Jump to content
WinClub
maxxam97

Tani laptop na uczelnie, w podróż i do łóżka [0-1000zł]

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Postanowiłem napisać temat na forum, żeby podsumować wszystkie dotychczasowe informacje i z Waszą pomocą podjąć finalną decyzję. Z góry przepraszam za ścianę tekstu. 

Studiuję informatykę i coraz częściej biorę udział w różnych szkoleniach czy warsztatach gdzie nie ma dostępu do komputerów. Zdarza się, że koniecznie muszę odrobić zajęcia akademickie z inną grupą, pomimo braku wolnych miejsc albo, że prowadzący chce zobaczyć projekt nad którym pracuję (w tym zbliżająca się praca inżynierska). To wszystko sprawia, że potrzebuję własnego, możliwie mobilnego i małego laptopa. W akademiku mam 2x23" monitory oraz PC'ta, na którym tworzę wszystkie projekty stąd nie zależy mi zbytnio na obszarze roboczym.

Laptopa będę używał więc na uczelni (pisanie na wykładach, pokazywanie kodu prowadzącym), w łóżku (netflix) czy w pociągu (sporadycznie klepanie kodu czy wysyłanie maili). Oczekuję więc, że laptop będzie po prostu mobilny (lekki). Programami, które wykorzystuję podczas programowania jest IntelliJ IDEA, Unity3D, VisualStudio, AndroidStudio, XAMPP, Postman. Ostatnio do tego doszedł jeszcze Solidworks i Autocad (ale tutaj wystarczy mi jedynie możliwość uruchomienia, nie wymagam znaczącej płynności).

Oprócz tego, moje oczekiwania to:

Cena: około 1000zł

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Natomiast Della E7270 doceniam za bardzo ładną klapę laptopa. Niestety, waga również zdecydowanie większa... Bryła również kanciasta...

Gwarancja, miejsce zakupu i stan: Nie mam oporów przed kupnem laptopa z internetu. Również nie mam problemu z tym, żeby laptop był trochę porysowany (w granicach rozsądku, tzw. klasa A- ). Chciałbym mieć chociaż te pół roku gwarancji. Co o tym sądzicie? Jest sens? Widziałem sklep oferujący sprzęt z 3-miesięczną gwarancją (z mocno konkurencyjnymi cenami) ale czy to nie za mało? A może "skoro przez tyle lat nic się nie zepsuło to dlaczego teraz miałoby się zepsuć"? Jestem osobą, która dba o sprzęt więc jeżeli kupując nie będzie z nim żadnego problemu- u mnie też się nie zepsuje.

Moje propozycje: 

-HP Elitebook 820 G3 (ewentualnie G2)

-HP Elitebook 840 G3 (ewentualnie G2)

-Dell Latitude 7270

-Thinkpady z serii T (przykładowo T460) lub X (X250)

Jeżeli chodzi o konkretną aukcje to znalazłem takie coś. Cena chyba dość kusząca jak za chociażby 16GB RAM i ten procesor.

Co o tym wszystkim sądzicie? Uda mi się znaleźć coś ciekawego w cenie poniżej 1000zł (najlepiej znacznie poniżej?) Jak wspominałem- ważna jest dla mnie mobilność i w miarę sensowny czas na baterii z pamięcią o tym, że laptop ma służyć do klepania kodu ;) 

Z góry dzięki za pomoc i przeczytanie całej tej ściany tekstu!

Pozdrawiam!

Daje tylko w Klasie, bo w innych masz niewielką szansę o dostanie laptopa w dobrym stanie wizualnym.

itd.

maxxam97 likes this

1 godzinę temu, moszter napisał:

Daje tylko w Klasie, bo w innych masz niewielką szansę o dostanie laptopa w dobrym stanie wizualnym.

itd.

Już na pierwszy rzut oka widać, że przeważają X250tki z i5 5300U na pokładzie. Zastanawia mnie czy dlatego, że są najbardziej "odpowiednie" w moim budżecie czy ludzie masowo się ich pozbywają?

Co sądzisz o podanym przeze mnie modelu Elitebooka? Jak wypada w porównaniu do tych X250tek? (Ja widzę 2x więcej ramu, mocniejszy procesor i ładny kształt za około 200 zł-300 zł więcej. Warto?) Ewentualnie 1050zł kosztował Elitebook 820 G3 w klasie A.

