Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG7 x64 Final

Recommended Posts

8 godzin temu, vegeta80 napisał:

Jaki autor wątku poleca antywirus darmowy do tego systemu?

Różnych antywirów próbowałem na przestrzeni 15 lat, ale ostatnimi laty mam taki prywatny ranking:

I   - Kaspersky Free mam na głównym blaszaku

II  - Avast mam na lichutkim lapku (sam skaner online)

III - 360 Total security mam w pracy na słabym blaszaku

14 minut temu, vegeta80 napisał:

Ja mam blaszak z i5-2400, ram 12 GB 1333 MHz, zintegrowana karta graficzna, ssd 240GB to da radę kaspersky?

Ani go nie poczujesz, to wbrew obiegowym opiniom lekki antywir i jeden z najbardziej skutecznych. Dodaje tylko 2 procesy od siebie, a nie jak to robią niektóre - nawet ponad 5

Mój blaszak to staruszek:

płyta: EP-45

procek: Quad Q8200

grafika: GT 9500

SSD: Samsung Evo 860 250GB

RAM: 8GB DDR2 

System JG7 Pro Lite

Działanie tej konfiguracji sprzętowo-systemowej jest błyskawiczne, dlatego nie zmieniam na nic nowszego, bo po co? Wszystko jest bez jakichkolwiek wyczuwalnych dla oka opóźnień. A że Kasperek w tle robi swoją dobrą robotę,  to nawet nie wiem :)

4 minuty temu, vegeta80 napisał:

to sobie zainstaluje twój system bo już ta win 10 to wolno działa nawet na ssd

Miło :)

Proponuję JG7 Pro Lite lub JG8.1 Pro Lite - ten ostatni nawet bardziej

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Miło :)

Proponuję JG7 Pro Lite lub JG8.1 Pro Lite - ten ostatni nawet bardziej

Badales może różnice FPS w grach na tych dwóch systemach?

Zainstalowałem u znajomego JG 7 x64 Pro i początkowo wyglądało wszystko świetnie. Jednak następnego dnia znajomy chciał skorzystać z banku i okazało się że nie może. Przy próbie otwarcia okna logowania w bezpiecznym oknie przeglądarki wywoływanym przez Kaspersky Internet Security na Firefoxie wyskakuje błąd XCOM a na innych przeglądarkach Chrome i IE brak wskazania na XCOM ale też się okno nie uruchamia. W sieci są porady żeby przy tym błędzie dokładnie odinstalować FF i jeszcze raz zainstalować. Kilukrotne próby nie przyniosły żadnej poprawy. Dla testu zainstalowałem niemodyfikowaną W7 i wszystko idealnie chodziło z logowaniem do banku z pomocą Kasperskiego. Jeszcze raz zainstalowałem SROMotnikową wersję bez żadnych dodatków tylko driver karty grafiki i karty WiFi i na czystym IE bez instalacji FF nie ładuje się strona. Ustawienia usług na domyślne. Załączam screeny.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja zainstalowałem od sromotnika i kaspersky free na hp 8200 i dobrze mi działa na firefoxie bank. Dodatek zainstalowałem kaspersky i mi mbank dobrze działa

Ja mam JG7 Pro Lite, obsługuję z niego 2 witryny banków: Pekao oraz Spółdzielczego, z 2 przeglądarek zamiennie - Slimjet, FF. Nie używam dodatku: przeglądarka Kaspersky dla banków, mam zainstalowanego Kacperka tylko jako antywirusa.

Nie ma żadnych problemów! 

