Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSC x64

Recommended Posts

Dzięki za szybką reakcję, chciałem pisać skrótami żeby nie "zamulać", ale wyszło... jak wyszło. Stwierdzenie że "Można, tylko do wyjątków trzeba dodać skrypty....." czy oznacza to że mody Sromotnika "moje ulubione" mogą być 'bezpieczne" bez zabezpieczeń AV czy IS..?!.

W dniu 9.05.2020 o 15:05, tediuss napisał:

Taki błąd "System windows nie może zainstalowac wymaganych plików...........Kod błędu 0x8007025D"

Czy jest jakieś rozwiązanie czy trzeba jeszcze raz ściągać? Wypalone na płycie i nagrane na pen drive.

Miałem taki błąd, sprawdziłem RAM z MEMTEST, 16Gb jakies 13 godz. ale okazało się że jeden moduł siadał na wyższych częstotliwościach, zamieniłem na gniazdach 1/3 na 2/4 i ustało ??!!.

6 godzin temu, Franc napisał:

Mało zrozumiale piszesz - chodzi Ci o to, czy na modach Sromotnika można używać pakietów AV lub IS? Można, tylko do wyjątków trzeba dodać skrypty od Czyszczenia lub Optymalizatora Usług - niektóre Antywirusy są przeczulone i traktują te pliki jako podejrzane i wrzucają je do kwarantanny (lub usuwają). 

Jestem nowy na stronie. Dzięki za szybką reakcję, chciałem pisać skrótami żeby nie "zamulać", ale wyszło... jak wyszło. Stwierdzenie że "Można, tylko do wyjątków trzeba dodać skrypty....." czy oznacza to że mody Sromotnika "moje ulubione" mogą być 'bezpieczne" bez zabezpieczeń AV czy IS..?!.

W równym stopniu bezpieczne jak mody innych autorów - wszystko zależy od użytkownika - od dłuższego czasu nie używam na stałe pakietu AV (tylko okazjonalne testy skanerami online itp.)

36 minut temu, Franc napisał:

W równym stopniu bezpieczne jak mody innych autorów - wszystko zależy od użytkownika - od dłuższego czasu nie używam na stałe pakietu AV (tylko okazjonalne testy skanerami online itp.)

No i o to mi chodziło, Dzięki. Bez obrazy ale mody od Sromotnika były pierwszym odkryciem, że po prostu można z "OS" inaczej. Pamiętam czasy ZX spektrum i Amigi a OS był magią, teraz to przemysł i nie zawsze uczciwy, ale ciągle się uczę, nie wybrzydzam, więc proszę o wyrozumiałość. Pzdr.

W dniu 10.04.2020 o 10:31, srom-otnik napisał:

DISM++ od kilku ostatnich aktualizacji tego softu - niestety nie wyszukuje już łatek bezpieczeństwa

Sorki za odkopywanie starych wiadomości, ale u mnie na Win 8.1 (by srom-otnik of course) - DISM++ (10.1.1001.10) działa pięknie  i aktualizacje też pobiera i instaluje. Problem, o którym piszesz występuje tylko na Win 10 ?

12 godzin temu, dariuszszyc napisał:

Problem, o którym piszesz występuje tylko na Win 10?

Nie sprawdzałem od pół roku jak działa na 8.1 - wtedy jeszcze pobierał łatki. Cieszę się, że nadal to robi. Na w10 niestety nie działa obecnie ta funkcja 

Czy ma ktos problemy ze StartIsBack?
Zdarzaja sie zawieszki na kilkadziesiat sekund. 

edit.

zauwayzlem ze freeze pojawia sie po  najechaniu na zakladke "ustawienia"

@roody14 - nie mam żadnych zawieszek - a używam ten mod od premiery. Spróbuj przeinstalować StartIsBack++ jak stwarza Ci problemy - na forum był link do nowszej wersji

1 godzinę temu, Franc napisał:

@roody14 - nie mam żadnych zawieszek - a używam ten mod od premiery. Spróbuj przeinstalować StartIsBack++ jak stwarza Ci problemy - na forum był link do nowszej wersji

Dzieki za odpowiedz. Po zainstalowaniu systemu wszystko dzialalo spoko. Byc moze cos przesadzilem z tweakowaniem rejestrow i usilnego wylaczania uslug, modulow np;. gamebar presence writer czy cos takiego?

Blad, ktory mi wywala w podgladzie zdarzen:

Cytat
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <System>
  <Provider Name="Service Control Manager" Guid="{555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}" EventSourceName="Service Control Manager" />
  <EventID Qualifiers="49152">7023</EventID>
  <Version>0</Version>
  <Level>2</Level>
  <Task>0</Task>
  <Opcode>0</Opcode>
  <Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
  <TimeCreated SystemTime="2020-06-05T10:27:05.303454300Z" />
  <EventRecordID>17293</EventRecordID>
  <Correlation />
  <Execution ProcessID="892" ThreadID="4080" />
  <Channel>System</Channel>
  <Security />
  </System>
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <EventData>
  <Data Name="param1">Usługa użytkownika DVR z gry i transmisja_50649</Data>
  <Data Name="param2">%%126</Data>
  <Binary>42006300610073007400440056005200550073006500720053006500720076006900630065005F00350030003600340039000000</Binary>
  </EventData>
  </Event>

Ja do podglądu zdarzeń w modowanych windowsach na ogół nie zaglądam - wyłączysz jakąś usługę i już ci zgłasza błąd - szkoda cennych chwil swojego życia na przejmowanie się pierdo...ami.

A gamebar presence writer nie odnosi się czasem do jakiegoś modułu usługi XBox Live?  Ja nie używam tego, usługi mam wyłączone.

Jak chcesz usunąć proces np. tu masz rozwiązanie

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

38 minut temu, Franc napisał:

Ja do podglądu zdarzeń w modowanych windowsach na ogół nie zaglądam - wyłączysz jakąś usługę i już ci zgłasza błąd - szkoda cennych chwil swojego życia na przejmowanie się pierdo...ami.

A gamebar presence writer nie odnosi się czasem do jakiegoś modułu usługi XBox Live?  Ja nie używam tego, usługi mam wyłączone.

Jak chcesz usunąć proces np. tu masz rozwiązanie

Tak masz racje. Gamebar presence writer to usluga Xbox live.
Juz caly problem rozeznałem. Polega on na tym, ze gamebar presence odpala sie podczas odpalania gier, po mimo wylaczenia uslug xboxa. Siłowe wylaczenie aktywnosc gamebar presence blokuje zakladke Xbox live w Ustawieniach systemu Windows. Kiedy w StartIsBack ustawilem "Ustawienia" jako link, rozwijana liste to podczas najechania na nia ten start sie freezowal. Niestety musialem zmienic liste na menu i problem sie rozwiazal.

W dniu 5.06.2020 o 14:47, roody14 napisał:

Juz caly problem rozeznałem. Polega on na tym, ze gamebar presence odpala sie podczas odpalania gier, po mimo wylaczenia uslug xboxa. Siłowe wylaczenie aktywnosc gamebar presence blokuje zakladke Xbox live w Ustawieniach systemu Windows. Kiedy w StartIsBack ustawilem "Ustawienia" jako link, rozwijana liste to podczas najechania na nia ten start sie freezowal. Niestety musialem zmienic liste na menu i problem sie rozwiazal.

Ten pasek od xbox możesz wywalić tym skryptem.

W dniu 2.06.2020 o 09:57, srom-otnik napisał:

Nie sprawdzałem od pół roku jak działa na 8.1 - wtedy jeszcze pobierał łatki. Cieszę się, że nadal to robi. Na w10 niestety nie działa obecnie ta funkcja 

Zainstalowałem właśnie obraz z tego tematu (wersję pełną, nie Lite) i wyszukuje aktualizacje (po dograniu brakujących plików DISM++).

Czy u Was też po jakimś czasie usługa Windows Update zaczyna działać?

Wyłączam ją za pomocą Optymalizatora usług(Czyszczenie, DISM itd... robię przed Optymalizatorem), ale po kilku dniach pojawia mi się komunikat, że są aktualizacje do zainstalowania i rzeczywiście Windows Update jest w trybie ręcznym, a było wyłączone.

30 minut temu, Demonidas napisał:

Czy ta wersja ma problem z aktualizacjami bezpieczenstwa z czerwca lub lipca?

Bardzo dobrze że ma bo modyfikacji się nie aktualizuje!!!!

Godzinę temu, szymibtw napisał:

Bardzo dobrze że ma bo modyfikacji się nie aktualizuje!!!!

Czytaj ze zrozumieniem! To było pytanie.

Chodzi mi o aktualizacje bezpieczeństwa - bo ta wersja tylko i dobrze pobiera te aktualizacje.

Tylko w czerwcu MS coś zepsuł i czerwcowa nie może się zainstalować i lipcowa również - posiadam wersje od A-Team.

Czy w tej wersji instalują się prawidłowo??????????

3 godziny temu, Demonidas napisał:

Czytaj ze zrozumieniem! To było pytanie.

Chodzi mi o aktualizacje bezpieczeństwa - bo ta wersja tylko i dobrze pobiera te aktualizacje.

Tylko w czerwcu MS coś zepsuł i czerwcowa nie może się zainstalować i lipcowa również - posiadam wersje od A-Team.

Czy w tej wersji instalują się prawidłowo??????????

Aktualizować można wersję pełną - powinny instalować się absolutnie wszystkie updaty. Jednocześnie muszę sprostować, w przypadku LTSC - raczej nie psują one niczego z moich ustawień (raczej...)

1 godzinę temu, srom-otnik napisał:

Aktualizować można wersję pełną - powinny instalować się absolutnie wszystkie updaty. Jednocześnie muszę sprostować, w przypadku LTSC - raczej nie psują one niczego z moich ustawień (raczej...)

Dzięki za odpowiedz.

W dniu 5.06.2020 o 14:47, roody14 napisał:

W dniu 23.07.2020 o 21:39, srom-otnik napisał:

Co trzeba zrobić aby zaktualizować do wersji 1909 chciałem dograć apke od xboxa ale wola o update do1909