Mógłbym ewentualnie zaryzykować i kupić, jednocześnie pamiętając o 14 dniowej możliwości zwrotu gdyby przyszedł bardzo porysowany lub faktycznie iść w stronę skoro jest bezkonkurencyjny w tej cenie przy moich oczekiwaniach.

Szkoda, że na allegro nie można szukać po klasie...

10 godzin temu, maxxam97 napisał:

Tani laptop na uczelnie, w podróż i do łóżka [0-1000zł]

Na  uczelnię to idziesz po wiedzę , w podróż to lepiej flaszkę weź  szybciej zleci ta podróż  ,a do łóżka  lepiej jakąś  " laskę " a nie laptopa ! :tooth:.

A tak poważnie  to  lepiej rusz cztery litery  i fizycznie pooglądaj  sprzęcik  a później  przez internet zamów.

Lepiej  nieraz  dołożyć  parę złotych  do nowego  lub używki  niż potem  pluć sobie w brodę  ( a mogłem tak a siak ) bo biednego nie stać na tandetę  a chytry dwa razy traci, przecież nie kupujesz tego  na " 5 minut "  tylko przynajmniej na okres studiów .

Więc  pomyśl dwa razy  i na spokojnie  bo decyzja i tak zawsze będzie Twoja.

maxxam97 likes this

2 godziny temu, maxxam97 napisał:

Już na pierwszy rzut oka widać, że przeważają X250tki z i5 5300U na pokładzie. Zastanawia mnie czy dlatego, że są najbardziej "odpowiednie" w moim budżecie czy ludzie masowo się ich pozbywają?

Więcej X250 z tego powodu że dałem tylko parę ofert w klasie 'A' i nie dałem laptopów z i5 gen. 1-3.

Co sądzisz o podanym przeze mnie modelu Elitebooka? Jak wypada w porównaniu do tych X250tek? (Ja widzę 2x więcej ramu, mocniejszy procesor i ładny kształt za około 200 zł-300 zł więcej. Warto?) Ewentualnie 1050zł kosztował Elitebook 820 G3 w klasie A.

Wypada lepiej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], lepszy RAM czyli DDR4-2133, a w X250 tylko DDR3L-1600, co do wyglądu, oraz innych zagadnień np. chodzenie, się nie wypowiem, bo się na tych aspektach nie znam.

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

Lepiej  nieraz  dołożyć  parę złotych  do nowego 

Bzdura

Wiadomo że nowy będzie lepszy, ale o ile lepszy.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

żaden nie jest 3-4 razy lepszy, a są 3-4 raza droższe niż to co dałem rok temu za [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w klasie 'B'

i na pewno te nowe laptopy mają 100 razy gorsze chodzenie.

maxxam97 likes this

52 minuty temu, woj_ani217 napisał:

Na  uczelnię to idziesz po wiedzę , w podróż to lepiej flaszkę weź  szybciej zleci ta podróż  ,a do łóżka  lepiej jakąś  " laskę " a nie laptopa ! :tooth:.

A tak poważnie  to  lepiej rusz cztery litery  i fizycznie pooglądaj  sprzęcik  a później  przez internet zamów.

Lepiej  nieraz  dołożyć  parę złotych  do nowego  lub używki  niż potem  pluć sobie w brodę  ( a mogłem tak a siak ) bo biednego nie stać na tandetę  a chytry dwa razy traci, przecież nie kupujesz tego  na " 5 minut "  tylko przynajmniej na okres studiów .

Więc  pomyśl dwa razy  i na spokojnie  bo decyzja i tak zawsze będzie Twoja.

Na uczelnię- niestety, tylko po papier

W podróży- w pociągu picie niestety zabronione... chyba, że jak ja kiedyś pijesz z konduktorem ;)

Do łóżka- nie bez powodu napisałem "netflix" (z dziewczyną), a nie oglądanie filmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byłem w AMSO wczoraj albo przedwczoraj. Niestety, z jakiegoś dziwnego powodu laptopy nie miały przy sobie swoich cenników ani wskazań na modele. Każdy z nich podnosiłem i sprawdzałem pod spodem w poszukiwaniu modelu. Za dużo, żeby zapamiętać. Nie mniej jednak- większość z nich mi się podobała. Nie ukrywam, że 820/840 G3 chyba najbardziej. Pamiętam też, że byłem pozytywnie zaskoczony tym, że T460p wcale nie jest tak gruby na jakiego się wydaje na zdjęciach.

