Skocz do zawartości

Najnowsze sterowniki do płyty głównej - jak szukać?


RyanPL

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle sterowniki od chipsetu, lan, usb etc. są na stronie producenta. Niemniej w przypadku starszych płyt od pewnego czasu te sterowniki są nieaktrualizowane. Jakie macie sposoby czy też źródła, gdzie można pobrać najnowsze stery? Jak szukać? :)

Przykład. Mam płytę Asus z170 Gaming Pro. Snappy Driver Installer pokazuje, że są nowe sterowniki dla różnych podzespołów na płycie. Na stronie producenta wszystko jest dość stare [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RyanPL napisał:

Jakie macie sposoby czy też źródła, gdzie można pobrać najnowsze stery?

Najlepiej i najpewniej szukać po ID sprzętu z Menedżera Urządzeń. Ale ja od lat na ogół używam programu Driver Navigator na każdym sprzęcie i zero problemów. Czasem nie widzi najnowszych sterów, wiadomo, takie programy nie są doskonałe i trzeba je traktować z ograniczonym zaufaniem, ale ja pierwsze co robię na jakimś PC/lapku ze świeżym systemem, szczególnie na zabytkach, to odpalam ten program i ściągam nim najważniejsze sterowniki do płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SDI w wersji 1909 obecnie użytkuję i od lat jestem zadowolony z jego pomocy w pracy. Choć czasem zdarzą się zgrzyty i dlatego zawsze robię punkt przywracania dostępny w programie. Gdy się coś wykolei to wracam i instaluję partiami szukając winowajcy. Oczywiście, przy każdym kroku punkt przywracania obowiązkowo. Ilość problemów w stosunku do powodzeń liczona w promilach. Często jest kłopot ze starszymi grafikami AMD. Nie instaluje ich po prostu, i te trzeba dodawać ręcznie.

 

Bywa, że jak byś poszukał ręcznie u producenta czy na drivers-station można czasem znaleźć coś nowszego jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie