Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] SP1.IE11.2020.02-NiKKA]

Recommended Posts

W dniu 10.03.2020 o 19:29, NiKKA.Labs napisał:

Instalowałeś wersję ESD 2020.02?

Instalatora Win10 się nie bój, on tylko działa do momentu zainstalowania Win7.

Nie boję się instalatora win10 :), zawsze tylko czasochłonne było przerzucanie wim na esd i odwrotnie, a lubię po swojemu wintoolkitem coś pozmieniać. Rozwiązaniem było dodanie USB do boot.wim, dzięki. NiKKA napisz proszę w którym miejscu w Twoim pliku SetupComplete.cmd najlepiej dopisać plik np: moje.bat (kopiuję na końcu tym parę skrótów i plików na pulpit), chciałbym, aby ew.Twoje działania z SetupComplete.cmd pozostały. Mój SetupComplete.cmd ma wpis tylko taki:

@echo off
cd %~dp0
START /WAIT %windir%\Setup\Scripts\moje\moje.bat
CLEANUP
rd /S /Q "%WINDIR%\Setup\Scripts"
exit

Dziękuję za Twoją włożoną pracę i pozdrawiam.

Z tych linków nie idzie pobrać.Google jakieś dziwne komunikaty przez parę dni ,że dużo osób odwiedziło stronę...a z następnego nie da rady.

3 godziny temu, Tryt napisał:

Z tych linków nie idzie pobrać.Google jakieś dziwne komunikaty przez parę dni ,że dużo osób odwiedziło stronę...a z następnego nie da rady.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mi normalnie pobiera.

W dniu 24.03.2020 o 08:37, mooner napisał:

Rozumiem, że taka duża waga ponieważ folder WinSxS nie został przeczyszczony tak?

Tak, po dokładnym wyczyszczeniu choćby funkcją w NTLite i wywaleniu niepotrzebnych wersji (ja zostawiłem tylko Pro) rozmiar się zmniejsza do ok. 3,5GB.

mooner likes this

Da sie cos z tym zrobic?   Tak juz jest kilka dni.

"

Niestety, obecnie nie możesz wyświetlić ani pobrać tego pliku.

Ostatnio zbyt wielu użytkowników obejrzało lub pobrało ten plik. Spróbuj uzyskać do niego dostęp później. Jeśli plik, do którego próbujesz uzyskać dostęp, jest wyjątkowo duży lub jest udostępniany wielu osobom, zanim będzie on dostępny do pobrania lub obejrzenia, może minąć do 24 godzin. Jeśli nadal nie możesz uzyskać do niego dostępu, skontaktuj się z administratorem domeny.

"

Arktik likes this

Witam, czy jest możliwość instalacji na laptopie Lenovo G700 tego systemu (teraz mam Windows 10 - tragedia), wiem że muszę w biosie zmienić ustawienia z uefi.

19 minut temu, bibio napisał:

czy jest możliwość instalacji na laptopie Lenovo G700

Przecież to 3cia generacja Intela, więc nawet zalecany Win7, a nie Winzgroza 10.

Witam, system zainstalował się bez problemu ale jest za to problem z aktywacją próbowałem wpisywać oryginalny klucz wpisuje aktywuje i wyskakuje Wystąpił problem podczas próby aktywacji produktu Windows. Kod błędu 0x80072EFE. Próbowałem też aktywować za pomocą: Windows Loader 2.2.1 ale wyskakuje również błąd.

Skoro wcześniej miałaś Win10, to pewnie dysk ma styl partycji GPT, więc Loader Daz nie zadziała (działa tylko na MBR). Co do oryginalnego klucza, to się nie wypowiadam, bo się nie znam.

W dniu 24.03.2020 o 08:37, mooner napisał:

Rozumiem, że taka duża waga ponieważ folder WinSxS nie został przeczyszczony tak?

