Jump to content

Recommended Posts

Witajcie mam ten system od początku powstania, system jest rewelacja tylko mam jeden problem, mam w domu dwa laptopy i jednego kompa wszystkie są na tym samym windowsie  od sromotnika. Problem polega na tym iż nie mogę w sieci mieć dostęp do żadnego z tych kompów , nie wiecie co jest grane ?

Udostępnienia plików i drukarek wszystko jest włączone , sieć jest poprawnie skonfigurowana. Mam jeszcze czwarty komp na którym jest win7 i wszystko jest oki wszystkie kompy mi widzi siec jest taka sama  zamieszczam screena co jest nie tak

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

srom-otnik likes this

8 godzin temu, TYTUS12 napisał:

Tak się dzieje  w tych wersjach  lite bo jak zainstalowałem sobie  Win JG10 x64 - 1909

tylko w wersji tej normalnej nie lite to było oki a w wersji lite to samo było

11 godzin temu, szymibtw napisał:

U mnie to samo było nawet na domyślnych. Dodatkowo po podłączeniu tv przez hdmi wywala do ekranu logowania i tyle... Zalogować się nie da ani nic...

MAM!

Zacząłem od zainstalowania CZYSTEJ wersji LTSC, żeby sprawdzić jak to powinno działać w oryginale. Uśmiałem się się po pachy, bo efekt ten sam, jaki opisujecie... :L

Myślałem, że coś schrzaniłem, nieeee, wręcz przeciwnie.

Aby w oryginale dostać się do folderów udostępnionych w sieci LAN np w grupie domowej w oryginale należy wykonać 2 czynności. W moich modyfikacjach wystarczy tylko jedną:

Okienko Uruchom: wpisać gpedit.msc

następnie: Konfiguracja komputera/Szablony administracyjne/Sieć/Stacja robocza Lanman

Włącz niezabezpieczone logowania gości

i działa :trollface:

Fajnie, że mi to zgłosiliście i mogłem tą niedogodność rozpracować. Cieszę się również, że to nie wina mojej pracy. Do opisu na 1 stronie dodałem info dla innych, którzy zetkną się z tym prędzej, czy później.

P.S. No cóż, mnie to nie dziwi, przecież to po....y W10 :gt500s:

jas74 and mbielak012 like this

tak zrobiłem nic nie pomogło.zanim napisałem siedziałem nad aktywacją 4h...trzy instalki ze sterownikami ,bez sterowników,usługi ustawione na domyślne itp...nic nie pomaga.system działa prawidłowo ale nie daje się aktywować.przepraszam za ten wpis ale po 4h poniosły mnie nerwy.

spróbuj przez cmd jako admin aktywować 

WINDOWS 10 AKTYWACJA

Wersje Windowsa 10   Klucze

Home:     TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Home N:    3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM
Home Single Language:   7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
Home Country Specific:   PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR
Professional:    W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Professional N:   MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
Education:    NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
Education N:    2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ
Enterprise:    NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Enterprise N:    DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4

CMD komendy:

slmgr /ipk twojklucz

slmgr /skms kms8.msguides.com

slmgr /ato

a jak nie pójdzie to spróbuj wpisać tylko 

slmgr /skms kms8.msguides.com

slmgr /ato

mbielak012 likes this
3 godziny temu, adrian54 napisał:

wszystko co podaliście powyżej próbowałem.mam połączenie z siecią.to nie jest pierwsza moja instalacja.z cmd tez próbowałem.mam w biosie licencje win 8 pro.laptop Fujitsu S904. windows 10 Pro aktywuje się bez problemu.

Tylko, że to jest wersja Enterprise i nie wiem czy przypadkiem nie blokuje ci bios aktualizacje na inną wersję.

Siemka a ja mam problem mianowicie jak chce zainstalowac system wybieram pendirve ładuje sie ten ekran instalacji a potem jest ze brak obrazów do zainstalowanie pierwszy raz tak mam w zyciu a duzo systemow instalowalem + używalem rufus zawsze teraz sprobuje jeszcze na cmd 

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dokladnie brak dostepnych obrazow ktos cos wie ? 

dodam ze na innym laptopie wykrywa wszystko :(