Inne doceniałem za niską wagę, a jak się później okazywało: przykładowo były bez baterii...

Stąd musiałbym iść do sklepu i na spokojnie je tam pomacać. Niestety, w obecnej sytuacji sam jestem zwolennikiem ruchu "W domu masz krzesło? To na nim siedź" stąd raczej to minimum ograniczam wyjścia z domu ;) 

2 godziny temu, moszter napisał:

Bzdura

Wiadomo że nowy będzie lepszy, ale o ile lepszy.

żaden nie jest 3-4 razy lepszy, a są 3-4 raza droższe niż to co dałem rok temu za [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w klasie 'B'

i na pewno te nowe laptopy mają 100 razy gorsze chodzenie.

Bzdura i jeszcze na tłusto to piszesz !?, jak chcesz coś  skomentować to nie wyrywaj słów z całego zdania  ,ja napisałem wyraźnie :

" Lepiej  nieraz  dołożyć  parę złotych  do nowego  lub używki  niż potem  pluć sobie w brodę  ( a mogłem tak a siak ) bo biednego nie stać na tandetę  a chytry dwa razy traci, przecież nie kupujesz tego  na " 5 minut "  tylko przynajmniej na okres studiów . "

Na uczelnię- niestety, tylko po papier

W podróży- w pociągu picie niestety zabronione... chyba, że jak ja kiedyś pijesz z konduktorem ;)

Do łóżka- nie bez powodu napisałem "netflix" (z dziewczyną), a nie oglądanie filmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byłem w AMSO wczoraj albo przedwczoraj. Niestety, z jakiegoś dziwnego powodu laptopy nie miały przy sobie swoich cenników ani wskazań na modele. Każdy z nich podnosiłem i sprawdzałem pod spodem w poszukiwaniu modelu. Za dużo, żeby zapamiętać. Nie mniej jednak- większość z nich mi się podobała. Nie ukrywam, że 820/840 G3 chyba najbardziej. Pamiętam też, że byłem pozytywnie zaskoczony tym, że T460p wcale nie jest tak gruby na jakiego się wydaje na zdjęciach.

Inne doceniałem za niską wagę, a jak się później okazywało: przykładowo były bez baterii...

Stąd musiałbym iść do sklepu i na spokojnie je tam pomacać. Niestety, w obecnej sytuacji sam jestem zwolennikiem ruchu "W domu masz krzesło? To na nim siedź" stąd raczej to minimum ograniczam wyjścia z domu ;) 

" Nie wszystko co się świeci to złoto "  

Na pewno  Tobie by pasował  ,cieniutki ,lekki i mocny ,ale dzisiaj tak się nie da tego pogodzić bo albo rybki albo akwarium .

Cienki i lekki  bo wszystko napchane na  małą płytkę i jak coś walnie  to wymiana praktycznie całych bebechów , nic nie rozszerzysz  nic nie dołożysz bo nie ma gdzie.

Z tego co piszesz  to Tobie  by pasował   w miarę lekki ( najlepiej obudowa aluminium ) z porządną baterią  i  w miarę " mocny "  żebyś potem   nie rzucał mięsem że się coś tnie , zacina itd...

maxxam97 likes this

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

" Nie wszystko co się świeci to złoto "  

Na pewno  Tobie by pasował  ,cieniutki ,lekki i mocny ,ale dzisiaj tak się nie da tego pogodzić bo albo rybki albo akwarium .

Cienki i lekki  bo wszystko napchane na  małą płytkę i jak coś walnie  to wymiana praktycznie całych bebechów , nic nie rozszerzysz  nic nie dołożysz bo nie ma gdzie.

Z tego co piszesz  to Tobie  by pasował   w miarę lekki ( najlepiej obudowa aluminium ) z porządną baterią  i  w miarę " mocny "  żebyś potem   nie rzucał mięsem że się coś tnie , zacina itd...

Przyznaję, że masz rację. Szukam idealnego laptopa w cenie śmiesznie niskiej.

