Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSC x64

Recommended Posts

9 godzin temu, Holek napisał:

Nie każdy jest tak mądry jak ty. Nie wiem nie robiłem tego nigdy ,jak bym wiedział jak to zrobił bym sobie sam własny MOD win10x64 zrobił. Wgrałem ten i znalazłem błąd i czemu tak się dzieje że mikro nie działa wiec na pisałem w tym dziale. A czemu sam sobie nie dodam ta jest napisane w punkcie 3

3. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

Nie trzeba być biegłym w tych sprawach a jedynie ruszyć myślenie. Mnie też nikt nie uczył co i jak zrobić, dochodziłem do tego po swoich błędach, które popełniałem. Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.

Moda możesz sam stworzyć, taki jaki TY potrzebujesz, wszystkie narzędzia i poradniki znajdziesz na forum. Niestety jest trochę czasochłonnej pracy nad tym i nie każdy docenia pracę Sromotnika, tylko narzeka, że coś mu nie działa.

Mikrofon ci nie działa? Sprawdź w menadżerze urządzeń czy jest widoczny. Jeśli nie, to zmień sterowniki, jeśli jest widoczny ale nie możesz przez niego mówić, to wejdź w panel sterowania/dźwięk/nagrywanie i sprawdź w właściwościach mikrofonu, czy "poziomy" masz ustawione na maksa, lub jak w moim przypadku w niestandardowych musiałem zaznaczyć "zwiększenie wydajności mikrofonu". U mnie w ustawieniach/prywatność/mikrofon jest wyłączony a jednak działa;]

Posiadam słuchawki z mikrofonem i podczas uruchamiania systemu, losowo sterownik nie chce się uruchomić, więc sam go muszę ręcznie aktywować. Czy jest to wina Sromotnika i jego moda? NIE. Po prostu owy sterownik tak ma.

Z tym pkt.3 sam sobie strzeliłeś "intelYgentnie" w kolano, bo dodawanie do menu kontekstowego skrótów programów to nie ingerencja, jak to jest w przypadku syfiastych programów. Jeśli boisz się, że coś zrobisz nie tak, wystarczy zrobić kopię zapasową rejestru, a potem JEDNYM kliknięciem powrócić do stanu przed przeróbką.

Podam ci przykład. Sromotnik w optymalizatorze dodał pewne opcje do wyboru, które się na siebie nakładają, są współzależne. Wyłącznie niektórych opcji, bo nie są mi potrzebne, skutkuje wyłączeniem usługi dysku wirtualnego, przez co nie ma się dostępu do zarządzania dyskami w Zarządzaniu Komputerem. Po optymalizacji, sam sobie w usługach ustawiam tę usługę ręcznie i nic w systemie mi nie INGERUJE.

Aby mieć CZYSTY system jak przykładowo Win7, używam programów takich jak DestroyWin10Spy, DoNotSpy10 oraz OOSU10, zaznaczam wszystkie opcje przez co kasuje mi wszelkie syfy i system śmiga jak szalony, a jak ktoś chce mieć dostęp do aplikacji, które oferuje Win10, to niech sobie zainstaluje pełną wersję od microsyfu!

Przepraszam za mój sarkazm, ale niestety w dzisiejszych czasach "dzieci fajfona i fejzbuka" nie potrafią samodzielnie myśleć.

Proszę pamiętać iż Win10 ma za dużo współzależnych od siebie usług, aplikacji etc. więc jest trudno każdemu dogodzić i tak jak wspomniałem wcześniej, można samemu sobie stworzyć moda dla własnych potrzeb. Proste.

Pozdrawiam.

W dniu 15.02.2020 o 01:53, BodziuRat napisał:

Nie trzeba być biegłym w tych sprawach a jedynie ruszyć myślenie. Mnie też nikt nie uczył co i jak zrobić, dochodziłem do tego po swoich błędach, które popełniałem. Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.

Moda możesz sam stworzyć, taki jaki TY potrzebujesz, wszystkie narzędzia i poradniki znajdziesz na forum. Niestety jest trochę czasochłonnej pracy nad tym i nie każdy docenia pracę Sromotnika, tylko narzeka, że coś mu nie działa.

Mikrofon ci nie działa? Sprawdź w menadżerze urządzeń czy jest widoczny. Jeśli nie, to zmień sterowniki, jeśli jest widoczny ale nie możesz przez niego mówić, to wejdź w panel sterowania/dźwięk/nagrywanie i sprawdź w właściwościach mikrofonu, czy "poziomy" masz ustawione na maksa, lub jak w moim przypadku w niestandardowych musiałem zaznaczyć "zwiększenie wydajności mikrofonu". U mnie w ustawieniach/prywatność/mikrofon jest wyłączony a jednak działa;]

Posiadam słuchawki z mikrofonem i podczas uruchamiania systemu, losowo sterownik nie chce się uruchomić, więc sam go muszę ręcznie aktywować. Czy jest to wina Sromotnika i jego moda? NIE. Po prostu owy sterownik tak ma.

Z tym pkt.3 sam sobie strzeliłeś "intelYgentnie" w kolano, bo dodawanie do menu kontekstowego skrótów programów to nie ingerencja, jak to jest w przypadku syfiastych programów. Jeśli boisz się, że coś zrobisz nie tak, wystarczy zrobić kopię zapasową rejestru, a potem JEDNYM kliknięciem powrócić do stanu przed przeróbką.

Podam ci przykład. Sromotnik w optymalizatorze dodał pewne opcje do wyboru, które się na siebie nakładają, są współzależne. Wyłącznie niektórych opcji, bo nie są mi potrzebne, skutkuje wyłączeniem usługi dysku wirtualnego, przez co nie ma się dostępu do zarządzania dyskami w Zarządzaniu Komputerem. Po optymalizacji, sam sobie w usługach ustawiam tę usługę ręcznie i nic w systemie mi nie INGERUJE.

Aby mieć CZYSTY system jak przykładowo Win7, używam programów takich jak DestroyWin10Spy, DoNotSpy10 oraz OOSU10, zaznaczam wszystkie opcje przez co kasuje mi wszelkie syfy i system śmiga jak szalony, a jak ktoś chce mieć dostęp do aplikacji, które oferuje Win10, to niech sobie zainstaluje pełną wersję od microsyfu!

Przepraszam za mój sarkazm, ale niestety w dzisiejszych czasach "dzieci fajfona i fejzbuka" nie potrafią samodzielnie myśleć.

Proszę pamiętać iż Win10 ma za dużo współzależnych od siebie usług, aplikacji etc. więc jest trudno każdemu dogodzić i tak jak wspomniałem wcześniej, można samemu sobie stworzyć moda dla własnych potrzeb. Proste.

Pozdrawiam.

ma ktoś pomysl jak to zainstalować na surface pro 4

Hej,

Chciałem sobie zainstalować Windows Subsystem for Linux. Normalnie ściąga się to z tego ich sklepu, ale na szczęście da się też ręcznie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Plik instalacyjny ma rozszerzenie appx i na tej wersji systemu Windows 10 (LTSC Lite) nie mogę tego zainstalować - plik z nieznanym rozszerzeniem. Na Windows 10 Pro (nie modowanym) pliki appx da się instalować. Pytanie brzmi czy na wersji Lite można zainstalować w ogóle pliki appx, a jeżeli tak to co muszę zmienić aby plik się zainstalował?

Pozdrawiam

EDIT Dobra, człowiek wyrywny zamiast poszukać pyta o wszystko... ;) Oto odpowiedź dla potomnych:

Cytat

If you're using Windows 10 you can install your distro with PowerShell. Simply navigate to folder containing the distro downloaded from above, and in that directory run the following command where app_name is the name of your distro .appx file:

Add-AppxPackage .\app_name.appx

W dniu 21.02.2020 o 15:16, murawiak napisał:

Dzisiaj zainstalowałem system. Wszystko działa jak należy. Po aktywacji systemu nie zginął napis Tryb testu.... Itd. Co mam zrobić. Dziękuję za pomoc.

Spróbuj tego programu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 14.02.2020 o 19:59, Franc napisał:

Jest i działa

Dziękuję 

A czy i jak to zrobić ?

ustawić tło aplikacji i tło w operze  kremowe tak jak to było w xp 

Czarne literki bardzo dobrze kontrastują na kremowym tle  i nie wypala tak bardzo oczu 

Ustawienia - Personalizacja - Kolory - Wybierz domyślny styl aplikacji

Ciemny motyw - czarne tło i białe litery, jak chcesz inne  - musisz pokombinować z ustawieniami, lub wrzucić obce skórki do tego Windowsa

Operę też musisz osobno spersonalizować