Jump to content
WinClub
Januszbb

Szybkość internetu i pobierania na Windows XP Pro

Recommended Posts

Witam może to nie jest właściwy dział jeśli tak to sorki. Mam problem mam xp od sromotnika i wykrywa mi 2gb ramu choć mam 8gb wiem że to jest normalne jak na xp ale gdy mierze prędkość np na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] to mam prędkość 200 mb/s a ja mam światłowód i mam 300 mb w umowie ale na 7 od sromotnika w wersji x64 jest prędkość 300 mb prawidłowa  i tak się zastanawiam dlaczego na xp nie mogę mieć takiej prędkości neta jak na 7 i od czego to zależy ? testowałem na chrome i firefoxa a pobieranie też jest tragiczne bo na xp mam 2mb/s z chomikuj.pl a na 7 x64 pro  pobiera mi 35 mb/s z chomikuj.pl Proszę Was o pomoc  wiem że z tym sprzętem to lepiej  mi  na 100 proc korzystać z 7 ale bardzo mi to nie daje spokoju Pozdrawiam.

Ponieważ mamy 2020 rok i XP od dawna powinien leżeć na śmietniku historii.

Napisz jaki masz sprzęt, może sterowniki sieci dla XP to jakaś ledwo działająca proteza i stąd te prędkości. Druga sprawa ze przeglądarki tez już raczej nie działają zbyt dobrze z XP.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na XP modyfikacje palemoona - najnowszego - działają i szybkość internetu na XP była lepsza, niż na laptopie z windows 7. Miałem 250Mbs od UPC i były kable w mieszkaniu, a nie światłowód, to i tak miałem te 247 Mbs na downloadzie.

Jeszcze w tym roku cały czerwiec był taki wynik na pc z XP.

TCPOptymizer [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pobiera się na pulpit, bo to troszkę kilobajtów. Uruchamia z prawego przycisku myszy jako administrator. Gdy okno programu otworzy się, przesunąć suwak w prawo do 100+ na dole zaznaczyć optimal, potem apply - wyskoczy okno z ustawieniami i trzeba klikać OK, potem monit o restart i znowu OK.

Po restarcie internet będzie śmigał,

Pierwsze, to trzeba w XP wyłączyć ograniczenie przepustowości łącza - bo domyślnie system ogranicza 20% łącza. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4 godziny temu, Januszbb napisał:

testowałem na chrome i firefoxa a pobieranie też jest tragiczne bo na xp mam 2mb/s

Taka bzdura - a nie ma już chrome, żeby wszystko działało na XP - ostatnia modyfikacja advanced chrome 54, a z firefoxa52.9 też pożytku...

Na chomikuj mają wolniutki serwer i prędkość nie oszałamia

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jarexpol likes this

Dziękuje za porady :) i rozwianie wątpliwości :) mam xp i zainstalowałem sobie linux mint 64 bitowy i tam korzystam z neta i jestem zadowolony pełna szybkość :) a  xp mam głównie do gier i programów bo na linuxie nie wszystko idzie co jest na windowsa. :)

40 minut temu, Januszbb napisał:

Dziękuje za porady :) i rozwianie wątpliwości :) mam xp i zainstalowałem sobie linux mint 64 bitowy i tam korzystam z neta i jestem zadowolony pełna szybkość :) a  xp mam głównie do gier i programów bo na linuxie nie wszystko idzie co jest na windowsa. :)

A co nie idzie? Ja do minta w wine wrzucałem office 2007, akelpad i sporo innych.