Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSC x64

Recommended Posts

52 minuty temu, srom-otnik napisał:

Uruchom sobie optymalizator i ustaw usługi wg swoich minimalnych potrzeb, ALE! pozostaw włączone udostępnianie plików i drukarek, następnie wejdź do konsoli usług np. w menu start w okienku Uruchom wpisz services.msc i ustaw dwie usługi:

WMPNetworkSvc (usługa udostępniania w sieci Windows Media Player) - ręczny

WSearchautomatyczny - opóźnione uruchamianie

To powinno wystarczyć

Wszystko działa, wielkie dzięki! Jedyna modyfikacja z której mogę bezstresowo korzystać, a że już wcześniej uważałem że LTSC to najlepsza 10 obecnie to i baza mi bardzo pasuje. Pozdrawiam i szacunek za pracę!

Witaj Panie kolego, fajny system użytkuję od tygodnia i nie mam się do czego przyczepić. Mam jednak jeden problem. Parę razy w ciągu dnia wywala mi blue screena z info errorze memory management. Pamięć przeskanowana, kość sprawdzona. Masz jakiś pomysł jak to rozwiązać? Trochę szkoda mi instalować od nowa bo używam  jako jedynego systemu i już wszystko poinstalowane.

Godzinę temu, BandiNSE napisał:

Witaj Panie kolego, fajny system użytkuję od tygodnia i nie mam się do czego przyczepić. Mam jednak jeden problem. Parę razy w ciągu dnia wywala mi blue screena z info errorze memory management. Pamięć przeskanowana, kość sprawdzona. Masz jakiś pomysł jak to rozwiązać? Trochę szkoda mi instalować od nowa bo używam  jako jedynego systemu i już wszystko poinstalowane.

Ile kości masz w kompie i czy testowałeś je osobno? Polecam program memtest.

Witam wszystkich i autora JG S[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Mam prośbę jeżeli chodzi o JG czy możesz dodawać nadal do systemów tryb do gier pod ppm. Bo ostatnio nie widzę tego w twoich pracach a zawsze z tego korzystałem. Dziekuje I pozdrawiam.

Godzinę temu, hawrisor napisał:

To wkoncu działa panel sterowania? 

Panel Sterowania można uruchomić w tym modzie - możesz napisać o co dokładniej Ci chodzi?

Takie moje standardowe pytanie bo nie widzę w opisie nic na ten temat, mianowicie - DirectPlay jest włączony w tej wersji systemu? Oczywiście chodzi mi o obydwie wersje, pełną i lite.

2 godziny temu, -RKI- napisał:

Takie moje standardowe pytanie bo nie widzę w opisie nic na ten temat, mianowicie - DirectPlay jest włączony w tej wersji systemu? Oczywiście chodzi mi o obydwie wersje, pełną i lite.

Nie zauważyłem, by w panelu sterowania była możliwość aktywacji Direct Play, więc odpowiedź na Twoje pytanie brzmi NIE. Być może jest to zaszyte gdzieś indziej i wersji Full da się to aktywować, ale ja nie zagłębiałem się w to zbyt mocno.

PZDR!

Sprawdziłem tak na szybko:

w wersji Lite - "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" - "Legacy Components" - DirectPlay - opcja jest niezaznaczona, nie da się włączyć, prawdopodobnie za bardzo wypatroszony WinSxS

w wersji Full - da się włączyć tą opcję

-RKI- likes this

2 godziny temu, Franc napisał:

Sprawdziłem tak na szybko:

w wersji Lite - "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" - "Legacy Components" - DirectPlay - opcja jest niezaznaczona, nie da się włączyć, prawdopodobnie za bardzo wypatroszony WinSxS

w wersji Full - da się włączyć tą opcję

I wszystko jasne. Dzięki wielkie za sprawdzenie!

I pierwszy problem. Nie widzi mikrofonu. jak chce wejsc w ustawienia?>prywatnosc> mikrofon i jak klikam na mikrofon to odrazu wywala bez niczego. Pomozcie . Stery aktualizowane. Mikrofon widzi w menegerze bez zadnego wykrzyknika. Cos w systemie wylaczone lub usuniete

1 godzinę temu, hawrisor napisał:

I pierwszy problem. Nie widzi mikrofonu. jak chce wejsc w ustawienia?>prywatnosc> mikrofon i jak klikam na mikrofon to odrazu wywala bez niczego. Pomozcie . Stery aktualizowane. Mikrofon widzi w menegerze bez zadnego wykrzyknika. Cos w systemie wylaczone lub usuniete

Nie wiem czy tobie to pomoże. Przywróciłem optymalizację do domyślnych restart kompa i mi zaczęło działać. 

51 minut temu, Holek napisał:

Nie wiem czy tobie to pomoże. Przywróciłem optymalizację do domyślnych restart kompa i mi zaczęło działać. 

A czy moglbys wyjasnic jak to uczyniles?

9 minut temu, hawrisor napisał:

A czy moglbys wyjasnic jak to uczyniles?

Ppm- Narzedzia- Optymaliaztor usługi.

Ok-Tak-ok 

Restart PC i gotowe.

3 minuty temu, Holek napisał:

Ppm- Narzedzia- Optymaliaztor usługi.

Ok-Tak-ok 

Restart PC i gotowe.

Aaa tak tak. Kurde tyle ze nie chcialbym aby wszystkie smieciowe uslugi sie ladowaly ;p tylko te potrzebne

6 minut temu, hawrisor napisał:

Aaa tak tak. Kurde tyle ze nie chcialbym aby wszystkie smieciowe uslugi sie ladowaly ;p tylko te potrzebne

To już z ty do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. A działa jak wrócisz do ustawień domyślnych ????

1 minutę temu, Holek napisał:

To już z ty do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. A działa jak wrócisz do ustawień domyślnych ????

Kurde to dziala hehe. A ja sie meczylem z 2h z tym. Dzieki ci mordeczko. Co prawda fajnie by bylo aby sromotnik odezwal sie w tej sprawie ;p

4 minuty temu, hawrisor napisał:

Kurde to dziala hehe. A ja sie meczylem z 2h z tym. Dzieki ci mordeczko. Co prawda fajnie by bylo aby sromotnik odezwal sie w tej sprawie ;p

To zależy czy ma już jakiś nowy MOD czy zrobi up. Aktualnego. Mi brakuje tylko pod ppm trybu do gier.

Tryb do gier to moim zdaniem syf. PC lepiej sie sprawuje wydajnosciowo bez niego niz z nim ;p

Na ten aktualny moment pod ppm chcialbym moc wejsc w sterownik GPU dlatego ze musialbym ustawic skalowanie ktore jest niestandardowe ;p

Przecież możecie sami dodać skrót do programu w menu kontekstowym. Czemu sami robicie sobie problemy i czekacie aż ktoś za was coś zrobi?

Na forum jest to gdzieś opisane, ale jak komuś NIE CHCE się szukać, to zapraszam tutaj ---> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

adonx likes this

2 godziny temu, BodziuRat napisał:

Przecież możecie sami dodać skrót do programu w menu kontekstowym. Czemu sami robicie sobie problemy i czekacie aż ktoś za was coś zrobi?

Na forum jest to gdzieś opisane, ale jak komuś NIE CHCE się szukać, to zapraszam tutaj ---> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie każdy jest tak mądry jak ty. Nie wiem nie robiłem tego nigdy ,jak bym wiedział jak to zrobił bym sobie sam własny MOD win10x64 zrobił. Wgrałem ten i znalazłem błąd i czemu tak się dzieje że mikro nie działa wiec na pisałem w tym dziale. A czemu sam sobie nie dodam ta jest napisane w punkcie 3

3. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.