Jump to content
WinClub
paula64

Jaka karta graficzna

Recommended Posts

Witam

Mam prośbę do Was

Moj system to W7 ULTIMATE 

Parametry ASUS X-370, RYZEN 5X3200, RAM 8 GB AERO 560 ITX 4GB, RAM-16GB

Chcę kupić kartę GIGABYTE 

GeForce GTX 1660 Pamięć:6 GB-8GB   Rodzaj pamięci: GDDR5 ,GDDR6G

Gram w stare gry  mające 10- 15 lat typu biohock,  

czy ta karta ma PsysX,  GE FORCEEXPERIENCE, GameWork, VR I inne stare  :techniki" wspiera

może ktoś zaproponuje inną kartę do mojego systemu,proszę o pomoc.

Po prostu się pogubiłam chciałam wziąć gigabyte 2060(starczyłaby na parę lat) sprzedawca powiedział, że te karty nie wspierają martwego systemu(w7),i  biblioteki DLL nie pasują

Ja bym najpierw wymienił na win10. Starej karty nie warto kupować. Szkoda kasy. Co do technologii powinno obsługiwać. Ale barierą jest to, że obsługuje directX12 na win10.

A co złego w Windows 7?  jeśli grasz w stary gry to po co wydawać ponad tysiąc na kartę jak możesz kupić  RX 570 4 GB  i też będzie długo hulać  o kosztuje troszke ponad 600 zł .

2 godziny temu, paula64 napisał:

2060(starczyłaby na parę lat) sprzedawca powiedział, że te karty nie wspierają martwego systemu(w7)

Sprzedawca poświadcza nieprawdę: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

2 godziny temu, paula64 napisał:

Gram w stare gry  majace 10- 15 lat typu biohock

A po co do tych gier wymieniać kartę?

Stara niema open gl, a Steam i Gog mają jakieś patche ale tylko śmiecą w systemie, taka jest moja opinia (prytwatna) to też monopolisci.

Moim marzeniem był zawsze zotac,teraz chyba idą na ilość nie jakość, więc odpada a na ąllegro nic niema teraz pordzewiałe karty zotaca!

Tą itx udało mi się kupić na początku ery koparek trzeba było brać co było a nie co kto chciał.

Dziękuję Wiktorynek, teraz rozumiem dlaczego był zaskoczony, gdy powiedziałam, żeby do gier wgrał w7. Przyznał, że stare gry nie chodzą w w10.AD REM GIGABYTE 1060 kosztuje (teraz) 1000zl,ja dalej nie kupić czy RTX 2060 ZA 2000 ZŁ. na w7 to współpracuje:karta +w7, bo kasa się rozejdzie...

Piszesz tak, że trudno zrozumieć. Po pierwsze nie wiem co to za procesor RYZEN 5X3200, bo taki nie istnieje. Po drugie, jak dobrze zrozumiałem, masz grafikę Radeon RX 560 Aero ITX? Jak niby ona nie wspiera OpenGL? Ona wspiera DirectX 12, OpenCL 2.0, OpenGL 4.5, Vulkan. Ja mam Gigabyte GTX 1650 Super na WIn7, brat Gigabyte 1660 Super na Win7, i chodzą bezproblemowo. I po co ci jakieś badziewia w stylu GF Experience? Instaluje się tylko driver główny, PhysX i ewentualnie HDMI audio driver.

Tekst wysoce niezrozumiały. Chcesz Win 7? - zostań na Win 7. Chcesz Win 10? - zainstaluj Win 10. Do gier które deklarujesz, wystarczy każda współczesna, nawet najsłabsza karta graficzna, włącznie ze zintegrowaną.

Co do GTX 560 - jak nie ma Open GL?

Zapraszam do specyfikacji: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Open GL 4.6

Jeśli to Radeon RX 560 (bo nawet nie potrafisz dobrze napisać), to również dysponuje Open GL w wersji 4.5: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

13 godzin temu, paula64 napisał:

sprzedawca powiedział, że te karty nie wspierają martwego systemu(w7),i  biblioteki DLL nie pasują

Sprzedawca powinien się doedukować, lub zmienić zawód.