Pozdrawiam

Nic nie jest czyszczone, bo robię aktualizacje na 0- zero. Moje modyfikacje to tylko czysto jako slipstream dogranie poprawek offline i troszke online via setupcomplete.cmd - setupcomplete możesz zawsze wyłączyć - usunąć

jnm likes this

Witanko. Na laptopach Lenovo z serii ThinkPad od zawsze jest problem ze sterownikami myszki i klawiatury, po prostu każdy Windows7 (nawet oryginalny) który startuje (instalator) nie widzi myszki ani klawiatury. Z problemem radzi sobie Windows7 w którym podmienionio oryginalne sterowniki klawiatur/touchpadów i myszek podłączanych przez usb na te z Windows 8.1. Dopiero wtedy instalator działa poprawnie. Mógłby kolega podmienić te stery w kolejnych edycjach MODa? Byłoby ok.

Dołączam adres bezpośredniego ppbierania wersji POLSKIEJ x64 przez torrenty (bo google disk padł):

witam

na dysku mam zainstalowany win 10 partycje GPT , na drugiej partycji chcę zainstalować win 7 uefi 

zgrałem Rufusem  na FAT32  i GPT ustawiam na bootowanie  UEFI USB 

błąd przy instalacji ;;Brak wymaganego sterownika urządzenia dysków CD/DVD.

jeśli masz dysk dvd lub flash włóż go 

JAKIEGO STEROWNIKA POTRZEBUJE ? do  UEFI bo wind.7 go niema?

po zainstalowaniu win 7 z zainstalowanego W10 ścina przy wyborze języka -niedziałą klawiatura . mysz

W dniu 11.04.2020 o 11:25, kylo napisał:

JAKIEGO STEROWNIKA POTRZEBUJE ? do  UEFI bo wind.7 go niema?

Najlepiej użyć obrazu 'W 7' z instalatorem od 'W 10'. Przy czym należy instalować >

1). jako pierwszy 'W 7'   2). dopiero 'W 10'.

Powinieneś uzyskać oba systemy z ekranem wyboru (podwójny start).

Jeśli masz 2 dyski lub więcej - odłącz je (prócz systemowego), na czas instalacji systemów .

Jako alternatywę dla 'W 7' polecam Ci system 'Linux Lite 4.8' - (instalujesz obok istniejącego 'W 10') -

który ma bardzo podobny pulpit i nie będzie Ci stwarzał takich problemów z instalacją :linuxlover:

coś podobnie robiłem niestety wyskakuje mi wybór systemu jak klikne 7 zaraz restart, 10 normalnie 

zamówiłem ssd-ka może to jest udręka kompa

generalnie na ssd da radę zainstalować windows7 po ustawieniu na GPT tak aby ruszył

mam w uefi ustawienie win8  win7 install może tu żle przestawiam

czy ten linux wspiera programy gry tak jak win.  

linuxa można normalnie instalować pod UEFI 

zachciało mi się zmieniać ale dzieciaki siedzą w domu sprzęt potrzebny :)

41 minut temu, kylo napisał:

może tu żle przestawiam

lub źle utworzony "pen", lecz wróżem nie jestem, albowiem nic nie wiem  o Twojej konfiguracji hardware (nie napisałeś) :unsure:

41 minut temu, kylo napisał:

czy ten linux wspiera programy gry tak jak win.

tak, poczytaj w "necie" (nowszych wydań gier - nie wspiera ),...

42 minuty temu, kylo napisał:

dzieciaki siedzą w domu sprzęt potrzebny

kup im konsolę 'Xbox One X' i po problemie, bo za cenę dobrej grafiki, mogą grać nawet z rozdzielczością 4K :whistling:

Xbox a mają -również:DVD

Msi150Gsming

I5-6600

RX480-8G.

16G.DDR4-2133

Thermaltak530W

Grafika by kolidowała sprubuje na integrze jak nie to :gt500s:

W dniu 16.04.2020 o 08:58, dstjr napisał:

@NiKKA.Labs

Czy w następnej aktualizacji Win 7 wprowadzisz przeglądarkę Edge?

Niby po jakiego "grzyba", integrować to g*wno ? 

Każdy może pobrać dla 'W 7" np. tutaj;  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

natomiast "totalne lenie - niech łapią" >   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   (instalacja online) :lUvxz:

Nie mogę aktywować z tej instalacji Windowsa 7 Home Basic x64. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. 

Próbowałem Dazem , KMSoffline, MTK...bez skutku...

Ma ktoś pomysł? Wklepałem oryginalny klucz z Home Premium ale chyba był 32 bitowy . Też nie chce aktywować (nie ta wersja Windows...)