Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1809 LTSC x64 TEST

Recommended Posts

Win 10 1809 LTSC x64 TEST

Witam 

Jest to inaczej skonfigurowany i zoptymalizowany mój mod "Win 10 1809 LTSC x64 2020"

Zastosowałem trochę trików i sztuczek mających na celu poprawić  prace systemu.

Na sztywno StartIsBack i Explorer z Windows 7, ale głównie chodzi mi o stabilność systemu !

Dlatego poszukuję chętnych do testów i wydania opinii.

Chętni wiedzą na co się piszą :22

więc zapraszam

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chetnie bym potestowal  tylko juz na sam widok wagi iso to mam dosyc,powiedz mi jak to jest  ze LTSC jest okrojony ze smieci a waga iso jest taka sama.dziekuje.pozdr.

a co chcesz wyrzucić oprócz apek? jak w win 10 nie ma nic zbytnio więcej do usuniecia 

zainstalowałem na virtualbox przydało by się tam jakiś icon pack dodać i motyw jakiś ala windows 7 bo 10 koszmarnie wygląda 

a tak wogle to już mi się wysypał ten mod 

22 minuty temu, C9S napisał:

a tak wogle to już mi się wysypał ten mod 

dziwne, dziwny kod bledu jak na to co zmienilem ale oki

dzieki za info

czekam na info od innych

Z mojej strony zadnych uwag.Na moim sprzecie (ASUS 970 game/aura) i dla mnie to najlepszy system. Sterowniki i dodatkowe programy zainstalowaly sie bez zadnych uwag.Funkcjonalnosc i szybkosc. "KLIK I JEST". Jestem "pelen uznania".Wielkie dzieki!!!.

Jak na razie żadnych uwag ,choć jak dla mnie nie potrzebny jest cały moduł granie łącznie z Xboksem.Dzięki za włożoną pracę.

2 godziny temu, janek917 napisał:

Jak na razie żadnych uwag ,choć jak dla mnie nie potrzebny jest cały moduł granie łącznie z Xboksem.Dzięki za włożoną pracę.

co to za motyw?

da się tylko klucz od innej wpisujesz

WINDOWS 10 AKTYWACJA

Wersje Windowsa 10   Klucze

Home:     TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Home N:    3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM
Home Single Language:   7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
Home Country Specific:   PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR
Professional:    W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Professional N:   MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
Education:    NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
Education N:    2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ
Enterprise:    NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Enterprise N:    DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4

CMD komendy:

slmgr /ipk twojklucz

slmgr /skms kms8.msguides.com

slmgr /ato

Nikt nic nie pisze, bo większość usprawnień jest ukryta "pod maską" i nikomu (a przynajmniej mi) nie chciało się szukać/porównywać różnic z wcześniejszą wersją, którą wydałeś 1 Marca (zresztą porównywanie samej szybkości działania systemów postawionych na VB uważam za  chybiony pomysł).

Wrzuciłem ten system na VB, zainstalowałem kilka programów, widocznych błędów nie było (właściwie jeden, zapora simplewall nie chciała się poprawnie uruchomić, ale wynikało to z zastosowania explorera z Win7, OldNewExplorer poradził sobie z tym zonkiem). Na plus - część zbędnych usług jest domyślnie wyłączona, na czele z Windows Search, mało procesów na starcie (53) przy ustawieniach domyślnych , wszystko działa.

Poza tym spójrz na to z innej strony - użytkownicy nie skarżą się, czyli jest więcej niż dobrze, produkt jest udany :-)

Teraz czekamy na jakąś w miarę okrojoną wersję  ...