10 godzin temu, jarry napisał:

Zainstalowałem u znajomego JG 7 x64 Pro i początkowo wyglądało wszystko świetnie. Jednak następnego dnia znajomy chciał skorzystać z banku i okazało się że nie może. Przy próbie otwarcia okna logowania w bezpiecznym oknie przeglądarki wywoływanym przez Kaspersky Internet Security na Firefoxie wyskakuje błąd XCOM a na innych przeglądarkach Chrome i IE brak wskazania na XCOM ale też się okno nie uruchamia. W sieci są porady żeby przy tym błędzie dokładnie odinstalować FF i jeszcze raz zainstalować. Kilukrotne próby nie przyniosły żadnej poprawy. Dla testu zainstalowałem niemodyfikowaną W7 i wszystko idealnie chodziło z logowaniem do banku z pomocą Kasperskiego. Jeszcze raz zainstalowałem SROMotnikową wersję bez żadnych dodatków tylko driver karty grafiki i karty WiFi i na czystym IE bez instalacji FF nie ładuje się strona. Ustawienia usług na domyślne. Załączam screeny.

Problem stary[ 2015r], nie z winy systemu srom-otnika. Przykład problemu na forum mozzilli: [[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] U mnie nie ma problemów na winJG7prox64final.

Tak jak piszesz w sieci są różne porady:

1. Aby uruchomić instalator jak uaktualnienie, tedy zakładki i wszystko zostaje i przeglądarka wraca do normy.

2. Mogą to być dodatki firefoxa: [źle zainstalowane lub niefunkcjonalne rozszerzenie przeglądarki] - wyłącz rozszerzenia dla przeglądarki i uruchom ponownie sprawdzając czy działa.

3. Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zamknij przeglądarkę, naciśnij i przytrzymaj Shift ponownie, a następnie kliknij dwukrotnie skrót Mozilla, aby go uruchomić. Po wyświetleniu etykiety trybu bezpiecznego wybierz "Wyczyść Firefox".

4. Awaria dysku twardego: [(zrzucanie), powodujące uszkodzenie struktury XPCOM] - przeskanuj dysk pod kontem uszkodzeń logicznych i fizycznych.

5. Winne mogą być poprawki windowsa: [Windows Updates] - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

6. Antywirus nie pozwala na zamianę plików podczas aktualizacji firefoxa i część pozostaje starych nie podmienionych na nowe. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wyłącz antywirusa i zaktualizuj bądź wykonaj czystą instalację najnowszej wersji po uprzednim odinstalowaniu wcześniejszej wersji.

Sytuacja jest taka że ten Kaspersky Internet Security ma działać bo znajomy przyzwyczajony, ma wykupioną licencję i na innych komputerach mu działa, jest w dodatku podejrzliwy czy to nie jakieś coś co by zagrażało jego bezpieczeństwu bankowemu, wiek też ma znaczenie (80 lat na karku) a ja mu w ramach wdzięczności pomagałem wgrać świeży system na kompa bo mu padł dysk.

Ogólnie to nie jest wina FF bo na świeżej instalce Win7 ORG po instalacji tylko sterów od WiFi i grafiki oraz Kasperskiego IE otwiera okno w bezpiecznym oknie tworzonym przez KIS, po instalacji FF nadal wszystko działa, na instalacji JG analogicznie tylko stery WiFi i grafiki oraz KIS Internet Explorer nie otwiera strony w bezpiecznym oknie Kasperskiego, w dalszej kolejności doinstalowanie FF powoduje że w FF jest okienko o XCOM a IE nadal zachowuje się tak samo, moim zdaniem dowodzi to tego że problem nie leży w FF bo czy z nim czy bez niego w żadnej innej przeglądarce typu IE lub Chrome nie da się otworzyć tego okna bezpiecznego bankowania przy udziale KIS. Jakieś tam poprawki jak napisał "marcin23imk" to może być słuszny trop. Wszelkie inne wskazówki odwołujące się do FF, jego dodatków czy innych dodatków są mniej prawdopodobne bo ostateczne sprawdzenie robiłem na czystej instalce zarówno Win7 org jak i JG7 bez instalowania FF czy czegokolwiek innego poza sterami WiFi, grafy i KIS. Oczywiście oprócz poprawek może być coś z aplikacjami czy dodatkami instalowanymi domyślnie do modyfikacji JG. Nie bardzo jestem w stanie to wyjaśnić na swoją rękę, tu prośba do SROMotnika czy nie mógłbyś spróbować tego jakoś sprawdzić. Kaspersky Internet Security ma 30 dniowy okres próbny więc można go zainstalować i sprawdzić. Odtworzenie błędu powinno wyglądać następująco: na czystej instalacji systemu, ewentualnie stery grafiki i wifi, do tego Kaspersky Internet Security i próba uruchomienia strony logowania banku w Internet Explorerze (sprawdzałem dla PKO24, mBank i Millennium), po wyświetleniu monitu z KIS potwierdzenie uruchomienia strony w bezpiecznym oknie przeglądarki, jak się nie wyświetli tzn. że odtworzony został błąd, jak się wyświetli w takim okienku z cienką zieloną obwódką dookoła tzn. że właśnie wyświetliło się okno logowania do banku w bezpiecznym oknie przeglądarki wywołanym przez KIS i to znaczy że błąd nie występuje.

