainstalowaniu systemu 32 bitowego, komputer korzysta zaledwie z 2,66 GB ramu na 4 GB. 

Za cholerę nie wiem o co teraz chodzi, nie wiem już jaki system postawić na tym złomie, żeby był dostatecznie użyteczny. 

10 minut temu, J3RZY napisał:

Lubuntu na niego^_^

nie wiadomo czy mu te gierki co chciał odpalą przez wine 

Korzystam ze zbyt wielu aplikacji dedykowanych wyłącznie Windowsowi żeby przerzucić się na Ubuntu. W dodatku nie wiem czy ta emulacja na wine czasem nie spowalnia aplikacji. 

Korzystam z platformy Steam, której chyba nie ma na Linuxa? A dłubię bardzo dużo w Clickteam Fusion 2.5, który właśnie zakupiłem na tej platformie + programy do pixelartów.

Póki co nie mam pomysłu jaki system postawić na tym laptopie, na tym ThinPC nie działa dotyk w ogóle, ram wykastrowany na dodatek, a kiedy chce wejść w funkcję systemu Windows, to system krzyczy o ograniczonych prawach przez administratora...

Zaraz sprawdzę jak sobie będzie radził z aplikacjami i kilkoma grami, bo lubię sobie wygodnie w łóżku pograć np w taką Terraria, żeby nie ślęczeć przy stacjonarce pół nocy. 

Czyli zwykła 7 x64. Szkoda, bo chętnie bym zainstalował coś, co obsługuje dotyk, ale jest też wykastrowane z różnego badziewia. 

Mody sromotnika są świetne, gdyby tylko ten cholerny dotyk działał to byłoby super. Dzięki wszystkim za pomoc, jeszcze coś pokombinuję. 

Będę jeszcze testował tego moda, ale to już chyba moje ostatnie podejście. 

2 godziny temu, DawidEs666 napisał:

Czyli zwykła 7 x64. Szkoda, bo chętnie bym zainstalował coś, co obsługuje dotyk, ale jest też wykastrowane z różnego badziewia. 

Mody sromotnika są świetne, gdyby tylko ten cholerny dotyk działał to byłoby super. Dzięki wszystkim za pomoc, jeszcze coś pokombinuję. 

Będę jeszcze testował tego moda, ale to już chyba moje ostatnie podejście. 

Wersja Full Win JG7 x64 ma działający dotyk! Lite nie. Próbowałeś? vFull jest bardzo szybka, spróbuj.

G77 and moszter like this