Skocz do zawartości

Naprawa serwera SQL


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

trochę namieszałem w systemie z serwerem SQL. Jak się okazało, administrator zainstalował Server SQL a potem zmienił nazwę komputera. Przyczyniło się to do tego że nie działał mi program niezbędny do pracy. Zanim doszedłem do tego iż jest błędna nazwa komputera, instalowałem różne wersje SQL i teraz nie wszystko działa poprawnie.

Stąd moje pytanie, jak naprawić poprawne działanie sql w Windows 10 ?

 

Jak próbuje naprawić sql serwer to wyrzuca błędy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A tutaj jest pełna lista programów SQL jakie mam w systemie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odinstalowałem kilka pozycji i chyba przez to teraz nie wszystko mi działa jak należy.

Stąd moje pytanie, jak naprawić to ? Co odinstalować, co zainstalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego programu używasz do którego potrzebny ci ten serwer.

 

Najlepiej przekopiuj sobie na chwilę swoje bazy danych (chyba że masz optimę to więcej roboty) wywal wszystko co ma w nazwie SQL i zainstaluj od nowa.

 

Na drugi raz zwykle w programie jest moduł z ustawieniami gdzie też można zmienić ścieżkę do serwera SQL więc tam się podaje nową nazwę komputera i po kłopocie.

 

Jest też narzędzie do zarządzania serwerem i z wersją Express działa równie dobrze by zrobić niektóre rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie które potrzebuje SQL to zenon od copa data.

Rozmawiając z suportem, stanowczo odradzają odinstalowywanie sql.

 

Masz na myśli, aby usunąć wszystkie programy które są na liście w pierwszym poście (z nazwą  SQL) ? Czy tym zabiegiem nie "popsuje" czegoś (systemu Windows) ?

 

Co do problemów jakie mam obecnie, to za każdym razem zenon muszę ręcznie uruchamiać z prawami administratora - bo w przeciwnym razie w zenon mam błąd:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I drugi problem, to automatycznie zamykanie (zabijanie procesu) programu pCloud Drive - o czym pisałem w innym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to nadać uprawnienia do zapisu dla grupy użytkownicy lub dla konkretnego użytkownika dla tego pliku lub nawet całego katalogu zenon810.

 

Skoro ci działa program to faktycznie lepiej nie usuwać serwera. Nie wiem jak w nim jest polityka przeniesienia licencji zrobiona.

 

Na twój błąd powinien mieć suport Zenka tez rozwiązanie.

 

I po co robić naprawę SQL 2012 jak doinstalowałeś 2017 i to pewnie na nim teraz wszystko chodzi i stąd błędy w 12 jak próbujesz ją naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyznać te uprawnienia dla grupy/użytkownika do pliku czy folderu zenon810 ?

Ja mam konto administratora:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jeśli pytasz o licencje zenon to mam go na usb dongle - potrzebuje go przy każdym uruchomieniu programu - więc tym bym się raczej nie przejmował.

Support twierdzi że ja mam coś w systemie Windows namieszane. A można powiedzieć że Windows jest niemalże świeży. Opisując krótko historię:

 

Dostałem kompa, ale był problem z licencją zenon, więc dużo kombinacji, instalacji i reinstalacji zenon (winny był inny pracownik który namieszał z licencją i bez pomocy supportu zenon nie udało by się rozwiązać problemu). Wtedy przestało działać wyszukiwanie plików i programów w systemie, więc razem z IT-technikiem przywróciliśmy system do wcześniejszej konfiguracji i zaraz po tym windows update. Ten proces dosłownie zepsuł system operacyjny. I nie dało się go w żaden sposób przywrócić czy naprawić. Cały czas pojawiał się Bluescreen.
Komputer zostawiłem technikowi i on zainstalował ponownie Windows - ale z tego co zauważyłem to nie formatował komputer bo na dysku C znalazłem folder Windows.old

Wtedy zainstalował zenon zmienił nazwę komputera i stąd problem z serwerem SQL.

Co dziwne, technik zainstalował SQL 2012 i zmienił nazwę komputera.

Ja kilka dni później zainstalowałem SQL 2017, ale on też przejął starą nazwę komputera (która teoretycznie nie powinna być widziana w systemie). Support zenon twierdzi że widocznie system nie był na nowo uruchomiony po zmianie nazwy komputera - co nie jest prawdą.

 

Starsza wersja zenon wymaga SQL 2012 a nowa SQL 2017 (być może starą wersję też będę potrzebować w przyszłości), więc na razie, aby nie popsuć działającej nowej wersji próbowałem "naprawić" SQL 2012.  Jak proces by się powiódł, zajął bym się SQL 2017.

 

Prawdę mówiąc, trochę jestem załamany, bo nigdy tak dużo problemów na świeżym systemie nie miałem :-(

Teraz jest tak że zenon support odsyła mnie to IT-technika, a technik że ja mam uprawnienia administratora i że winny jest zenon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadałem pełne uprawnienia dla całego folderu zenon. Startuje teraz bez błędów ... ale program nie zapisuje zmian w projekcie.

Więc dalej to nie do końca poprawnie działa.

 

Zrobiłem nowego użytkownika z prawami administratora. To ten stary "zniknął" i wraz z nim VPN połączenie które specjalnie przygotował i skonfigurował dla mnie it technik :( Kto wie co jeszcze zniknęło.

Na tym nowym użytkowniku, mam podobne problemy. Nawet plik Word był problem otworzyć ... ale, z czasem wydaje się że działa coraz lepiej (jak by system się docierał). Ale i tak to nie jest to co powinno być :(

 

Tak czy inaczej, rozważam czy nie postawić systemu od nowa i drażnić it technika aby raz jeszcze dla mnie system skonfigurował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym programie jakaś opcja migracji, archiwizacji? Wtedy można by pokusić sie o to co już pisałem ale goście od zenka nie zalecają. Wyczyszczenie wszystkiego z sql i ponowna instalacja. Po tym podpięcie baz zenka i powinno być ok. Jednak nie wiem co program potrzebuje do przeniesienia.

 

Zawsze możesz im powiedzieć że padł ci komp i musisz na nowym wszystko odpalić, a masz tylko dostęp do plików. W razie czego, że robiłeś na bieżąco archiwizację czy co tam jest dostępne.

 

Jak będziesz instalować na świeżo to sql17 zawiera wszystko z sql 12 więc tym się nie ma co kłopotać. Z listy programów widać że potrzebne są moduły kompatybilności ze starymi sql 2008 i 2005 jedynie.

 

Postawienie systemu na nowo i tak zmusi cię do ponownej instalacji. Jak masz w bazach jakieś projekty do przeniesienia to bez wyżej opisanych działań i tak się nie obejdzie. VPN jest konfigurowany w ustawieniach użytkownika dlatego w nowym userze go nie widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie