Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSC x64

Recommended Posts

Nie wiem dlaczego ale po instalacji wina mam 

co jakis czas 

blue screena z błedem

wszystkie stery zainstalowane i wszystkie aktualizacje wina tez :( 

wersja full jbc

IRQL_not_less_or_equal

przed momentem wyskoczyl mi jeszcze 

kernel lock entry leaked on thread termination

zrobiłem

w cmd  sfc/scannow

image.png.eef011843c6e529660c4b549487f24ac.png

log:[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@srom-otnik gdzie znajdę "powiadomienia i akcje"? Chciałbym je całkowicie wyłączyć i usunąć ikonę od powiadomień z prawego dolnego rogu. Ale w ustawieniach nie ma też opcji włączania i wyłączania ikon systemowych...

Dziś postawiłem system w wersji pełnej i po zastosowaniu się do instrukcji 

Pojawiły się trzy problemy.

Po kliknięciu Czyszczenia pojawia się  błąd, podobnie jest z Optymalizatorem usług.

Dodatkowo nie mogę wejść w Aktualizacja i zabezpieczenia , momentalnie okno się zamyka.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

22 minuty temu, srom-otnik napisał:

Zainstaluj ponownie, nie ma skryptów lub zostały skasowane/przeniesione do kwarantanny przez antywira

Bez nich kicha wielka...

Rozumiem.

Używam Panda Dome oraz AppCheck Ransomware i obstawiam, ze chyba to powód tej sytuacji .

3 godziny temu, demo84 napisał:

@srom-otnik Pytanko, jest możliwość dogrania ręcznie klawiatury ekranowej ? Bardzo chciałbym wrzucić Twpjrgo moda ma tablet.

Dzieki

Wątpię by to było możliwe. Skopiowanie do System32 pliku OSK.exe i próba jego uruchomienia w dowolny sposób nic nie daje. Może da się inaczej, ale nie badałem tematu głębiej. Zainstaluj sobie wersję Full i po problemie!

5 hours ago, srom-otnik said:

Wątpię by to było możliwe. Skopiowanie do System32 pliku OSK.exe i próba jego uruchomienia w dowolny sposób nic nie daje. Może da się inaczej, ale nie badałem tematu głębiej. Zainstaluj sobie wersję Full i po problemie!

Przepraszam, nie doczytałem, ze oprócz wersji Lite istnieje tez wersja Full. Dziękuję !

Hmmm... Pytanko, która to wersja LTSC? Zawsze w pierwszym poście było takie info....

Stąd wiem, że już wyszły 3 wersjre LTSC: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zależy mi na numerze kompilacji, bo obecnie używam Win JG10 LTSB x64  i cierpię na pewne braki w kompatybilności z nowoczesnymi aplikacjami twórców opierających się na .Net

Z góry dzięki za odpowiedź (lub dopisanie do pierwszego postu opisowego).

Chwilkę temu zainstalowałem system na laptopie (Lite) i mam problem - przy włączeniu gry (LOL) nie używa dedykowanej karty graficznej a tej zintegrowanej (najnowsze sterowniki zainstalowane), nawet po wyłączeniu integry w menadżerze urządzeń.W biosie nie widziałem opcji wyłączenia integry, tylko możliwość zwiększenia chyba jakiejś pamięci (stary bios)

Na komputerze stacjonarnym ten am system nie ma tego problemu,

PS: Aktualizacja integry naprawiła problem (głupi ja)

mietek333 likes this

@srom-otnik Ostatnio, aby instalacja przebiegała szybciej chciałem zastąpić twój folder TUNING na mojego bata (na załączniku), ale po użyciu optymalizatora usług owy bat uruchamia się w nieskończoność (przy usługach domyślnych działa) przez zastosowanie skryptu, który sam nadaje uprawnienia administratora potrzebne do np. aktywacji windowsa:

cd /d "%~dp0"
Net session >nul 2>&1 || (PowerShell start -verb runas '%~0' &exit /b)
popd

Wiesz może jaka może być przyczyna? Swoją drogą jak skończę to mogę tutaj zostawić linka do pobrania :)

EDIT po zostawieniu jednej usługi w optymalizatorze działa, ale problemem w tym systemie jeszcze jest to, że aplikacje instalują się w wersji 32 bitowej co wiąże się z pewnymi konsekwencjami np. dostęp do 4 GB ramu, a niektóre gry czasami wymagają więcej @srom-otnik da się jakoś temu zaradzić?

Mam pytanie. Jaką wersję sterownika NVIDIA instalujecie? DCH czy Standard? Ja na moim laptopie mogę tylko wersję DCH i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Support NVIDIA mi odpisał, że to zależy od wersji windowsa czy jest wlaśnie DCH czy standard i bądź tu mądry i buduj mosty...

15 minut temu, Proceder napisał:

masakra co to za windows nawet nie da sie go aktywowac... ale sie wrabalem sciagajac go

@Proceder jak to się nie da? Pewnie, że się da ja go aktywowałem normalnie bez żadnych problemów. Może ustaw usługi na domyślne i wtedy spróbuj 

2 godziny temu, Proceder napisał:

masakra co to za windows nawet nie da sie go aktywowac... ale sie wrabalem sciagajac go

Ja tam aktywowałem bez problemu - było też nie raz pisane jak aktywować na stałe czy na 180 dni  - ale jak się nie chce użyć wyszukiwarki lub postów poczytać ...

Tak dziś po długiej przerwie sprawdzę ten system jestem ciekaw czy jest tak jak zawsze we wcześniejszych modyfikacjach czyli  "szybko"

Witam, czy jest jakiś sensowny program lub przeglądarka z VPN? Ponieważ chciałbym zagrać w LostArk na nowym systemiku, który zaraz będę instalować z wielką przyjemnością. 

W Operze GX jest taka opcja, to wiem, ale być może jest coś mądrzejszego? Pozdrawiam "Sromotnicy" :)