Jump to content
WinClub
Miastowy

Dysk SSD Crucial BX500 - czy oddawać na reklamację?

Recommended Posts

Witam,

minęło już troszkę czasu od zakupu dysku SSD Crucial BX500 120GB. Problemem głównie to wysokie temperatury, które ten dysk ma od nowości, jest w stanie sięgnąć 70 stopnia przy normalnym użytkowaniu (aktualnie jak na screenie, lecz to nie zmienia w ogóle faktu, że coś jest nie tak):

wM3E8XQ.png

Dysk zakupiony w X-KOM w sierpniu. Miał ktoś z nimi do czynienia, jeżeli chodzi o reklamacje dysków SSD?

A dlaczego nie korzystasz z firmowego narzędzia do zarządzania dyskiem? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

70 stopni podczas zapisu jeszcze nie skutkuje niczym negatywnym. W spoczynku widzę że masz 35 stopni.

8 minut temu, Miastowy napisał:

ten program jest nie pożyteczny

Hmmm... przecież posiada najlepszy odczyt SMART oraz umożliwia aktualizację firmware i Sanitize. W odczycie parametrów SMART jest przystosowany w 100% do kontrolera dysku i odczytuje bez błędów.

Dysk bezbłędny. Temp max. akceptowalna - nie powoduje throttlingu. Plastykowa obudowa nie będzie odprowadzała ciepła. Dyski Cruciala z aluminiową obudową miały termopad między kontrolerem, a obudową, która służyła jako radiator.

Czyli nie mam się czym przejmować. O to chodziło.:good3: Dziękuje za informację.

A  co do tego momentum cache. Gdy miałem to jakiś czas temu włączone to  zaczął freezować przy niskim naładowaniu baterii. To normalne?

Olej to przereklamowane Momentum Cache, u mnie na PC też to świrowało. Co któreś włączenie kompa i CHKDSK na powitanie, tak jakbym poprzedniej sesji nie zamknął właściwie, jak po zaniku prądu albo hard resecie. Nie wiem czy to wina dysku (stary MX100), czy systemu Win7 Pro, czy samego programu. Odinstalowałem i wszystko wróciło do normy.

10 godzin temu, Widzior napisał:

Olej to przereklamowane Momentum Cache, u mnie na PC też to świrowało. Co któreś włączenie kompa i CHKDSK na powitanie, tak jakbym poprzedniej sesji nie zamknął właściwie, jak po zaniku prądu albo hard resecie. Nie wiem czy to wina dysku (stary MX100), czy systemu Win7 Pro, czy samego programu.

Testowałem na M550 i MX100 na Win 7 i 8.1 - nigdy żadnych problemów. Sęk w tym, że nie warto. Cyferki piękne, ale w rzeczywistości wzrost wydajności na poziomie 5%.

40 minut temu, Miastowy napisał:

W wszystkich BX500 SSD-Z pokazuje n/a.

Większość tanich kontrolerów tak ma. Taka specyfika tanich dysków.

Ale mimo wszystko według Ciebie dysk jest w porządku i nie mam czego się obawiać? Jeszcze wkleję z innych programów SMART dla potwierdzenia, bo pewnie program programowi nie równy.