Rozumiem, że rozpatrujesz tutaj podział na dwie możliwości:

a) lekki i cienki, ale bez możliwości rozbudowy i z o wiele trudniejszą wymianą podzespołów w razie awarii

b) grubszy, cięższy, ale łatwiejszy do demontażu

Chciałbym znaleźć jakieś sensowny środek pomiędzy nimi. Prawdopodobnie, nie będę w nim nic dokładał, ani poprawiał- od tego mam stacjonarkę. Mógłbym więc bez problemu zdecydować się na wariant "a". Jednak dzięki, że otworzyłeś mi oczy co do awaryjności takiego sprzętu. Nie pomyślałem o tym wcześniej. 

Jak uważasz? Czy takie laptopy są same w sobie awaryjne? Mam tu na myśli kilkuletnie poleasingowce. Skoro tyle już przeżyły to dlaczego miałyby się zepsuć? Prawdopodobnie sprzęt nie zostanie przeze mnie uszkodzony mechanicznie- jak wspominałem- czasami aż przesadnie dbam o sprzęt. 

Jeżeli uszkodzi mi się jakaś kluczowa część (tutaj wstawić nazwę komponentu ;) ) i laptop będzie wymagał wymiany- kosztów jakiego rzędu mogę się spodziewać zarówno przy łatwiejszych i trudniejszych w demontażu laptopach?

Jednocześnie- pamiętajmy, że szukam laptopa w okolicach 1000zł. Jeżeli sama naprawa miałaby wynieść ~700zł czy cokolwiek bliskie temu- łatwiej byłoby kupić nowy sprzęt ;) 

ja bym szukał laptopa z procesorami 6 gen. Obsługa NVME, ddr4, usb c. Ja osobiście nie dawno kupiłem della e5450 z nvidią i z laptopa jestem zadowolony ale mam gdzieś z tyłu głowy że mogłem kupić coś lepszego

maxxam97 likes this

23 minuty temu, maxxam97 napisał:

Przyznaję, że masz rację. Szukam idealnego laptopa w cenie śmiesznie niskiej.

Rozumiem, że rozpatrujesz tutaj podział na dwie możliwości:

a) lekki i cienki, ale bez możliwości rozbudowy i z o wiele trudniejszą wymianą podzespołów w razie awarii

b) grubszy, cięższy, ale łatwiejszy do demontażu

Chciałbym znaleźć jakieś sensowny środek pomiędzy nimi. Prawdopodobnie, nie będę w nim nic dokładał, ani poprawiał- od tego mam stacjonarkę. Mógłbym więc bez problemu zdecydować się na wariant "a". Jednak dzięki, że otworzyłeś mi oczy co do awaryjności takiego sprzętu. Nie pomyślałem o tym wcześniej. 

Jak uważasz? Czy takie laptopy są same w sobie awaryjne? Mam tu na myśli kilkuletnie poleasingowce. Skoro tyle już przeżyły to dlaczego miałyby się zepsuć? Prawdopodobnie sprzęt nie zostanie przeze mnie uszkodzony mechanicznie- jak wspominałem- czasami aż przesadnie dbam o sprzęt. 

Jeżeli uszkodzi mi się jakaś kluczowa część (tutaj wstawić nazwę komponentu ;) ) i laptop będzie wymagał wymiany- kosztów jakiego rzędu mogę się spodziewać zarówno przy łatwiejszych i trudniejszych w demontażu laptopach?

Jednocześnie- pamiętajmy, że szukam laptopa w okolicach 1000zł. Jeżeli sama naprawa miałaby wynieść ~700zł czy cokolwiek bliskie temu- łatwiej byłoby kupić nowy sprzęt ;) 

Uwierz mi   trochę tego szrotu  przez moje ręce już przeszło  i jak otworzysz  takiego " ładniutkiego , leciutkiego " to połowę  tej obudowy zajmuje  płytka z podzespołami i  z drugiej połówki  połowa to  bateria  wlutowana a reszta pusta i jak coś w nim zdechnie  a nie masz stołu montażowego  to możesz sobie popatrzeć i zamówić nową płytę  ( w zasadzie 80 % laptopa ) tak więc  lepiej  kupić lepszą " używkę"  w cenie lub mniej i dokupić lepszą baterię  jak jest niezbędna.

Popatrz  po tematach  gdzieś wiktorynek   polecał coś konkretnego.