Drugie dno tego sprawdzenia jest takie, że na komputerze żony jest instalka JG7 sprzed kilku lat i zasadniczo wszystko działa, ale z okazji Home Office i pandemii żona musi korzystać z logowania do systemu w pracy (taki portal pracowniczy) i na żadnej przeglądarce nie może się zalogować. Kręci się kółeczko ładowania strony bez końca. W związku z tym musi korzystać z mojego komputera żeby się tam logować, jest to nieco uciążliwe dla nas i planowałem jej najnowszego JG7 wrzucić myśląc że to rozwiąże problem. Teraz zaczynam myśleć że może szkoda zachodu bo to może być dokładnie ten sam problem. Dział informatyczny z pracy żony stwierdził jedynie że na komputerze żony jest problem z jakimiś protokołami bezpieczeństwa i oczywiście rozmowa się kończy na etapie że Windows jest modyfikowany. Proszą o instalację niemodyfikowanego systemu i problem powinien ustąpić. Jako fanowi modyfikacji SROMotnika bardzo ciężko by mi się było z tym pogodzić i na razie się męczymy :) Jeśli by się udało "wyhaczyć" dlaczego występuje ten błąd i to jakoś poprawić to normalnie skrzynkę piwa daję w realu :)

Czy w tej konfiguracji Kasperskiego bankowość otwiera ci się w specjalnym bezpiecznym oknie przeglądarki (chrakterystyczna zielona obwódka dookoła okna logowania)? Może wersja free nie ma tej opcji, tego nie wiem. W tej konfiguracji jak u znajomego można kliknąć żeby nie otwierało się okno komunikacji z bankiem w bezpiecznym oknie i wtedy wszystko działa ale oczywiście brak zielonej obwódki i nie jest to sposób komunikacji który by znajomemu odpowiadał. Aktualnie mu zainstalowałem org instalkę Win7 i wszystko mu działa ale chciałem go namówić na JG dlatego drążę. Może się jeszcze zgodzi na jedną próbę ale na pewno nie na więcej, dlatego muszę działać na pewniaka.

Loguję się np do Pekao przez Slimjeta/FF w tle działa Kaspersky Free. Strona Banku jest otwierana jako https

Nikt mnie nie okradł od lat, a korzystam regularnie z 2 banków w ten sposob. Obaj bracia też mają JG7 Pro, również obslugują swoje banki.

Nic więcej na ten temat nie wypowiem się, bo to bez sensu.

P.S.