4 minuty temu, Franc napisał:

Teraz czekamy na jakąś w miarę okrojoną wersję 

10 jest taka menda teraz ze jak nawet ja sporo okroisz dużo z wagi nie zejdzie

a przestanie przyjmowac poprawki ale moze sie pomysli

Użytkownicy okrojonych wersji powinni mieć zakaz używania WU (sam moduł niestety powinien zostać w systemie ale domyślnie wyłączony - niektóre oprogramowanie bez niego nie chce się instalować/uruchamiać). A co do wagi kastrata - jak się pracuje na systemie bez kilku modułów to jest bonus do szybkości - w tym przypadku działa na wyobraźnię użytkownika efekt placebo

nudzija likes this

2 hours ago, Mr.T said:

Ponad 50 pobrań i nikt wiecej nie napisze czy warto isc dalej w tym kierunku

masakra

Jest pewnie sporo osób takich jak ja - czyli pobrałem (3x, bo mi zrywało internet w trakcie) i czekam aż mi się zachce zainstalować, chill przezesie :D

Zadna masakra!!!.Jest TYLKO JEDNA rada: pobierz i zainstaluj. To jest MOD. Kazdy instaluje SWOJE programy na SWOIM sprzecie!!!. Ja uzywam wylacznie programow do nagrywania i odtwarzania muzyki (Audio i Video) Moje programy to: Nero , Cowon JetAudio i CyberLink PowerDVD. No i programy do tzw.optymalizacji systemu.I na moim sprzecie ASUS 970 gaming/aura i CPU AMD FX4300 wszystko dziala WYBORNIE!!!.Pozdrawiam.

Godzinę temu, Mr.T napisał:

uzywa ktos windows hello face?

ja to bym wyrzucił wszystkie appx chociaż w enterze i tak ich nie ma i wszystko co się da w dism++ tylko wmp i ie zostawić bo bez tego są problemy z grami 

11 godzin temu, Mr.T napisał:

10 jest taka menda teraz ze jak nawet ja sporo okroisz dużo z wagi nie zejdzie

a przestanie przyjmowac poprawki ale moze sie pomysli

już sam ms ją pocioł i zastąpił dobre aplikacje słabymi appx

12 godzin temu, Franc napisał:

Nikt nic nie pisze, bo większość usprawnień jest ukryta "pod maską" i nikomu (a przynajmniej mi) nie chciało się szukać/porównywać różnic z wcześniejszą wersją, którą wydałeś 1 Marca (zresztą porównywanie samej szybkości działania systemów postawionych na VB uważam za  chybiony pomysł).

Wrzuciłem ten system na VB, zainstalowałem kilka programów, widocznych błędów nie było (właściwie jeden, zapora simplewall nie chciała się poprawnie uruchomić, ale wynikało to z zastosowania explorera z Win7, OldNewExplorer poradził sobie z tym zonkiem). Na plus - część zbędnych usług jest domyślnie wyłączona, na czele z Windows Search, mało procesów na starcie (53) przy ustawieniach domyślnych , wszystko działa.

Poza tym spójrz na to z innej strony - użytkownicy nie skarżą się, czyli jest więcej niż dobrze, produkt jest udany :-)

Teraz czekamy na jakąś w miarę okrojoną wersję  ...

Tak jakbym to sam napisał.Teraz czekamy na jakąś w miarę okrojoną wersję  ...

Używam drugi dzień na :

System działa odczuwalnie szybciej przy oryginalnym systemie, brakowało mi trochę Microsoft Store bo niektóre aplikacje od asusa są tylko i wyłącznie tam ale poradziłem sobie z tym :) Myślę że zostanę na dłużej przy tym systemie, dodałbym do niego jedynie jakieś odświeżone ikonki 

Godzinę temu, vic3roj napisał:

Używam drugi dzień na :

System działa odczuwalnie szybciej przy oryginalnym systemie, brakowało mi trochę Microsoft Store bo niektóre aplikacje od asusa są tylko i wyłącznie tam ale poradziłem sobie z tym :) Myślę że zostanę na dłużej przy tym systemie, dodałbym do niego jedynie jakieś odświeżone ikonki 

Tu masz ikonki

JanKo6 likes this

Można jakoś wyłączyć zaraz po zainstalowaniu systemu żeby windows update nie robiło aktualizacji sterowników . Zainstalowałem i zaktualizowało mi touchpad i jest kicha .