Musisz sam wypośrodkować  za i przeciw  i wybrać -  Twoja decyzja i Twoja kasa.

maxxam97 likes this

1 minutę temu, woj_ani217 napisał:

Uwierz mi   trochę tego szrotu  przez moje ręce już przeszło  i jak otworzysz  takiego " ładniutkiego , leciutkiego " to połowę  tej obudowy zajmuje  płytka z podzespołami i  z drugiej połówki  połowa to  bateria  wlutowana a reszta pusta i jak coś w nim zdechnie  a nie masz stołu montażowego  to możesz sobie popatrzeć i zamówić nową płytę  ( w zasadzie 80 % laptopa ) tal więc  lepiej  kupić lepszą " używkę  w cenie lub mniej i dokupić lepszą baterię  jak jest niezbędna.

Popatrz  po tematach  gdzieś wiktorynek   polecał coś konkretnego.

Musisz sam wypośrodkować  za i przeciw  i wybrać -  Twoja decyzja i Twoja kasa.

Wierzę Ci. Masz rację. Jednak z drugiej strony... Skoro i tak nie planuję z nim jakiejś znacznej przyszłości... Jeżeli wytrzyma 2-3 lata to i tak będę się cieszył :D 

Mógłbym Cię jeszcze prosić o opinię co do awaryjności takiego sprzętu? Jak często się psuje? Ważna jest gwarancja? Jeżeli tak to jaka- rozruchowa na jakieś 1-3 miesiące czy lepiej szukać 12 miesięcy lub nawet dopłacić do 2 lat?

Dodatkowo- jeżeli chodzi o określenie demontowalności serii laptopów?

a) Thinkpady X250 (i pokrewne)

b) Thinkpady T460 (i pokrewne)

c) Dell Latitude E7250 (i pokrewne)

d) Elitebook 820/840 (i pokrewne)

Jest coś jeszcze sensownego w tym budżecie?

Czekam właśnie na wiktorynek bo już od trzeciej osoby słyszę, żeby poczekać na opinię jego jako eksperta w tej dziedzinie :D 

Nie musisz czekać na wiktorynka  gdzieś tiu podawał linki  poszukaj.

Te co podajesz to do każdego można by się przyczepić  mniej lub więcej ,ale ja bym brał pod uwagę  Dell Latitude E7250.

Co do gwarancji  wiadomo  czym więcej dają to z korzyścią dla  Ciebie , laptopy już wygrzane , wymiętolone  więc  powinny wytrzymać  ten okres jaki podajesz.

Dzisiaj  z tym sprzętem  to jak w ToTo -lotka  trafisz na sztukę ok to będzie ok ,jak trafisz na bubla  to na dzień dobry  sufit od łaciny czarny , ekologia nie dają do cyny ołowiu i robią się tak zwane zimne  luty.

Te nowe sprzęty nawet połowy tego nie wytrzymują co te z przed  dwudziestu  lat , to se ne vrati, Panie Hawranek,

19 godzin temu, maxxam97 napisał:

Bateria: Podróż pociągiem trwa około 3h. Średniej długości film w łóżku- 1h 45 min. Dwa wykłady pod rząd bez dostępu prądu 3h 30 min. Chciałbym, aby laptop sprostał tym wymaganiom. Fajnie by było, żeby była wymienialna, a zamiennik nie kosztował wiele

Dużo już napisano, więc odniosę się tylko do baterii.

Niestety lekki laptop, a do tego tani najczęściej wyklucza dobrą baterię. Dobra i pojemna bateria nie jest lekka, nie jest mała i nie jest tania. Ludzkość jeszcze nie pokonała pewnych ograniczeń.

O zamiennikach zapomnij. Jak zajdzie potrzeba regeneruj oryginalną z opcją powiększenia pojemności.

maxxam97 likes this

2 minuty temu, wiktorynek napisał:

Dużo już napisano, więc odniosę się tylko do baterii.

Niestety lekki laptop, a do tego tani najczęściej wyklucza dobrą baterię. Dobra i pojemna bateria nie jest lekka, nie jest mała i nie jest tania. Ludzkość jeszcze nie pokonała pewnych ograniczeń.

O zamiennikach zapomnij. Jak zajdzie potrzeba regeneruj oryginalną z opcją powiększenia pojemności.

Obawiasz się więc, że nie wytrzyma tych 3h? 

Owszem, dużo już napisało, ale jestem ciekaw Twojego podejścia. Na moim miejscu za czym w szczególności byś się rozglądał? Nie ukrywam, że nadal kusi ten (16GB, 256 SSD, i5 6300U) W testach z tego co czytałem to mówią, że raczej się nie grzeje.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jednak podobno może być problematyczny w przypadku awarii...

Co więc finalnie byś mi polecił? Za jakimi modelami się rozglądać? Brać pod uwagę tę 820'tkę czy raczej szukać innych? 

Mógłbym Cię prosić o podrzucenie sensownych modeli laptopów odpowiadających moim wymaganiom w możliwie najlepszym stopniu? Szukam niby po procesorze, ale różnie z tym idzie bo też nie znam wszystkich sensownych albo ludzie nie piszą... Chociażby po przecinku, beż żadnych linków czy coś. Resztę będę już sobie sam googlował.

Na ten moment mam:

• X250,
  • 840 G3, 
  • 820 G3,
  • T450s,
  • E7270...

Czy 12.5" z 720p nadaje się w ogóle do pracy? Nawet jeżeli mówimy o wyłącznie uruchamianiu kodu czy pisaniu wykładów w wordzie. Czy klawiatura nie jest po prostu za mała, żeby w miarę wygodnie pisać?

W sklepie, w AMSO trochę macałem te klawiatury, ale ciężko określić po 20 sekundach dotykania na wyłączonym sprzęcie i z laptopem na półce na wysokości oczu... 

I ostatnie pytanie- co sądzisz o kupowaniu sprzętu na allegro z tych konkurencyjnych cen? Przykładowo jak z linku powyżej... Ewentualnie masz może jakiś polecany sklep z poleasingowcami oprócz Amso?

Raczej odradzam kupno sprzętu z Allegro od shoplet, chyba że odbiór osobisty. Mogą być duże wady, niestety zatajone.

Ogólnie jestem negatywnie nastawiony do procesorów U, ale są sytuacje gdzie mogą się sprawdzić, z tym, że dobre konstrukcje "dobrze" kosztują.

Czy 12,5" jest dla Ciebie odpowiedni, to ja już nie wiem. Sam musisz ocenić czy jest dobry dla Twoich potrzeb. Powyżej masz 13,3" i 14,1"

maxxam97 likes this

16 godzin temu, wiktorynek napisał:

Raczej odradzam kupno sprzętu z Allegro od shoplet, chyba że odbiór osobisty. Mogą być duże wady, niestety zatajone.

Ogólnie jestem negatywnie nastawiony do procesorów U, ale są sytuacje gdzie mogą się sprawdzić, z tym, że dobre konstrukcje "dobrze" kosztują.

Czy 12,5" jest dla Ciebie odpowiedni, to ja już nie wiem. Sam musisz ocenić czy jest dobry dla Twoich potrzeb. Powyżej masz 13,3" i 14,1"

Może nie odkryłem ameryki, ale nauczyłem się lepszego wyszukiwania na allegro. Tj. poprzez szukanie dokładnych fraz i stosowania alternatywy logicznej (lub). Ustawiam teraz za każdym razem wszystkie moje wymagania co do ilości RAMu czy SSD, a w wyszukiwarce wpisuje nazwy procesorów tj.

("4200M" "4300M" "4600M" "5600U" "6200U" "6300U") <- dodalibyście coś tutaj?

Rozumiem, że głównie na te procesory patrzeć i one są warte uwagi w moim budżecie? Jeszcze jakiś byście dołożyli? Jest masa laptopów z i5 5300U na pokładzie. Jak wypada w tej stawce?

Jednocześnie takie szukanie ma trochę minusów. Co po niektórzy używają i5 4300 bez żadnej litery i wtedy takie też od razu odrzuca...

Coraz bardziej zastanawiam się nad T440p z 4300M, jednak nie znam jego masy. Znalazłem na tej stronie informację o ponad 2.2kg [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jednak w specyfikacji ma przecież inny, mocniejszy procesor, dedykowaną kartę graficzną oraz HDD. Może stąd ta waga?