Za chwilę właśnie robię kilka przelewów :trollface:

PZDR!

my_g0t likes this

Rozumiem twój tok myślenia ale to nic nie rozjaśnia. Nie wiem nadal czy w tym Kasperskim Free jest ta opcja logowania w bezpiecznym oknie przeglądarki czy nie. I żeby była jasność mnie to do niczego nie jest potrzebne, nie korzystam w ogóle z Kasperskiego ani nie mam w zamiarach. Chciałbym jedynie uzyskać odpowiedź czy u was u kogokolwiek da się odtworzyć ten błąd i ewentualnie stwierdzić czy to wina jakiejś modyfikacji instalki czy może jakiegoś update'u MS. O ile z update'ami można sobie jakoś spróbować poradzić na własną rękę (instalować, odinstalowywać i sprawdzać czy może już działa lub właśnie przestało) to w sprawie modyfikacji to już będzie raczej niemożliwe bo tak naprawdę tylko autor wie co dokładnie modyfikował. Dlatego była moja prośba do autora moda aby sprawdził u siebie czy uda mu się odtworzyć błąd. A jest to na wirtualce myślę że w porywach do 5 minut. Goła instalka, KIS trial, próba otworzenia strony logowania do banku w bezpiecznym oknie przeglądarki. Tylko tyle i aż tyle. Będę wdzięczny za taki test jak ktoś zrobi i poinformuje o efektach.

Ja oczywiście też spróbuję później (za kilka tygodni najwcześniej) zobaczyć czy na Lite jest tak samo ale chwilowo nie mam takiej możliwości.

Jak ktoś nie myśli co robi w kompie to nawet jak by miał najlepsze zabezpieczenia to i tak nic to nie da bo i taką osobę okradną.

Witajcie

Chciałem ożywić mój stary komputer i napotkałem problem już na samym początku instalowania systemu.

Mój PC

- AMD Athlon II x2 240 - 2.8 ghz

- nVidia GeForce 9800gtx+

- 6gb RAM DDR2

- Jakiś starszy dysk ATA 160gb

Obraz nagrałem na pendrive 16gb przez Rufusa.

Pierwsza próba zbootowania pendrajwa i facepalm, GPT, zły schemat partycjonowania który wymaga UEFI.

Drugie podejście, wybieram tym razem MBR żeby mieć pewność że bios odpali instalator. Nic bardziej mylnego.

Trzecie podejście. Wybieram dodatkowo w Rufusie opcję Przechwytywanie.PNG.d9047fd82a1acd0fc7d7e0fb1f35a0a6.PNG

Instalator ładuje się z 20 minut po czym wyświetla się komunikat[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Dodam że 2 dni temu na tym komputerze zainstalowany był ThinPC i działał ok lecz brakowało mi RAMu. Dokupiłem więc 2 gb i postanowiłem zainstalować inny system który to 6 giga wykorzysta. Padło na testowanie Linuxa, a dokładniej Manjaro. Zastanawiam się czy linuksowe formatowanie plików nie powoduje tych błędów. Jak sądzicie?

W dniu 15.07.2020 o 00:35, djgixer napisał:

Robię już trzecie podejście za każdym razem inna wersja i po instalacji sterowników przestaje działać myszka oraz klawiatura 

Edit: możliwe przez to że pendrive sformatowany na fat32 zamiast NTFS?

Potwierdzam, jest problem z tą dystrybucją jesli chodzi o obsługę myszki i klawiatury, też próbowałem zmienić z NTFS na FAT32 i nie przynosi to żadnego skutku,

instalacja konczy się na tytułowym ekranie z wyborem języka i dalej nie jest w stanie ruszyć niestety

Edyta: Legacy USB było włączone, ale pomogło dopiero aktywowanie opcji w BIOSie "USB Virtual KBC Support"

ale i tak mam problem identyczny co @Zaczek:

3 godziny temu, lookan napisał:

Legacy USB było włączone, ale pomogło dopiero aktywowanie opcji w BIOSie "USB Virtual KBC Support"

IMG_20200727_102048.thumb.jpg.74944bed603f2bf6dfe4703f34329d8a.jpg

Nie ma żadnego problemu z systemem, należy tylko zintegrować sobie samodzielnie i mądrze własne sterowniki lub przekonwertować install.esd na wim i podmienić w oryginalnym iso win7

Godzinę temu, franekfranek napisał:

Sromotnik, planujesz jakąś aktualizację / nowe wydanie systemu w "połowie roku" ?

Srom-otnik na urlopie. 

franekfranek and jarexpol like this