Jump to content
WinClub
dzikiws

Martwy windows 8.1

Recommended Posts

Witam.

Mam drobny problem z Windows 8.1, a mianowicie po uruchomieniu często jest martwy przez około 2 do 3 minut, domyślam się co się dzieje, chodzi o dostęp do internetu czy on jest czy nie, ale moje pytanie brzmi:

jaki jest darmowy program do śledzenia startu windowsa, który będzie podawał, który program zużywa najwięcej mocy procka lub blokuje jego działanie.

Dzięki.

Zastanawia mnie brak podpowiedzi, czyżby nie było programu który startuje razem z systemem i ma podgląd na uruchamiane aplikacje w tle i ich obciążenie dla systemu, podając to w jasny i czytelny sposób do odczytania, nie chodzi o programy czytające "autostart", ale dodatkowo o ich obciążenie dla sprzętu.

Przyczyn może być mnóstwo:

sprzętowa (np. dysk)

programowa (wirus, zły sterownik)

.

Na początek konfiguracja sprzętu, stan dysku, ilość procesów.

Witam , nie zrozumiałeś mojej intencji, miałem tylko na myśli podpowiedź o programie który jest darmowy i potrafi podpowiedzieć z czym mam problem, a co do sprzętu, stany dysku i ilości procesów o tym nic nie pisałem, z bardzo prostego powodu, sam to potrafię sprawdzić.

W dniu 8.03.2020 o 08:43, dzikiws napisał:

jaki jest darmowy program do śledzenia startu windowsa, który będzie podawał, który program zużywa najwięcej mocy procka lub blokuje jego działanie.

Jest. Darmowe narzędzie Windows, które się nazywa Menadżer zadań.

Prawo klik na pasku zadań: Menadżer zadań - Uruchamianie :)

W dniu 8.03.2020 o 08:43, dzikiws napisał:

Mam drobny problem z Windows 8.1, a mianowicie po uruchomieniu często jest martwy przez około 2 do 3 minut,

Prawdopodobnie po uruchomieniu masz jakieś zaplanowanie zadanie i przez parę minut skanuje system. Sprawdź w zaplanowanych zadaniach. Albo masz jakiś program av, co skanuje system po uruchomieniu.

W dniu 10.03.2020 o 16:18, dzikiws napisał:

Witam , nie zrozumiałeś mojej intencji, miałem tylko na myśli podpowiedź o programie który jest darmowy i potrafi podpowiedzieć z czym mam problem, a co do sprzętu, stany dysku i ilości procesów o tym nic nie pisałem, z bardzo prostego powodu, sam to potrafię sprawdzić.

8 godzin temu, wiktorynek napisał:

akie objawy powoduje również problem ze sterownikami najczęściej w laptopach w konfiguracji Intel + AMD oraz podłączony drugi (kolejny) dysk oprócz systemowego.

A my się produkujemy, a wystarczyłby glarysoft - tam jest opcja pokazania - co i ile czasu ładuje się z systemem. Darmowy autoruns organizer portable pokazuje czas uruchomienia systemu. A gdy powiedzmy kilkanaście sekund pokaże uruchamianie systemu, to mu jakiś program/monitor czyści, czy sprawdza.

Mnie kiedyś po uruchomieniu pulpit był nieaktywny do 6 minut, ale PPN na pasku zadań dało się kliknąć task manager - i dopatrzyłem się procesu aktualizacji zabezpieczeń win 7, która była uruchamiana po starcie systemu. Wyłączyłem zadania, pozbyłem się tej aktualizacji i laptop śmigał.

Witam.

Przepraszam ale 2 i trzecia podpowiedź mnie w****** i przestałem czytać.

Muszę po tych dodatkowych , kolejnych podpowiedziach dodać: jest to stacjonarny po modyfikacjach, płyta Asus P5QL SE, proc Q9450, 4GB ram, GTX 670, tak w skrócie.

Opiszę moje boje z problemem, największy problem, który nie dawał mnie spokoju to Matrix Intel Storage, czyli błąd przy od montowaniu USB (dysku czy flash), objawiało się to tak: system informował iż można odłączyć, a diody w urządzeniu się paliły, nawet nie migły podczas odłączania. Dobre odłączanie USB działało w XP, ale ja używałem win 7 zarówno 64 jak i 32, efekt taki sam, dlatego zacząłem testować inne systemy i tak na "10" po "ugrade" z "7" efekt taki sam, dopiero windows 8.1 pracuje prawidłowo zarówno w 64 jak i 32, tu działanie USB jest prawidłowe, rozłączanie następuje szybko i diody w urządzeniach USB poprawnie informują o rozłączeniu.

Dlatego pisałem o programie do śledzenia startu systemu i jego historię abym po okresie zamrożenia mógł wejść w historię plików uruchamianych przez system i je przeanalizować.

Jestem bardzo skrupulatny jeśli chodzi o działanie sprzętu, a błędy w systemach w szczególności mnie zawsze zajmowały, tylko takiego przypadku jeszcze nie miałem.

A teraz zostało tylko wychwycić jaki to program blokuje system, bo w tym czasie nic nie można otworzyć ani uruchomić.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tego chyba nawet nie spróbowales

4 godziny temu, dzikiws napisał:

Matrix Intel Storage, czyli błąd przy od montowaniu USB (dysku czy flash), objawiało się to tak: system informował iż można odłączyć, a diody w urządzeniu się paliły, nawet nie migły podczas odłączania. Dobre odłączanie USB działało w XP, ale ja używałem win 7 zarówno 64 jak i 32, efekt taki sam

Pisownia dramat. Przechodząc do rzeczy - co ma wspólnego Intel Matrix Storage Manager z odłączaniem urządzeń USB? - nic!

A teraz zostało tylko wychwycić jaki to program blokuje system

Zacznij od odłączenia innych dysków oprócz systemowego i wszelkich urządzeń pod USB, miniJack, eSATA i co tam jeszcze masz.

Przepraszam ale 2 i trzecia podpowiedź mnie w****** i przestałem czytać.

Nerwy nic tu nie dają.

Używasz programy AV?

Zrób również test pamięci RAM.