Czy mogę gdzieś znaleźć informację na temat wagi laptopów z różnymi procesorami? Fakt zamiany HDD na SSD z pewnością odchudzi mój laptop, ale ile g mniej mogę się spodziewać po "wycięciu" dedykowanej grafiki? Czy "baza" i7 4700MQ będzie ważyła tyle samo co i5 4300M czy te modele również różnią się chłodzeniem?

42 minuty temu, maxxam97 napisał:

Jest masa laptopów z i5 5300U na pokładzie. Jak wypada w tej stawce?

Kiepski procesor najczęściej montowany w bardzo kiepskich laptopach.

43 minuty temu, maxxam97 napisał:

ponad 2.2kg [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jednak w specyfikacji ma przecież inny, mocniejszy procesor, dedykowaną kartę graficzną oraz HDD. Może stąd ta waga?

Ta różnica w wyposażeniu ma wpływ na wagę mniejszy niż 100g.

44 minuty temu, maxxam97 napisał:

Czy "baza" i7 4700MQ będzie ważyła tyle samo co i5 4300M czy te modele również różnią się chłodzeniem?

W większości tak, a tam gdzie będzie inne chłodzenie, to różnica będzie rzędu 50g.

maxxam97 likes this

21 minut temu, wiktorynek napisał:

Ta różnica w wyposażeniu ma wpływ na wagę mniejszy niż 100g.

Czyli wychodzi na to, że T440p jest po prostu ciężkim laptopem... 

Głównie właśnie rozglądałem się za nim i za Latitude 7240 oraz x250. Poszukam jeszcze czy znajdzie się coś ciekawego w moim budżecie z tymi procesorami.

24 minuty temu, wiktorynek napisał:

Kiepski procesor najczęściej montowany w bardzo kiepskich laptopach.

Rozumiem. W takim razie i5-5300U od razu odpuścić? Jak coś to szukać chociaż tego i5-4300M lub i5-6300U? 

Jeżeli powiedzmy dołożyłbym tak do 1500zł- Pojawia się nam na horyzoncie coś zdecydowanie lepszego? Coś co idealnie wpasuje się w moje wymagania? Czy raczej nadal to samo?

34 minuty temu, maxxam97 napisał:

Czyli wychodzi na to, że T440p jest po prostu ciężkim laptopem... 

Lekki oznacza w 99,9% mega tandetny pod każdym względem - jakość, podzespoły, bateria, układ chłodzenia. Cudów nie ma.

36 minut temu, maxxam97 napisał:

i5-6300U

Różnica między 5300u a 6300u to 100MHz czyli... nic!

maxxam97 likes this

Co do i5 5300u to nie wiem czy się zgodzić.  Siedzę obecnie na T450s i do przeglądania internetu nic więcej nie trzeba. Oczywiście mówie tutaj o laptopie ważącym 1.5kg, kompaktowych rozmiarów, z solidną obudową i mega cichą pracą przy moim użytkowaniu. 15-20 kart w chrome bez żadnego problemu, w tle jakiś kompilator C++, czasem Java i śmiga. Do cięższych zadań mam PC, bo taka była idea takiego połączenia :D

Ale coś za coś, można brać oczywiście procki z M, ale wtedy waga skacze do 2kg i laptop jest grubości Ewy Wellman

maxxam97 likes this

Oczywiście zgadzam się - wszystko zależy od oczekiwań. Dla mnie i5 5300u i podobne, są nie do przyjęcia. Dla mnie to tragedia pracy, ale innym mogą wystarczyć. Dla mnie minimum na dzień dzisiejszy to i7 4700MQ + SSD absolutne minimum 250GB + minimum 16GB RAM. Waga laptopa nie ma dla mnie żadnego znaczenia - każdy bez problemu da się przenieść, a kolana mi nie odpadną.

woj_ani217 and maxxam97 like this

Do twoich potrzeb wystarczy spokojnie Lenovo IdeaPad 81MU00CYPB za 1199zł

Jak ktoś piszę, że pentium gold jest słaby do internetu to znaczy że nigdy nie używał.

Tutaj masz więcej informacji. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

17 minut temu, jou300 napisał:

Jak ktoś piszę, że pentium gold jest słaby do internetu to znaczy że nigdy nie używał.

On nie jest słaby - jest bardzo słaby. Laptop w tym konfigu jest niezdolny do użytkowania. Każdy ma swoje kryteria. :)