Jump to content
WinClub
ProOn

Pamięć Ram Win 10 64 bit

Recommended Posts

Witam posiada ktoś może #mod ktory pozwala okroić trochę zżeranie pamięci :)

Mam system win 10 home 64 bit i pożera prawie 2gb pamięci , nie chce instalować WERSJI całkowicie przerobionej natomiast jakiś mod sam?

2 gb to niewiele jak na windows 10, pewnie masz z 4 gb, moim zdaniem zamiast kombinować lepiej by było dołożyć lub wymienić banki pamięci w urządzeniu. Coś z rynku wtórnego można wyrwać po taniości.

Cytat

2 gb to niewiele jak na windows 10, pewnie masz z 4 gb, moim zdaniem zamiast kombinować lepiej by było dołożyć lub wymienić banki pamięci w urządzeniu. Coś z rynku wtórnego można wyrwać po taniości.

Ja mam w swoim laptopie Acer E5-511 4 GB RAM i jakoś Windows 10 x64 Pro PL chodzi. Owszem, czasami wiatrak wentylatora się mocniej rozkręca. Są to sporadyczne przypadki.Jest on już po gwarancji, ale jeszcze go nie rozkręcałem aby sprawdzić, czy pamięci w nim są lutowane (wymiana samemu raczej odpada) lub wymienne na slotach. Jeżeli są one na slotach chętnie wymieniłbym je na 16 GB. Może jest na tym forum ktoś z tym samym modelem laptopa, rozkręcił go i może podpowiedzieć jak są tam pamięci RAM montowane.

Nie ma znaczenia z którego roku jest płyta, a to jakiej jest klasy. Budżetowe modele często mają 2 sloty na ram. Ale są też i droższe płyty np Z390 EVEGA DARK. Więc skoro masz tylko dwa sloty to masz tańszą płytę.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnie ram kupiłem 4GB HYPPER FURRY CL9 1333mhz DDR3. Mam w środku 2 sloty 1x1gb 1x2gb i gdy wyciągne 1 gb i włoże tą 4 gb pojawia sie problem komputer wczytując bios widzi ram pokazuje ponad 5gb natomiast nie laduje systemu co może byc za wina ? płyta GIGABYTE H55M-S2H który max czyta 8gb.. więc w czym problem ?