GIGABYTE GeForce GTX 1660 - wspiera wszystkie wymienione przez Ciebie technologie. Wspiera również Windows 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chcę kupić kartę GIGABYTE GeForce GTX 1660 Pamięć:6 GB-8GB

Po prostu się pogubiłam chciałam wziąć gigabyte 2060

To w końcu jaką kartę chcesz? Rozbieżność cenowa dość spora.

Pisz też proszę poprawnym językiem Polskim, ciężko coś z tych wypocin zrozumieć...

Przepraszam  za tekst,szybki i nieskładny.

Tak chcę nadal w7.

Tak Radeon 4GB ITX, to miedzy innymi przy Bioshocku pisało, że nie obsługuje tej gry.

Procesor to Ryzen6*3200 to ten bez grafiki zintegrowanej.

Razor chciałam ulepszyc(rozbudować) komp.

Wiktorynek zajrzę na stronę którą podałes,kajam się jako laik.

Napisano teraz

Przepraszam  za tekst,szybki i nieskładny.

Tak chcę nadal w7.

Tak Radeon 4GB ITX, to miedzy innymi przy Bioshocku pisało, że nie obsługuje tej gry.

Procesor to Ryzen6*3200 to ten bez grafiki zintegrowanej.

Razor chciałam ulepszyc(rozbudować) komp.

Wiktorynek zajrzę na stronę którą podałes,kajam się jako laik.

Edited by paula64
powtorny zapis

Jak stare gry, a w zasadzie baaardzo stare, odmawiały współpracy z RX 560, to tym bardziej odmówią z nowszymi grafikami. Pewnie da się to obejść, ale z bardzo starymi grami często trzeba mocno się nakombinować, żeby je uruchomić na nowym sprzęcie/systemie. Na forach tych gier trzeba szukać rozwiązania. Jak są to kultowe tytuły, popularne, to najczęściej sposób jest.

P.S. Nadal nie wiem jaki masz procesor :E Nie ma Ryzenów6, nie ma 3200 bez iGPU. Chyba, że to 3200 to MHz, to wtedy może masz Ryzena 1600?

W dniu 25.09.2019 o 18:11, danterape napisał:

Jak na obrazku - ma ktoś pojęcie o co biega?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeżeli chcesz do starych gier, kup cokolwiek z xp-kiem. Ja mam do gier athlona x2 64 6400 3.2ghz grafikę gts250 i naprawdę nie potrzeba nic lepszego.
Poza tym mam osobiście gtx 2060 super i 7-demkę, wszystko chodzi.

18 godzin temu, paula64 napisał:

Witam

Mam prośbę do Was

Moj system to W7 ULTIMATE 

Parametry ASUS X-370, RYZEN 5X3200, RAM 8 GB AERO 560 ITX 4GB, RAM-16GB

Chcę kupić kartę GIGABYTE 

GeForce GTX 1660 Pamięć:6 GB-8GB   Rodzaj pamięci: GDDR5 ,GDDR6G

Gram w stare gry  mające 10- 15 lat typu biohock,  

czy ta karta ma PsysX,  GE FORCEEXPERIENCE, GameWork, VR I inne stare  :techniki" wspiera

może ktoś zaproponuje inną kartę do mojego systemu,proszę o pomoc.

Po prostu się pogubiłam chciałam wziąć gigabyte 2060(starczyłaby na parę lat) sprzedawca powiedział, że te karty nie wspierają martwego systemu(w7),i  biblioteki DLL nie pasują

jak chłopie grasz w stare gry to ja bym brał RX470 jest w dobrej cenie i to całkiem wydajna karta :) Wbrew pozorom na windows 10 chodzi sporo starych gier. Bo są do gier często odpowiednie fixy(mody) robione przez fanów  jak i wersje gier z GOG są już zazwyczaj poprawione by działały na windows 10.
Nowsze grafiki mają częściej problemy jak masz stary system bo nie zawsze te fixy działają tak jak powinny bo są zazwyczaj robione pod windows 10.

Ta karta jest wydajna jak na swoją cenę. Mocniejsze gpu będzie się tylko marnować.

A biorąc pod uwagę aktualne ceny RTX 2060 to średnio to się opłaca w porównaniu do RX 5700 XT jak wydajność ma być kluczowa i nie szkoda ci kasy :)

Tylko ja osobiście sensu w tym nie widzę :)