Jump to content
WinClub
franekfranek

Drukarki laserowe, kiedy wymieniacie toner ?

Recommended Posts

Jak pisałem w zamkniętym już wątku:

kupiłem drukarkę Samsung SL-M2026W. Sprawuje się ok. Jako, że drukuję ok 2 do 4 str/miesiąc , a stan tonera wynosi 5 % chciałem zapytać: czy lepiej już teraz kupić drugi nowy

np zamiennik za podejrzanie niską kwotę ok 25-35 pln

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub oryginał za kilka razy więcej ?

Czy jeszcze poczekać kilka miesięcy aż stan osiągnie 1-2 % i dojechać go do końca :)

Sama Ciebie poprosi o wymianę, ale w zapasie dobrze coś posiadać ( zwłaszcza za podaną kwotę ) by nie obudzić się z ręką w nocniku a zazwyczaj tak jest że jak potrzeba coś pilnie druknąć to d...

ps. osobiście nie polecam zamienników, a jak już to dobrze o nich opini poszukać - od wielu osób

franekfranek likes this

ja wymieniam gdy się skończy, zazwyczaj jak wymieniam na drugi to już w tym samym dniu zamawiam następny i odsyłam poprzedni, oryginalnie zapakowany toner może w szafce leżeć i leżeć, w zamienniki się nie bawię, kupuję na stronie producenta.

franekfranek likes this

Chyba musiało by mnie stado bizonów przekopać bym kupił oryginał. D111 to bardzo popularny toner, długo obecny na rynku. Te najtańsze to pewnie napełniane zamienniki więc może być różnie. Generalnie jak nie sypie to można używać. Zepsuć poza ubrudzeniem proszkiem nie zepsuje. Actisy przyzwoite ok. 50-60zł kosztują. Choć ostatnio był z nimi jakiś kłopot. Mam klientkę której dużo lepiej sprawdzają się Incore na 1800str. (coś koło 120zł). Jednak są i tacy co jadą na Actis TS-2020A i sobie chwalą.

Czasem lepiej za kilka złotych więcej kupić zamiennik w sklepie w miejscu gdzie się uczęszcza bo wtedy zawsze łatwiej się załatwia ewentualną gwarancję jak coś jest nie tak z tonerem. Kupując z internetu często się może nie chcieć odsyłać lub dłużej to wszystko trwa.

Co do tego czy przy 5% kupować? Ja bym kupił by tak jak piszą wcześniej forumowicze nie obudzić się z ręką w nocniku w sobotnie popołudnie z koniecznością wydrukowania czegoś więcej.

franekfranek likes this

Mam nie daleko siebie sklep, w którym juz kupowałem od ok 10 lat do atramentówki kartridże i tusz... jak były jakiekolwiek problemy chętnie pomagali. Być może faktycznie te z podanych wcześniej po astronomicznej cenie 25-30 pln są regenerowane. Kupię jeden lub drugi:

Opakowanie ma zaklejoną nazwę producenta :)

Bardziej obawiałem się, że może coś złgo się zadziać z drukarką przy eksploatacji na tak wyczerpanym tonerze. 

I jeszcze jedno czy takie zamienniki po zamontowaniu mogą działać efektywnie przez 2-3 lata lub dłużej ? Wymagane są jakieś czynności konserwacyjne ?

Poza tym że może się proszek zbić elektrostatycznie w grudki to nie powinno się nic stać więcej. Jak tak się stanie i były by nie do końca wyraźne wydruki to wystarczy go wyjąć, postukać delikatnie i zamontować ponownie. Tak samo jak się robi gdy jest już niemal wyczerpany a potrzeba wydrukować jeszcze kilka stron.

O zamiennikach z twoich linków się nie wypowiem bo nie miałem z nimi styczności.

franekfranek likes this

Jeżeli zamienniki, to na pewno nie regenerowane ( zasypywane - to najgorsze co może być, Pan Kazio sypie w piwnicy z wiadra Chińską sadzę ).

Wybierz jakiegoś dużego dystrybutora, który posiada własną markę, wtedy masz pewność że jak coś byłoby nie tak z tonerem to przy najmniej oddadzą kasę albo wymienią na inny.

Poszukaj w necie - nazw nie będę przytaczał by mnie nie posądzano o reklamę.

franekfranek likes this